BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Intervistė me Rezarta Shkurta

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Intervistė me Rezarta Shkurta

    Mesazh nga LePuRuShJa 25/10/2008, 11:42


    Intervistė me Rezarta Shkurta 1224897165-rezarta


    Rezarta Shkurta mbyllet nė apartamentin e saj tani pėr tė pikturuar. Rrėfen pėr “Panorama Plus”, pasionin e saj tė vėrtetė dhe suprizat e njė mbrėmjeje gala nė Durrės pėr prezantimin e klipit te ri, ku shumė prej tė ftuarve do tė jenė deputetė.

    Nėse kjo deri tani mund tė cilėsohet si periudhė pauze pėr ju, me ēfarė po merreni tani?

    Kėto ditė jam e zhytur me punė. Normalisht jam angazhuar me pėgatitjet e kėngės sime mė tė re. Ėshtė njė kėngė e kompozuar nga Genti Lako, veshjet do tė jenė tė Rezarta Skifterit dhe klipi do tė realizohet nga regjisori Dejan Milicevic.

    Vazhdoni ende bashkėpunimin me kompozitorin Genti Lako, pse?

    Sepse ėshtė mė i miri.

    J’ua bėj kėtė pyetje pasi u tha qė ju keni lidhur kontratė me grupin kosovar “Etno Engjujt”?

    Me “Etno Engjujt” jemi akoma nė bisedime. Thjesht kjo pasi kur marr vendime tė rėndėsishme pėr karrierėn time e duhet ta mendoj mirė nėse me intereson apo jo.

    Regjisori maqedonas i klipit mesa dimė ėshtė Dejan Milicevic. Ka diēka qė ju tėrheq nė fantazinė e tij krijuese, apo thjesht se ėshtė regjisori i momentit?

    Me kanė pėlqyer shumė punėt e tij dhe vendosa t’ia besoj Dejanit kėtė klip.

    Detajet e ceremonisėsė promovimit, ēfarė do ta bėjė madhėshtore?

    Supriza ndryshe do tė ketė shumė duke filluar nga unė. Besoj se ajo mbrėmje qė do tė mbahet nė “Flag Ship Center” nė Durrės do tė jetė shumė e veēantė, sepse nuk do tė jetė vetėm njė promovim por dhe ekspozita ime e parė e pikturės. E kam pėrgatitur ēdo gjė me kujdes nga detajet mė tė vogla, e besoj se do t’ia kaloj mirė unė dhe miqtė e mi.

    Mė pėrmendni ekspozitėn tuaj tė parė me piktura. Ēfarė punimesh do tė jenė?

    Pjesa mė e madhe e tyre janė tė stilit klasik dhe nė telajo, por do tė ketė dhe fotografi peisazhesh tė bėra nė vende tė ndryshme tė Shqipėrisė.

    Cila mund tė jetė njė pikturė ndryshe nga tė tjerat?

    Ėshtė njė pikturė nudo, nė tė cilėn nuk mund tė specifikohet nėse jam unė apo jo, pasi qėllimi nuk ka qenė ky.

    Midis muzikės, modės dhe pikturės, kė do tė zgjidhnit?

    Padiskutim pikturėn. Ėshtė njė art i qetė pa zhurmė, por qė shpreh shumė.

    Ndėrkohė ju jeni e martuar. A mund tė na shuani kuriozitetin se cila ėshtė jeta qė bėni si e martuar?

    Nė kėto momente me shumė sinqeritet jam nė momentet mė tė mira tė lidhjes sime me Ermalin. Kam dalė nė konkluzionin qė jam absolutisht shumė me fat… Ermali me jep dashuri por edhe forcėn pėr tė pėrballur ēdo gjė.. Me beso jam me fat.

    Deri ku shkon liria juaj, dhe e bashkėshortit Ermalit nė jetėn si ēift?

    Kam pėrshtypjen se kur dy njerėz duhen vėrtet nuk kanė nevojė tė vendosin kufij nė lirinė e tyre. Besimi ėshtė 100 pėr qind.

    Kjo mbrėmje gala, mos ndoshta mund tė kuptohet si njė ceremoni martese pėr ju tė dy?

    Jo. Martesa do tė jetė martese, kjo ėshtė vetėm promovim ku tė ftuarit do tė jenė shumė seriozė, madje dhe deputetė.

    Ju ka ndodhur ndonjėherė tė qėndroni tė dy mbyllur me ditė tė tėra nė apartamentin tuaj?


    Ermalit jo, sepse ėshtė me punė. Mua mė ka ndodhur jo mė larg se kėto ditė. Arsyeja e vetme ėshtė piktura.

    Mbani mend ndonjė arratisje pra udhėtim te ēmendur?

    Ka shumė. Tė gjitha udhėtimet tona kanė qenė tė paplanifikuara.

    Keni menduar pėr sjelljen nė jetė tė njė fėmije?

    Normalisht qė po... Por jo pėr momentin dua tė shijoj martesėn time dhe rininė gjithashtu.

    Pėr ēfarė jeni penduar deri tani?

    Pėr asgjė...Kam bėrė dhe do bėj jetė tė lumtur.

    Cila ėshtė njė dėshirė qė pret ta realizosh?

    Pėr momentin me janė realizuar tė gjitha.. prit te mendohem... po po tė gjitha. (qesh)

    Ēfarė dini tė shfaqni mė mirė, dashurinė apo xhelozinė?

    Dashurinė.

      Ora ėshtė 6/5/2024, 20:17