BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Intervistė me Alban Mehmetin!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Intervistė me Alban Mehmetin!

    Mesazh nga LePuRuShJa 20/11/2009, 11:09

    Alban Mehmeti tashmė ka filluar karierė solo dhe po i shkon shumė mirė. Edhe pse ka dashur qė lidhja e dashurisė tė mbetet sekrete, kureshtarėt tashmė e kanė bėrė publike dhe ai tregon se ndihet shumė mirė. Pas publikimit tė lidhjes ai ka realizuar njė kėngė tė re me titull “Ti mė ēmend”. Nė njė intervistė tė cilėn e realizuam, ai tregon mė shumė rreth karierės sė tij.

    Intervistė me Alban Mehmetin! Alban_mehmeti_edhe_pse_jam_mun

    Pas ndarjes nga grupi, ke filluar njė karierė solo dhe si duket po tė shkon shumė mirė. Si mendon ishte mė mirė atėherė apo tash?

    Nuk mund tė them qė koha me grupin nuk ka qenė e mirė,pėrkundrazi kemi kaluar shumė mirė, kemi pėrjetuar shumė gjėra tė mira bashkė. Megjithatė tani qė jam solo ndihem edhe mė mirė pėr arsye se tani cdo gjė qė bėj ka meritėn time si dhe jam zgjėruar nė disa fusha muzikore qė nuk i bėnim mė herėt.

    Flitej qė atėherė Albanit nuk i ėshtė dhėnė hapėsirė e mjaftueshme pėr tu shfaqur, si nėpėr intervista, klipe, kėngė etj. Ėshtė e vėrtetė kjo?

    Nuk mund tė them qė nuk mė ėshtė dhėnė pjesė e mjaftueshme, por mund tė them qė tani vi nė shprehje vetėm unė, sepse jam vetėm unė ai ku drejtohet shikimi, kurse atėherė ky shikim ose pėrqėndrim ndahej nė tri pjesė.

    Sa kėngė ke publikuar tashmė nė solo karierė?

    Tani si solo kėngėtar unė kam dy kėngė tė publikuara, tashmė tė njohura “1.2.3 minuta” dhe “Ti mė ēmend” qė sapo e kam lansuar edhe me klip, si dhe njė potpuri qė e kam realizuar sė bashku me Ryva Kajtazin. Nė ndėrkohė kam edhe dy kėngė tjera tė realizuara tė cilat pres kohėn qė ti lansoi.

    Ke planifikuar punėt rreth ndonjė albumi?

    Nuk i kam dhėnė shumė rėndėsi tė realizoi album, por mendoj qė rreth verės sė ardhshme do ta lansoj njė pėrmbledhje kėngėsh tė mia.

    Bashkpunimi me Ryva Kajtazin ishte i suksesshėm, do ketė bashkpunime tė ngjajshme edhe nė tė ardhmen dhe me kė kishe dėshirė tė kėndoje nė duet?

    Ka qenė njė bashkėpunim i mirė dhe ėshtė pritur shumė mirė nga publiku, ndėrsa sa pėr duete tjera do shohim se si rrjedhin gjėrat.

    Pjesmarės ke qenė edhe nėpėr festival, ishe nė “Top Fest” festival shumė i mirė pėr artistėt e rinjė. Ke nė plan tė marėsh pjesė nė ndonjė festival tjetėr sė shpejti?

    Po, kam qenė pjesmarrės nė Top fest, ku mendoj se do tė jem i pranishėm edhe vitin qė vjen.

    Ka ndodhur ndonjėhere tė censurohen videoklipet e juaja nėpėr televisione?

    Prej qė jam solo nuk kam has nė kėtė lloj problemi, por mė herėt me grupin na ka ndodhė njė gjė e tillė.

    Kush ju sponzoron nė realizimin e albumeve dhe videoklipeve?

    Sa pėr sponsorime shumicėn e gjėrave i bėj me vetfinancim, kurse pėr klipet kam miq tė mi tė cilėt mė pėrkrahin dhe pėr kėtė i falėnderoj.

    Derisa ke mbaruar studimet pėr gazetari, ke punuar njė kohė si punė praktike nė televizion, do vazhdoni tė mereni me kėtė profesion apo akoma ka kohė duke i lėnė hapėsire karierės muzikore?

    Meqenėse kam studiuar kėtė drejtim, sigurisht qė do ti qėndroj afėr. Mirėpo aktualisht jam shumė i zėnė me muzikėn, gjė qė nuk mė le kohė tė merrem me tė dyja.

    Jeni bėrė imazh i ndonjė subjekti politik gjatė fushatės parazgjedhore. Tė kanė bėrė ofertė dikush prej tyre?

    Imazh jo, por jam pjesėmarrės nė fushatėn parazgjedhore duke pėrkrahur kėshtu njė parti politike tė Kosovės.

    Lidhja juaj e dashurisė deri diku ėshtė bėrė edhe zyrtare, si ndjehesh tash kur nė krah ke njė bukuroshe?

    Edhe pse jam munduar qė kjo tė mbetet njė gjė imja personale, por prapėse prapė ka dalė nė shesh dhe natyrisht ndihem mirė.

    Mund tė na i pėrshkruani si jeni njohur nė fillim?

    Nuk dua tė futem nė detaje, mjafton ajo qė ėshtė publikuar deri mė tani.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 2/5/2024, 14:56