BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Arta Bajrami, Zbulon trupin dhe tė dashurin, qė jeton nė Amerikė!!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Arta Bajrami, Zbulon trupin dhe tė dashurin, qė jeton nė Amerikė!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 4/10/2008, 10:45


    Arta Bajrami, Zbulon trupin dhe tė dashurin, qė jeton nė Amerikė!! 12230810

    Kė do zgjidhje??

    FEMRAT APO MESHKUJT

    Jam mjaft e shoqėrueshme, por mė shumė shoqėrohem me djem se me vajza. Arsyeja ėshtė se djemtė janė mė tė sinqertė, mė tė drejpėrdrejtė. Nuk po i paragjykoj femrat sepse femėr jam vetė, por ato janė dinake, mė xheloze dhe mezi presin tė ngatėrrohen. Djemtė (jo tė gjithė) janė mė fjalėpakė, prandaj nganjėherė ndodh tė jem e vetmja femėr nė njė tavolinė plot me meshkuj. Por edhe ngaqė shoku im mė i mirė ėshtė vėllai im, shoqėria ėshtė edhe e tij.

    ARTISTIN APO POLITIKANIN


    Ngaqė vetė jam fytyrė publike dhe gati tėrė kohėn nė rrugė, preferoj qė partneri tė mos jetė nė tė njėjtėn pozitė, por preferoj njė partner me profesion, qė i jep mundėsinė tė jetė ēdo ditė nė shtėpi. Por sikur tė mė duhet tė zgjedh mes politikanit apo artistit sigurisht, qė do zgjidhja artistin, pėr njė arsye qė do kuptoheshim mė mirė, por edhe faktin qė besoj se politikanėt janė tė trajnuar pėr tė gėnjyer, mashtruar, manipuluar. Artistėt janė mė tė sinqertė, por ka dhe pėrjashtime pėr tė dy kategoritė.

    KOSOVĖN APO AMERIKĖN

    Jo, pėr qejf asnjėherė nuk do ta lija Kosovėn, pasi mė pėlqen tė jem pjesė e kėtij vendi. Amerikanėt dhe europianėt janė njerėz tė llastuar, ngaqė shteti u ofron shumė mundėsi dhe liri, njerėzit janė shumė tė papėrvojė. Njerėzit e perėndimit pėr fatin e tyre tė mirė nuk janė rritur mė shumė peripeci si ne nė Ballkan. Pra, kėtu del nė pah ajo energjia pozitive qė unė kam, thjesht shoh anėn pozitive nė gjėrat negative. E dua shumė Kosovėn, qė ta ndėrroj me ndonjė vend tjetėr, pa ndonjė arsye tė madhe.

    Kėngėtarja kosovare rrėfen ekskluzivisht pėr “Panorama Plus”, si ėshtė ndier pas komenteve nė media pėr zhveshje nė publik dhe lumturinė qė po jeton me tė dashurin nė Amerikė.

    Arta me ēfarė po merremi pėr momentin, kėngė apo klip tė ri?

    Sapo jam kthyer nga Amerika dhe Kanadaja, ku kisha njė turne koncertesh. Kėtė javė jam nė Gjermani dhe Zvicėr. Pra, jam shumė e angazhuar me koncerte. Por gjithashtu kėto ditė do tė publikoj njė ‘single’ tė ri, qė ėshtė bashkėpunim me Locko-n.

    Producenti ėshtė vėllai juaj, Don Arbas. Ēfarė tipi ėshtė?

    Don Arbas ėshtė shumė i dashur, i vendosur, i kujdesshėm dhe ka zemėr tė mirė. Ēfarė e veēon nga tė tjerėt ėshtė fakti, qė ėshtė shumė fjalėpak. Tė gjithė e kėrkojnė popullaritetin dhe publicitetin. Don Arbas u ikėn kėtyre gjėrave, aq sa shpesh mė ka ndodhur qė tė shkoj unė pėr tė marrė ndonjė ēmim pasi ai pėrton.

    Ndonjė media ju ka komentuar se zhvisheni sė tepėrmi nė klipet tuaja. Ju keni njė koment pėr kėtė?

    Mendoj se adhuruesit e mi janė ata qė mund tė mė gjykojnė dhe komentojnė. Ata mė duan mua pėr kėtė qė unė jam. Prandaj unė gjithmonė do jem pėr ta duke qenė vetvetja nė radhė tė parė, dhe natyrisht qė unė jam edhe produkt i adhuruesve tė mi, por gjithmonė duke respektuar kufijtė etikė tė personalitetit tim.

    Po pėr videot e hedhura nė youtube, ku u tha se vajza qė shfaqej nė vaskė nė praninė e njė djali me nofkėn, Vali Corleoneishit ishit ju, ē’mund tė thoni?

    “Youtube’ ėshtė njė burim kaq i pabesueshėm, sa mund tė nxjerrė kushdo, kurdo dhe ēfarėdo videoje.

    Jeni pro skandaleve nė jetėn e njė artisti, apo mendoni se nuk ėshtė mirė tė pėfliteni gjatė karrierės suaj?

    Nuk jam as pro e as kundra. Por ēuditem me faktin se si disa fytyra publike, qė thjesht nuk kanė ēfarė tė ofrojnė, kanė sukses nė keqpėrdorimin e naivitetit tė njė shtrese tė veēantė tė publikut, duke ju servirur atyre skandale tė ndryshme me qėllim, qė tė jenė nė qendėr tė vėmendjes. Pėrsa u pėrket artistėve tė mirė, mė vjen keq kur publikohet diēka kundėr dėshirės sė tyre.

    A jeni e dashuruar, dhe nėse mund tė na thoni diēka mė shumė rreth lidhjes suaj?

    Po jam e dashuruar. Por jo vetem kaq, mbi tė gjitha jam shumė e lumtur nė kėtė dashuri. I dashuri im tė cilit nuk po ia pėrmend emrin pėr shkak tė privatėsisė sė tij, jeton dhe punon nė Amerikė e Kosovė. Pėr tė nderuar gazetėn tuaj dhe pėr ta shuar kureshtjen e adhuruesve tė mi po ju jap foto tė mijat, prej tė cilave njė bashkė me tė dashurin tim. Ju jeni tė parėt qė do ta keni kėtė foto kaq intime nga jeta ime private, prandaj ju pėrgėzoj pėr kėtė.

    Ēfarė kėrkoni nga njė mashkull?

    Ajo qė kėrkoj ėshtė karakter, qė pėrshtatet me karakterin tim. Tė ketė njė mendim tė tij, tė ketė njė personalitet tė formuar dhe stabėl. Dhe po ashtu ta dojė vetveten dhe familjen e tij sė pari, pastaj tė ketė respekt pėr mua dhe familjen time. Kėto gjėra janė me rėndėsi pėr mua.

    Dukeni femėr e fortė, egoiste, dhe ambicioze...

    Eshtė e vėrtetė qė jam ambicioze dhe mjaft e pavarur, gjė qė mė bėn tė fortė pėr tė pėrballuar sfidat e jetės. Kam njė ego tė fortė dhe nuk gjunjėzohem asnjėherė.

    Por lini pėrshtypjen e vajzės sė egėr. Ku qėndron sensualiteti juaj?

    Jo, nė skenė mund tė lė pėrshtypje tė ndryshme, skena ėshtė thjesht njė akt. Pėr njerėzit qė mė njohin nga afėr e dinė mirė sa e dashur dhe e ēiltėr mund tė jem. Tek unė e kupton shumė shpejt se je i mirėseardhur apo jo.

    Kujdeseni pėr tė mbajtur trupin nė formė?

    Jam shumė me fat qė Zoti mė ka falur njė trup me pėrmasa mjaft tė mira dhe nuk kam nevojė tė bėj shumė pėr ta mbajtur nė formė. Por nganjehere bėj palestėr dhe vrap.

    Garderoba juaj?

    Nė skenė vishem ashtu siē ju keni rastin tė mė shihni. Por skena ėshtė vetėm njė pjesė tepėr e vogėl nga koha ime. Normal gjatė ditės jam gjithė kohėn me tuta dhe veshje sportive. Kur dal preferoj tė vishem mė elegante dhe me femėrore.

      Ora ėshtė 6/5/2024, 19:56