BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kaltrina Selimi ... E sinqerta!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Kaltrina Selimi ... E sinqerta!

    Mesazh nga LePuRuShJa 20/11/2009, 15:25

    Njėra prej kėngėtareve, e cila gjithmonė ėshtė vlerėsuar pėr zėrin e saj, Kaltrina Selimi, nė njė intervistė pėr Rozė tregon arsyen pse nuk ka realizuar album deri mė tani dhe ka praktikuar hedhjen nė treg tė “single”-ve. Kėngėtarja po ashtu flet pėr Rozė edhe pėr fejesėn e saj, pastaj ėndrrėn e saj pėr tė qenė kėngėtare.

    Kaltrina Selimi ... E sinqerta! Kaltri12

    Jeni fejuar. Ka qenė paksa risi pėr publikun, por pėrpos kėsaj ka diēka tjetėr tė re te Kaltrina?

    Kaltrina: Nė realitet nuk ka ndryshuar asgjė nė jetėn time, pėrveē ndjenjės shumė tė veēantė kur njerėzit tė urojnė. Kuptohet qė lidhja jonė me kurorėzimin e fejesės ėshtė forcuar edhe mė shumė.

    Kur dhe si jeni takuar pėr herė tė parė me Dritonin?

    Kaltrina: Jemi takuar para 4 viteve, pėrderisa po i kaloja pushimet e verės nė Ulqin dhe pėrmes shoqėrisė u njoha me Dritonin.

    Njiheni si njė kėngėtare qė realizoni vetėm “single” dhe nuk punoni shumė nė albume. Po ashtu realizoni edhe video-spote. Pse?

    Kaltrina: Ėshtė e vėrtetė! Mėnyra ime e punės deri mė tani ka qenė kėshtu. Kam punuar vetėm me single, por shumė shpejt tė gjitha kėngėt e mia do t’i hedh nė njė CD e kjo besoj tė ndodhė shpejt. Sepse dihet qė shitja e CD-ve ėshtė nė krize nė vendin tonė dhe kjo ėshtė mėnyra e punės qė kam zgjedhė unė.

    A ka qenė ėndrra e juaj tė jeni kėngėtare qė nga fėmijėria?

    Kaltrina: Gjithmonė e kam ėndėrruar vetėn tė jem nė skenė dhe mund ta merrni me mend se si jam ndier kur ėndrra mė ėshtė plotėsuar. Mė tė dalė nė skenė kam ndier po ashtu qė edhe jeta mė ėshtė plotėsuar.

    Si ka qenė hera e parė para publikut kosovar?

    Kaltrina: Tė dalėsh para publikut ėshtė pėrgjegjėsi shumė e madhe dhe gjithė atė dėshirė, gjithė atė besim nė vete qė e kam pas dikur, kur jam ngjitur pėr herė tė parė nė skenė s’kam pas as edhe njė pikė besimi nė vete. Pėrveē kėnaqėsisė qė e kam ndjerė, nuk diskutohet qė kam pas edhe shumė frikė.

    Ēfarė bėni nė kohėn e lirė?

    Kaltrina: Kohėn e lirė mundohem ta kaloj mė shumė nė shtėpi me familjarėt, por gjithashtu njė kohė e ndaj pėr shoqėrinė time duke dalė pėr ndonjė kafe.

    Jeni edhe studente nė Fakultetin e Arteve, Dega e Muzikės. Keni diplomuar apo ende vazhdoni studimet?

    Kaltrina: Jam absolvente dhe ligjėratat tashmė i kam pėrfunduar. Pėr mua tani ėshtė ēdo gjė mė lehtė sesa kur isha nė ligjėrata, pasi qė shpesh mė ka ndodhur qė t’i anuloja koncertet dhe aktivitet e tjera pėr fakultetin.

    Selimi: Jam treguar e sinqertė me Hana Band.

    Kaltrina Selimi po ashtu ka treguar se ajo ėshtė treguar gjithmonė e sinqertė edhe nė ndarjen e grupi “Hana Band”, me tė cilin grup ajo kishte realizuar disa kėngė qė kishin pasur sukses nė skenėn e estradės kosovare.
    “Gjithmonė kam qenė shumė e sinqertė dhe e saktė nė arsyen qė kam dhėnė rreth ndarjes se grupit”, ka thėnė ajo. Nė fakt, pėr Hana Band kishte pasur versione tė ndryshme pėr ndarjen e grupit, por pas largimit tė Kaltėrinės kishin ndėrruar tri soliste dhe asnjėra prej tyre nuk kishte arritur qė grupi tė kishte sukses sikurse me Selimin.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 14:03