BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Modelja shqiptare 20-vjeēare, super e pasur dhe e famshme edhe nė SHBA

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Modelja shqiptare 20-vjeēare, super e pasur dhe e famshme edhe nė SHBA

    Mesazh nga LePuRuShJa 24/12/2008, 02:28

    Modelja shqiptare 20-vjeēare, super e pasur dhe e famshme edhe nė SHBA 12293410

    Vrapon 7 km qė nė 6 tė mėngjesit, pastaj shkon nė studion muzikore ku pėrgatit kėngė tė reja nė gjuhėn angleze pėr albumin e ri dhe tė parin, qė titullohet “Dashuri e parė” (Frist LOVE). Tekstet i shkruan vetė, melodinė e bėn Charli dhe Ray Key, por profesioni i parė i saj ėshtė ai i modeles. Sė fundi ka hapur agjencinė e modės “Arita model’s”. Ajo ėshtė zgjedhur Miss Skandinavia 2008, por ėshtė shqiptare. Nė intervistė ajo tregon se ndjehet krenare pėr origjinėn e saj si dhe e ka shijuar shumė eksperiencėn si pjesmarrėse nė “Miss Shqipėri 2008”.

    Na fol pėr prejardhjen tėnde Arita?

    Unė jam vajzė shqiptare e lindur dhe e rritur nė Norvegji, prindėrit e mi kanė prejardhje nga Gostivari (Maqedoni).

    Pasi ke nė kokė kurorėn e “Miss Scandinavia” me siguri je shumė e kėnaqur me kėtė gjė, do vazhdoni tė merrni pjesė nėpėr evenimente tė tjera tė bukurisė?

    “Miss Scandinavia Internacional” ku unė pėrfaqėsoja Norvegjinė, por u mbajt nė Suedi, mė bėri tė ndjehem shumė krenare pasi fitova kurorėn e “Miss Scandinavia Internacional 2008”.Ndihem shumė krenare me kėtė ēmim qė mora nė maj tė 2008-ės. Nė janar 2008 u zgjodha “Top model of the year” dhe “Face of the year” nė Oslo tė Norvegjisė, pastaj kam qenė dhe “Miss shqiptarja” nė Skandinavi nė vitin 2007. Gjithashtu kam fituar edhe ēmimin “Miss teen Norway” nė dhjetor 2007 e do vazhdoj tė marr pjesė nė evenimente tė bukurisė, dhe mė fal harrova tė pėrmend ēmimin qė mora nė “Miss Shqipėria 2008”, ku u zgjodha “Miss kinemaja”.

    Kush ju ndihmon rreth pėrgatitjes dhe hapjes sė agjencisė sė modės?

    Nė hapjen e agjencisė mė ndihmon stilisti im Marko Shminker, ėshtė fotografi Marion Leonardi, menaxheri im Charls dhe mbėshtetja e gjithė familjes time.

    Pėrveē modelizimit dhe kurorave tė shumta nė kokėn tėnde, ju keni filluar tė merreni edhe me muzikė, nga ju lindi kjo ide? Keni dikė tė familjes qė merret me muzikė apo vetėm pasion?

    E falėnderoj shumė pėrkrahjen e familjes time dhe i falenderoj qė mė kanė bėrė kjo qė jam sot. Falenderoj dhe fansat e mi qė do ua bėj ėndrrėn realitet, ėndrra e hapjes sė agjencisė ka qenė e gjatė. Unė me muzikė jam marrė gjithė jetėn, muzika ėshtė pasioni im si moda po ashtu muzika e aktrimi ėshtė njė pasion, unė gjithashtu shkruaj tekste vetė dhe kėshtu besoj duhet tė jem njė artiste e vėrtetė, dhe e kompletuar. Nė moshėn 13-vjeēare kam fituar nė “Summer Voice”, e siē thashė arti, moda, muzika ėshtė pjesė e jetės time.

    Pasi ke filluar tė hysh nė botėn e muzikės, atėherė kė do veēoje si star i vėrtetė shqiptar?

    Nė muzikė Alban Skėnderajn, kurse nė aktrim Blerim Destanin.

    Si kalon njė 24 orėsh i Aritės?

    Me shumė punė, me fitnes dy herė nė ditė nga dy orė dhe plus vrapimi nė 6 tė mėngjesit. Pastaj kam studimet e psikologjisė qė kam filluar, me shumė punė pėr hapjen e agjencisė dhe me shumė punė pėr albumin qė dua ta mbaroj nė fillim tė shkurtit. Arita 24 orėt i kalon me familjen dhe me miqtė mė tė afėrt dhe personin mė tė afėrt tė zemrės time, qė e dua shumė.

    Ju pėlqen tė flasin pėr ju?

    Nė ēfarė aspekti, nuk e kuptova?

    Mendova ju pėlqen tė merren njerėzit me ju, me jetėn tuaj? A ju pengojnė thashethemet?

    Unė mendoj se nėse s’kanė tjetėr punė, le tė vazhdojnė, se unė s’kam kohė tė merrem me thashetheme, por mė pengojnė gjėrat qė s’janė tė vėrteta, por ato qė janė tė vėrteta ua them vetė dhe s’ka nevojė pėr thashetheme. Unė nėse kam tė dashur ajo ėshtė jeta ime private. Por koha do tregojė vetė dhe tani pėr tani jam nė lidhje serioze dhe tė papėrshkrueshme me tė dashurin tim, qė ėshtė njeri publik gjithashtu.

    Ju mungon vendlindja e prindėrve, e vizitoni shpesh?

    Unė siē thashė jam lindur dhe rritur nė Norvegji, vendlindja e prindėrve mė tėrheq shumė dhe vij pėr ēdo vit, por mė pėlqen shumė.

    Mbasi je gjithmonė nėpėr udhėtime, ku pėlqen tė kalosh pushimet?

    Plazhi ėshtė ai ku gjej qetėsinė dhe pushoj gjithmonė, mė pėlqen tė kaloj nė vendlindje tė prindėrve, nė Mal tė Zi, St. Tropez, nė bregdetin shqiptar etj.

    E qetė apo nervoze?

    Jam shumė e qetė, mundet tė jem nervoze, por shumė rrallė.

    Ju pėlqen jeta e natės?

    Unė jam shumė e qetė dhe jeta e natės s’mė duket aq interesante, sepse kohėn time mė shumė dua t’ia dedikoj familjes dhe tė dashurit. Jeta e natės ėshtė interesante ndonjėherė, por jo ēdo herė, preferoj mė shumė tė dal nė ndonjė restorant ose nė kinema, ose tė mblidhemi me shoqet nė shtėpi tė pėrgatisim ndonjė gjė dhe tė kemi ‘girls nigth’.

    Ēfarė parfumi preferoni tė pėrdorni?

    Kam 3 tė preferuara, asnjėherė s’e mbaj tė njėjtin, si Obsession Kalvin Klein, Christian Dior Hypnotic Poisen, Guccie dhe shumė tė tjerė.

    E pėr trupin ēfarė tė pėlqen mė shumė?

    S’pėrdor shumė make up, pėrdor ID Make up only minerals, duket natyrale dhe e pėrdorin tė gjitha modelet gjithkund nė botė, maskara Christian Dior black out ėater proof. Pėr trupin pėrdor Christian Dior hypnotik body lotion dhe shampot janė tė ndryshėm, Calvin Klein, Christian Dior, Chanel.

    Ju duket e rėndė dega qė keni zgjedhur, psikologjia?

    Jo aspak, sepse ėshtė njė gjė qė mė intereson shumė, pse mendoj si mendoj e pse veproj si veproj. Nuk ėshtė e vėshtirė se nė mėsimet e mia tė farmacisė kemi pasur dhe njė lėndė tė vogėl psikologjie dhe s’mė duket e vėshtirė.

    Diēka nė fund, ēfarė do shtoni? Ju ka mbetur diēka pa thėnė?

    Jo, veēse jam femra mė e lumtur nė botė.

      Ora ėshtė 6/5/2024, 18:44