BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    E pushtetshmja!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje E pushtetshmja!

    Mesazh nga LePuRuShJa 7/10/2009, 15:07

    E pushtetshmja! Vuthaj-490x320

    Vuthaj: Mashkulli shqiptar u frikėsohet bukurosheve...

    Njėra prej bukurosheve kosovare, e cila i ka rezistuar mė sė shumti kohės dhe pėr disa vite ka mbajtur epitetin e misit, Agnesa Vuthaj, nė njė intervistė shpalos mendimet e saj pėr mashkullin shqiptar, paraqitjet e saj tė para nė skenė dhe fillet e karrierės sė saj politike...

    Ēfarė keni menduar kur keni dalė pėr herė tė parė nė skenė?

    Agnesa:
    Fillimet e mia nė skenė kanė qenė para gjashtė viteve...Nėse kujtoj daljen time tė parė nė skenė, e gjitha ēka kam menduar ka qenė – se si tė paraqitem saktėsisht siē ka qenė e paraparė nga drejtuesit e spektaklit. Tė shkoj siē ka qenė e paraparė gjatė pėrgatitjeve. Po ashtu kam menduar pėr vlerėsimin e publikut pas duartrokitjeve, pėr vlerėsimin e jurisė nėse do tė jetė i njėjtė me atė tė publikut. Shumė mendime tė pėrziera mė janė sjellė nėpėr kokė nė ato momente...

    Kur jeni paraqitur pėr herė tė parė nė skenė?

    Agnesa:
    Paraqitja ime e parė ka qenė pėr Miss Peja dhe unė u kurorėzova Miss Peja dhe sigurish qė kam marrė vetėm vlerėsime pozitive.

    Ēfarė ju kanė thėnė tė tjerėt pėr paraqitjen tuaj?

    Agnesa: Janė ēuditur shumė mė fitoren time, duke u nisur nga fakti qė unė nuk kam qenė nga Peja dhe nė atė kohė ka qenė mė shumė e shfaqur ajo ndjenja qė Miss Peja duhet tė fitonin vetėm vajzat nga Peja.

    Mendoni se ka paragjykime pėr vashat e katundit nė Pejė?

    Agnesa: Derisa unė kam fituar Miss Peja dhe kam qenė shumė e pėrkrahur dhe e adhuruar nga publiku pejan, dhe vazhdoj se gėzoj njė respekt dhe pėrkrahje shume tė madhe nga ajo anė, nuk mendoj se vazhdojnė tė ekzistojnė paragjykime, tė paktėn nė rastin tim nuk ka pasur dhe nuk vazhdon tė ketė...

    A je skuqur kur keni dalė pėr herė tė parė me bikini nė skenė?

    Agnesa: S’di nėse jam skuqur, por sigurisht qė ka qenė e sikletshme...

    Nė cilat bikini ndihesh me komfore dhe nė ēfarė ngjyre?

    Agnesa: Ndjehem mirė nė tė gjitha bikinėt qė kam... S’ka shumė rėndėsi ngjyra me komforin. Mjafton tė me pėlqejnė dhe unė jam nė rregull, pastaj..

    Zakonisht nė Pejė thonė se ka vajza tė bukura! Po djemtė e Pejės a ju pėlqejnė?

    Agnesa: Derisa thuhet qė natyra e mahnitshme e asaj ane ndikon qė vajzat tė bėhen tė bukura, sigurisht qė do ndikonte njėsoj edhe pėr gjininė mashkullore.

    A e shikoni veten tė martuar nė Pejė?

    Agnesa: Unė nuk e shikoj veten tė martuar nė njė qytet tė caktuar, qoftė Pejė apo ndonjė qytet tjetėr. Unė kam udhėtuar shumė, kam parė shumė vende, kam takuar shumė njerėz...Pėr mua krijimi i njė lidhjeje martesore mund tė jetė kudo! Mjafton tė jetė personi i duhur dhe gjerat e tjera do rrjedhin pastaj...

    Ka zėra qė thonė se Agnesa e ka tė vėshtirė tė dashurohet. A ke qenė ndonjėherė e dashuruar?

    Agnesa: Unė jam rritur nė njė familje me plot dashuri dhe tė dashurosh nuk mendoj qė ėshtė ndonjė vėshtirėsi, por them qė ėshtė njė vlerė shumė e madhe tė dish tė duash...

    Kur njė mashkull ju thotė qė jeni seksi, e merrni si kompliment apo nevrikoseni dhe si reagoni?

    Agnesa: Nuk me kujtohet ndonjė moment i tillė.... por do ta merrja si kompliment, qė nė tė njėjtėn kohė edhe do mė nevrikoste paksa, sepse megjithėse marr shumė komplimente, akoma nuk kam mėsuar dhe vazhdoj tė ndjehem pak nė siklet kur komplimentohem drejtpėrdrejt nga dikush...

    Ēka mendon pėr mashkullin shqiptar? A di ai t'i ofrohet njė bukurosheje sikurse je ti? A janė tė guximshėm?

    Agnesa: Derisa njė mashkull ėshtė i formuar si personalitet dhe di ta vlerėsojė njė miss, atėherė besoj qė do tė dinte ta gjente edhe mėnyrėn e duhur, por kam vėrejtur qė megjithatė meshkujt nė njė mėnyrė frikėsohen para njė miss-i.

    Kanė paragjykime apo ēka?

    Agnesa: S’do tė thosha paragjykim, por mė shumė frikė nga njė femėr e pushtetshme... Njerėzit nganjėherė janė tė prirė tė shkojnė drejt gjerave mė tė lehta nė jetė, edhe sigurisht qė ta kesh tė dashur njė miss ėshtė shumė mė e vėshtirė sesa tė jesh me njė vajzė tjetėr qė mund tė jetė shumė e bukur, por nuk e mban atė epitet.

    Cili ėshtė profesioni tjetėr i Agnesės, pėrpos menaxhimit tė festivaleve?

    Agnesa: Gjatė kohės se studimeve dhe pas pėrfundimit tė tyre (shkenca politike dhe komunikim masiv e gazetari), kam punuar edhe nė fushėn e politikės ku jam angazhuar si kėshilltare pėr media dhe pėr ngritje tė kapaciteteve administrative nė Mitrovicė... por tashme vazhdoj tė merrem vetėm me punė artistike, mode, spektakėl, moderim, film..., etj....

    Ē'farė bėn nė kohėn e lirė?


    Agnesa:
    Kohėn e lirė e kaloj duke lexuar, shikoj TV, internet, udhėtoj, takoj miq. Ndėrkaq, fundjavat zakonisht i kaloj nė familje, pa marrė parasysh sa jam e angazhuar preferoj qė nė fundjavė tė jem me ta...

      Ora ėshtė 6/5/2024, 19:34