BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Orinda Huta: “Grace ėshtė ilaē pėr mua”

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Orinda Huta: “Grace ėshtė ilaē pėr mua”

    Mesazh nga LePuRuShJa 18/11/2009, 22:20

    “E thjeshte nė shumė aspekte, por e suksesshme nė karierė. Zėri saj i ėmbėl trokiti nė veshin e publikut sikur tė kėndonte njė kanarinė. Orinda Huta, tashmė ėshtė nė pėrfundim tė albumit tė parė. Pėr planet nė tė ardhmen, pjesmarjen tek “Kėnga Magjike”, jetėn e saj mes Shqipėrisė dhe Irlandės flet Orinda Huta

    Orinda Huta: “Grace ėshtė ilaē pėr mua” Orinda_huta_grace_eshte_ilac_p

    Qė nė paraqitjet e para je shquar si njė vajzė me karakter tė butė, je vėrtetė edhe nė jetėn e pėrditshme kėshtu?

    Jo nuk ėshtė e vėrtetė. Jam shumė e fortė nė karakter. Ėshtė njė nga gjėrat qė e mbroj me mish e me shpirt. Askush nuk mund tė mė cėnoj nė karakterin tim. Ajo qė mė shoqėron gjithnjė ėshtė butėsia nė tė sjellur. Kam njė sjellje tė butė me gjithkėnd.

    Me ardhjen e Orindės nė skenė filloi tė ndryshojė muzika, njė zė i ėmbėl tashmė kėnaq veshin e publikut, pritesh mirė atje ku kėndon?

    Ėshtė kompliment shumė i bukur, ju falendėroj. Gjithnjė mė ka ndodhur tė pritem mirė dhe shpesh herė jam emocionuar nga ngrohtėsia e publikut edhe jashtė njė skene tė madhe. Faleminderit Zotit kemi njė publik artdashės

    Kur je para kamerave ēka tė mundon mė shumė, si dukesh apo si flet?

    Mė mundon fakti se si duhet tė flas para njė publiku qė mė ndjek. Mė ka ndodhur qė tė emocionohem para publikut dhe mėrzitem kur ndonjėherė nuk arrij tė artikuloj atė qė kam pėr tė thėnė. Gjithėsesi kjo gjė nuk ndodh shpesh tashmė por, ėshtė njė nga detajet qė duhet punuar.

    Kohė pas kohe bėn pauza nė karierė, ėshtė shkak shkollimi apo..?

    Jo, mė janė dukur tė nevojshme pauzat dhe ndaj i kam bėrė. Muzikėn dhe shkollėn kam arritur ti alternoj mė sė miri. Jam munduar tu jap rėndėsi materialeve tė mira. Gjithnjė kam dėshiruar qė nė publik tė sjell materiale tė mira qė tė pėlqehem dhe them se deri tani ia kam arritur.

    Deri ku ke mbėritur me studimet?

    Shumė afėr fundit tė shkollimit bazė por sigurisht qė nuk kam ndėrmend ta lė me kaq.

    Mė herėt ishe mė aktive nėpėr festivale, kohės fundit jo edhe aq shumė, arsyeja?

    I vetmi festival ku kam marrė pjesė ka qenė “Kėnga magjike” dhe aty rikthehem kėtė vit pas 2 vite mungesė. Unė e dua shumė kėtė festival se aty kam dalė pėr herė tė parė dhe natyrshėm jam lidhur fortė. Ka qenė mundėsia mė e mirė e lancimit dhe publiku mė asocion me kėtė event. Kur mungoj aty edhe sikur tė bėj klipe, mendojne se unė i rikthehem pauzave.

    Ēfarė tė lidh me Irlandėn? Duke pasur parasysh shkrime tė shumta qė bėhen pėr jetėn tėnde dhe udhėtimet e shpeshta nė kėtė shtet?

    Ah Irlanda.. gjysma ime ėshtė atje. Mė lidh motra dhe mbesa ime, pika ime mė e dobėt Grace. Kur kam nevojė pėr qetėsi nga angazhimet, mjafton ti hipi avionit dhe tė jem pranė saj dhe gjithēka vazhon tė jetė e bukur. Njerėzit e mi mė tė afėrt e dinė kėtė. Grace ėshtė si ilaē pėr mua. Mė mungon shumė kur jam larg dhe shumė shpejt do nisem sėrish drejt Irlandės pėr tė vetmen arsye tė rėndėsishme, asgjė mė tepėr.

    Pėr publikun akoma vazhdon tė kesh njė “baby face”. A thua Orinda nuk ritet :D ?

    Jam rritur nė shumė aspekte, por fytyra mė mbetet njėlloj, nuk kam ē’ti bėj. Unė e konsideroj si njė bekim nga Zoti, gjithėsesi.

    Sa kėngė ke publikuar deri mė tani?

    13 kėngė janė deri mė tani por tashmė jam duke u marr me disa kėngė tė reja pėr pėrfundimin e albumit qė do tė dalė shumė shpejt.

    Orinda Huta: “Grace ėshtė ilaē pėr mua” Orinda_huta

    Po te “Kėnga Magjike” do paraqitesh?

    Sigurisht. Madje konkurimin tim pėr fazėn e parė e kam patur. Prezantohem me kėngėn “Oqean”. Tashmė presim rezultatet pėr fazėn e gjysėmfinales.

    Akoma nuk ke njė album tėndin? A thua ėshtė koha e realizimit tė tij?

    Akoma, por shumė shpejt do e sjell pėr publikun. Jam nė fund tė realizimit tė tij. Nuk kam qenė shumė e dhėnė pėr album. Mė ėshtė dashur ngulmi i kompozitorit tė kėngėve tė mija tė fundit qė ta bėj albumin.

    Ke pasur disa bashkpunime, mendon se mė mirė ėshtė tė bėsh karierė solo apo nė bashkpunim me tė tjerėt?

    Janė dy gjėra tė ndryshme. Mua mė kanė rezultuar tė sukseshme bashkepunimet por edhe kėngėt solo. Unė do tė vazhdoj tė kėndoj solo por kėtė vit qė vjen do tė kem bashkėpunime sėrish.

    Ėshtė shkruar se ke kaluar pushime tė paharuara nė Turqi dhe Kroaci, si kalove nė kėto udhėtime?

    Po, ia kam kaluar shumė bukur vertet. Nė Kroaci isha nė koncertin e U2 . I dua shumė si grup ndaj nuk mund ta humbisja shansin pėr ti parė nga afėr. Nė Turqi ishin thjeshtė pushime qetėsie qė mė rikthyen energjite.

    Pėrveē pushimeve, ke kėnduar diku gjatė stinės sė verės?

    Po, por jo ēdo ditė. Grace, mbesa ime erdhi nė Shqipėri dhe mua nuk mė interesonte asgjė. Para saj i harroj tė gjitha…

    Ndonjė plan konkret dhe surprizat pėr fansat nė muajt nė vazhdim?

    Po pres rezultatet e “Kėngės magjike” dhe pas saj do pėrfundoj albumin pėr tė ardhur me njė material tė ri tė shoqėruar me videoklip

    Orinda Huta: “Grace ėshtė ilaē pėr mua” Orinda_huta_1


    Nė gjėrat e Orindės:


    Ēfarė telefoni mban?

    ashmė kam “samsung” veē se i ndėrroj shpesh

    Ēfarė ēante?

    Varet , jo medoemos njė firme. Mė pėlqen edhe ti krijoj vetė, e kam materialin dhe personin qė mund ti punojė. Ėshtė babai im, i cilėsuar si mjeshtėr nė kėtė punė.

    Ēfarė parfumi pėrdor?

    Oh janė shumė, tė preferuar ndėr 12 qė kam janė “miss, dior, chery, dhe jean paul gultier classic”.

    Marka e syzeve?

    “Rey ban dhe Dolce Gabanna”

    Libri i preferuar nė bibliotekė?

    “Gjuetari balonave”

    Adresa e preferuar nė msn?

    ”Aaa nuk e them kėtė” (qesh)

    Aksesori i preferuar?

    Ora dhe sigurisht “Romanson”

    Veshja e preferuar?

    Ēdo veshje e “little big” mė bėn tė ndjehem komode dhe e veēantė.

    Do kisha dashur tė kem famėn e?

    Jam e lumtur me atė ēfarė Zoti mė ka dhėnė.

    Gjithashtu do isha shumė e lumtur sikur tė kisha karierė si?

    E vlerėsoj dhe e dua shumė si kėngėtare “Beyoncen”

    Me shumė qejf do kisha kėnduar kėngėt e?

    Beyonces, por tė albumin fundit. Kam shumė kėngė tė preferuara nga ai album.

    Nuk do isha zhveshur si?

    Nuk di si tė them por do refuzoja “nudon” e mirėfilltė.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 01:46