BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Shqiptarėt janė tė bukur!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Shqiptarėt janė tė bukur!

    Mesazh nga LePuRuShJa 11/2/2010, 18:26

    Shqiptarėt janė tė bukur! Gisele11

    Gisele Bündchen, tregon pėr Rozė pėr karrierėn e saj dhe pėr punėn e saj si Ambasadore e Vullnetit tė Mirė e OKB-sė. Ėshtė folur e shkruar mjaft pėr tė. Madje i janė kushtuar edhe kėngė. E konsideruar si supermodelja mė e paguar nė bote nga Forbes, dhe ėshtė njėra nder 17 femrat mė tė pasura aktualisht nė rruzullin tokėsor. Rozė e takoi Gisele Bündchen-in gjatė njė aktiviteti pėr Kombet e Bashkuara nė Gjenevė. Nė njė intervistė, ajo tregon pėr fillėt e karrierės sė saj dhe si e bėri ėndrrėn e saj realitet…

    Rozė: Ėshtė e pamundur tė ju pyes pėr njė biografi tuajėn, pėr shkak tė famės qė keni. Nė vend tė kėsaj do tė doja t’ju falėnderoj pėr pėrgjigjen pozitive ndaj kėrkesės pėr intervistė…

    Bündchen: Po ngjan si kompliment i llojit tė vet, megjithėse tanimė jam mėsuar me shumicėn e llojeve tė tyre. Ju gazetarėt dini mirė si tė futeni. Mund tė flasim pėr karrierėn si diēka nė retrospektivė, por kam plane dhe projektet pėr tė ardhmen…

    Roze: Do doja tė riktheheshim nė fillimin e karrierės tuaj, kur filloi?

    Bündchen: Haha… ėshtė paksa qesharake, sepse unė u zbulova nga njė agjenci mode si modele, derisa po haja nė njė McDonalds nė Sao Paolo. Paradoks, apo jo? Ne ishim nė ekskursion shkolle atje. Isha 13-vjeēe. Pastaj vjen edicioni i “Elite Look of the Year”, gara nė Ibizza, vendosja nė New York pėr Fashion Week, paraqitja nė ballinėn e revistės muzikore “Rolling Stones”, bashkėpunimi me fotografė tė shkėlqyeshėm si Mario Testino, NNIE Leibovitz dhe foto tė botuara gjithandej nėpėr revista si Vogue, botimi ndėrkombėtar, Newsweek, Time, Veja, Forbes etj. Kėto ishin pjesė e sukseseve tė mija tė para.

    Rozė: Ka shumė shtėpi mode pėr tė cilat keni punuar. Do veēonit ndonjėrėn pėrvojė me to?

    Bündchen: Ka qenė dhe vazhdon tė jetė absolutisht bashkėpunim i shkėlqyeshėm me Ralph Lauren, Versace, Louis Vuitton, Zara. Edhe nė Victoria`s Secret ka qenė pėrvojė e shkėlqyeshme. Pastaj bashkėpunimi me Apple… Ėshtė numėr i madh bashkėpunėtorėsh dhe vėshtirė tģ pėrmend tė gjithė.

    Rozė: Nė vendin tim (Kosovė) ka modele tė bukura qė ėndėrrojnė tė punojnė pėr kėto agjenci mode. Ēfarė do tu thoshe atyre?


    Bündchen: Ju jeni nga Kosova?!

    Roze: Po, njė vend i vogėl nė Evropėn Juglindore…


    Bündchen: Qė tani mund tė them se kosovarėt janė tė bukur (haha). Nuk kam shumė informacion pėr kėtė sa do tė doja, por Evropa ėshtė djepi i modės. Modelet e reja do t’i inkurajoja ta sfidojnė veten e tyre. Nuk ėshtė e lehtė. Kėtė e dinė, por ēka nevojitet ėshtė tė vazhdojnė sė provuari.

    Roze: Ėshtė i njohur aktiviteti juaj humanitar dhe ai pėr ambientin. Ēfarė do na thoni rreth kėsaj?

    Bündchen: Bota nė tė cilėn po jetojmė ka nevojė pėr kujdes mė tė madh si ndaj njerėzve, ashtu edhe ndaj ambientit ku jetojmė. Kjo ėshtė diēka kritike dhe secili prej nesh mund tė bėjė diēka rreth kėsaj. Unė jam e lumtur qė kam pasur mundėsi deri tani tė jap atė qė mundem pėr kėtė kauzė. Shembulli me i fuqishėm ėshtė Haiti tani. Ēfarė ne mund dhe duhet tė bėjmė pėr ta?…

    Rozė: Ju jeni sikur njė simbol suksesi nė fushat ku keni shkelur: mode, kinematografi, ēėshtje humanitare e ambienti. Njė mesazh pėr lexuesit, shumė prej tė cilėve tė adhurojnė…

    Bündchen: Mė njohin?!

    Roze: Po, sigurisht…veēanėrisht modelet nga Kosova….

    Bündchen: Ėshtė e mahnitshme..tė jesh e njohur nė njė vend ku nuk ke qenė kurrė dhe s’e njeh. Mė habit ky fakt dhe mė gėzon…Pėr tė gjithė lexuesit njė Big Kiss nga unė, Gisele Bündchen..

    Box: Bota nė tė cilėn po jetojmė ka nevojė pėr kujdes mė tė madh si ndaj njerėzve, ashtu edhe ndaj ambientit ku jetojmė. Kjo ėshtė diēka kritike dhe secili prej nesh mund tė bėjė diēka rreth kėsaj. Unė jam e lumtur qė kam pasur mundėsi deri tani tė jap atė qė mundem pėr kėtė kauzė. Shembulli me i fuqishėm ėshtė Haiti tani. Ēfarė ne mund dhe duhet tė bėjmė pėr ta?…

    Box: Qė tani mund tė them se kosovarėt janė tė bukur (haha). Nuk kam shumė informacion pėr kėtė sa do tė doja, por Evropa ėshtė djepi i modės. Modelet e reja do t’i inkurajoja ta sfidojnė veten e tyre. Nuk ėshtė e lehtė. Kėtė e dinė, por ēka nevojitet ėshtė tė vazhdojnė sė provuari.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 06:29