Vizitor

Buzqeshje Milani fiton trofeun Luigi Berlusconi

Mesazh nga Vizitor 18/8/2009, 10:36

Milani fiton trofeun Luigi Berlusconi F.0817232158791_m

Milani ka mposhtur Juventusin nė penalti, pas barazimit 1-1, pėr tė fituar trofeun Luigi Berlusconi Trophy nė miqėsoren e sotme nė San Siro.

Vendasit luajtėn me sistem 4-3-1-2 me Ronaldinhon prapa dy sulmuesve Alexandre Pato dhe Klaas Jan Huntelaar, ndėrsa tė njėjtin sistem e pėrdori edhe Juventus, me Diego prapa David Trezeguet dhe Vincenzo Iaquinta.

Avantazhin Juventusit ia dha pėrforcimi i ri, Diego, nė minutėn e 27-tė tė ndeshjes, kur braziliani bėri njė vrap nė mes tė fushės dhe dėrgoi njė goditje nga distanca, e cila u devijua nga mbrojtėsi Thiago Silva dhe mposhti portierin Marco Storari.

Milani arriti tė barazojė vetėm nė pjesėn e dytė tė ndeshjes, kur sulmuesi brazilian Alexandre Pato dėrgoi topin me kokė nė rrjetėn e Gianluigi Buffon, pas njė harkim tė pėrkryer nga zėvendėsuesi Ignazio Abate.

Ronaldinho humbi njė shans nė minutat e fundit tė ndeshjes, kur pas njė lėvizje tė mirė, kaloi Felipe Melon dhe Nicola Legrottaglien, por goditja e tij pėrfundoi jashtė shtylle, pėr tė ēuar lojėn nė penalti, ku mė tė saktė ishin rosonerėt.

Ora ėshtė 19/5/2024, 11:52