BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dua tė jem “boss” i vetvetes, nė skenėn e modelimit!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Dua tė jem “boss” i vetvetes, nė skenėn e modelimit!

    Mesazh nga LePuRuShJa 11/2/2010, 17:33

    Dua tė jem “boss” i vetvetes, nė skenėn e modelimit! -doana10

    Intevistė me Liridona Ukėn

    Nėse flasim pėr nivelin e dukjes se bukurisė mėndoj qė edhe e tjekalojnė se femrat tek ne njihėn qė janė femra tė bukura janė natyrale. Ndėrsa sa i pėrket nivelit tė profesionalizmit nuk mund mė thėmė qė jemi afėr sepse as dizajner vendor nuk kemi qė produktet e tyre qė i reklamojnė jashtė atėherė qė pėr modele qė kemi diqka. Ndėrsa sa i pėrket dukjes janė tė barabarta mė femrat tjera ndoshta edhe mė tė bukura thotė modelja Liridona Luka.

    Si do ta pėrkufizonit modelimin, mendoni qė ndonjėherė do bėhet demode pėr juve apo ju pėlqen?

    Liridona Uka: Tė jesh pjesė e botės se modės ėshtė pakėz e vėshtirė por nė anėn tjetėr ėshtė kėnaqėsi, pėrderisa jam pjesė e kėsaj bote kuptohet ndjehem shumė mirė. Ndėrsa modelimin mund ta pėrkufizoj si njė gjė e bukur qė bėhet mė shumė ambicie. Mirėpo mua personalisht ka raste kur mė bezdis mentaliteti i njerėzve, tė cilėt ende se kuptojnė modelimin dhe njė pjesė e madhe e saj e keqkuptojnė atė.

    Ēfarė keni menduar kur keni dalė pėr herė tė parė nė skenė?

    Liridona Uka: Kam qenė shumė e emocionuar, vetėn e kam ndijė shumė mirė, vetėm ne njė gjė kam mendu, qė tė mos rrezohem nga skena edhe meqenėse vetveten tė sigurt e kam ndijė

    Kur jeni paraqitur pėr herė tė parė nė skenė?

    Liridona Uka: Pėr herė tė parė kam dal nė skenė nė moshėn 16 vjeēare.

    Ēfarė ju kanė thėnė tė tjerėt pėr paraqitjen tuaj?

    Liridona Uka: Asgjė, kam pas pėrkrahjen nga shoqėria si dhe familja qysh nė fillim.

    A ju ka ardhur turp, kur keni dalė pėr herė tė parė me bikini nė skenė?

    Liridona Uka: Tė them tė drejtėn pak po.

    Nė cilat bikini ndihesh me komfore dhe nė ēfarė ngjyre?

    Liridona Uka: Mė se miri ndihen nė bekini ngjyrė kafe.

    Dua tė jem “boss” i vetvetes, nė skenėn e modelimit! Donaweeb

    Sa ju lodhin sfilatat dhe modelimi?

    Liridona Uka: Aspak nuk mė lodhin sfilatat kėtė punė e bėjė mė dėshirė e ndijė vetėn tė lumtur mė atė punė qė e bėj

    Kur njė mashkull ju thotė qė jeni seksi, e merrni si kompliment apo nevrikoseni dhe si reagoni?

    Liridona Uka: Varet nga situata dhe mėnyra se si e thotė, zakonisht e marr si kompliment nė tė shumtėn e rasteve.

    Cilin nga spektaklet do ta vlerėsoje si mė tė suksesshmin, dhe pse ?

    Liridona Uka: Pjesėmarrje nė spektakle tė mėdha kombėtare si pėr shembull ne Miss Kosova, ashtu edhe ne evenimente ndėrkombėtare, pse jo...

    Ēka mendon pėr mashkullin shqiptar? A di ai t'i ofrohet njė bukurosheje sikurse je ti? A janė tė guximshėm?

    Liridona Uka: Ka tė mirė po ka edhe tė keqinj, si edhe te popujt e tjerė.... din edhe nuk din, veē se guxim kanė shumė.

    Thuhet se bukuria ėshtė shumė e rėndėsishme kur vendos tė merresh me art. Ēka i duhet tjetėr njė femre pėr t'u bėrė e suksesshme?

    Liridona Uka: Mendoj qė edhe tė meshkujt vlen kjo nėse merresh mė art, aktrim apo si kėngėtarė shumė rol tė rėndėsishėm ka pamja, nuk mundėm tė them vetėm femrat se sidomos nė ditėt e sotme mė nuk po njihen vetėm femrat si gjini e bukur por edhe meshkujt edhe ata po i japin shumė rėndėsi pamjes se tyre e ndoshta edhe po e tejkalojnė. Kėngėtaret tanė nė pėrgjithėsi e kanė njė dukje qė po shkojnė nga ajo qė po i japin shumė rėndėsi pamjes e jo kėngės. Ėshtė e rėndėsishme pamja dhe mendoj qė nė secilin profesion gjithashtu edhe nė politikė ėshtė e rėndėsishme pamja. P.sh nėse e shohim njė politikan tė veshur bukur dhe sharmante na tėrheq vėmendjen ne mė dėgjuar se ēfarė po na thotė.

    Dua tė jem “boss” i vetvetes, nė skenėn e modelimit! Doanaweeb2

    Cili ėshtė profesioni tjetėr i juaji, pėrpos modelimit ?

    Liridona Uka: Pėrpos modelimit, jam e angazhuar nė fakultet nė tė cilin jam nė vitin e parė pėr dega e ekonomisė.

    Ndonjė tė re nė jetėn tuaj private ?

    Liridona Uka: Mė e reja nė jetėn time jam bėrė teze pėr herė tė parė hahaha(qesh), ėshtė kėnaqėsi e madhe pėr mua.

    Ēfarė bėn nė kohėn e lirė me kė e kaloni kohėn, dhe si ju shohin shoqėria si njė vajzė tė njohur tashmė pėr publikun?

    Liridona Uka: Kohėn e lirė e kaloj zakonisht me familje si dhe me shoqėrinė. Deri me tani kam pas veē komente pozitive.

    Ku e gjen frymėzimin pėr tė stiluar, dhe cilin stilist te njohur e preferon?

    Liridona Uka: Frymėzimin e gjej nė magazina tė ndryshme, si nė TV, dhe stilistin qė e preferojė mė sė shumti ėshtė Cavalli.

    Kur je nė qendėr tė vėmendjes dhe tė fotoaparatit, ēfarė ndien dhe ēfarė mundohesh tė ofrosh?

    Liridona Uka: Vetėn e ndijė shumė mirė, sepse me pėlqen puna qė e bėjė, edhe mundohem tė jem sa mė profesionale kudo qė jem.

    Si i vlerėson modelet tjera nė Kosovė, mendon se janė nė nivel tė modeleve tė vendeve perėndimore, a kanė mundėsi sa duhet qė tė promovohen?

    Liridona Uka: Nėse flasim pėr nivelin e dukje se bukurisė mėndoj qė edhe e tjekalojnė se femrat tek ne njihėn qė janė femra tė bukura janė natyrale. Ndėrsa sa i pėrket nivelit tė profesionalizmit nuk mund mė thėmė qė jemi afėr sepse as dizajner vendor nuk kemi qė produktet e tyre qė i reklamojnė jashtė atėherė qė pėr modele qė kemi diqka. Ndėrsa sa i pėrket dukjes janė tė barabarta mė femrat tjera ndoshta edhe mė tė bukura.

    Porosia pėr vajzat qė duan tė merren me modelim, kėngė apo aktrim?

    Liridona Uka: Si aktrimi, si kėndimi, si modelimi mendoj qė duhet mė qenė sekondare nėse i kanė primarė shumė kanė mė i bėrė vetės stres kanė mė qenė objekte pa e ofenduar askėnd, por nėse e ki njė bazė tė njė profesioni primar dhe e lenė kėtė sekondare kėndimin, aktrimin dhe modelimin mundesh me qenė “bos” i vetvetes, me kontrolluar vetėn, nėse kėto tirja ki mė i pas primare dhe ki mė fituar prej tyre atėherė tjerėt kanė mė udhėheqė mė ty. Ēdo profesion e ka njė drejtor apo njė shef mirėpo kėto janė profesione tė ndjeshme qė e ėshtė njė farė lufte nė kėto profesione kėshtu qė shumė femra i shtyn mė bėrė ēmos ndoshta edhe tė harrojnė dinjitetin e tyre vetėm pėr tė arritur nė njė farė kulmi. Sė pari tė shkollohen tė emancipohen tė gjejnė njė profesion tjetėr se arti ėshtė shumė i rendė.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 01:37