Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/8/2014, 20:56

Gucci prezanton kėtė vit koleksionin e kėpucėve pėr vjeshte/dimėr 2014-15 nder me origjinalet ne kėtė sektorė, njė linje ku format klasike shpesh me njė pamje vintage miksohen me theks ngjyrash te ndezura pėrveē se materialeve te ēmuara. Maison italiane mendon pėr njė linje te pasur me te reja dhe pėrgatitet pėr te lancuar tendenca shume interesante pėr stinėn e ftohte.
 Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15! 6ae81183-cec4-413d-b15f-8edd98ad95ca---0-  Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15! 718c1b3c-ccd0-4dcb-8e53-bcd96462be1d---0-
Siē mendohet maisonet e  mėdha te modės janė gjithmonė e me shume te hapura ndaj eksperimentimeve shume origjinale ne vitet e fundit, pėr kėtė koleksionet e tyre janė te pasura me modele ne forma ekstravagante. Gucci adhuron te ēudisė me propozimet e tij ne fushėn e veshjeve por edhe ne atė te aksesoreve, kėshtu qe stilisti italian vjen me njė linje kėpucėsh qe bien shume ne sy.
 Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15! 94f3f3a2-ea78-492d-93a1-1606d858a629---0-

Behet fjale pėr ēizme prej lėkurė pitoni me taka te larta dhe te holla por edhe nga ato me take kuadrate. Karakteristika me e veēante i pėrket ngjyrave baze te ēdo modeli, ēizme prej lėkure reptilėsh ne ngjyrėn roze, turkeze por edhe te verdhe me efektin klasik degrade, tipik pėr kėtė materiale. Nga ēizmet tek kėmbalet klasike qe arrijnė deri poshtė gjurit dhe me pas modele overknee propozuar nga firma me taka te larta plateau, ne versionin e lėkurės mat apo me shkėlqim.

 Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15! 796e8e40-7515-43a2-9d45-089e70d23b32---0-

Dekoltetė janė menduar me taka te larta plateau pėr ato qe preferojnė modele ekstravagante, ndersa pėr ato qe adhurojnė forma me tradicionale hapėsirė pėr dekoltetė me maje te holle dhe me take bamboo, ikonike te brandit. Ne koleksionin e kėpucė te sheshta bien ne sy slippers, balerina ne materiale dhe ngjyra te ndryshme./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15!

Mesazh nga Princesha... prej 14/11/2014, 08:40

 Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15! 1465128_584447721624087_1558345517_n Kėpucėt Gucci, koleksioni vjeshtė/dimėr 2014-15! 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 26/5/2020, 13:59