BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Shota Baraliu: Nuk jam e dashuruar!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Shota Baraliu: Nuk jam e dashuruar!

    Mesazh nga LePuRuShJa 16/2/2010, 18:48

    Shota Baraliu: Nuk jam e dashuruar! Shota_10

    Shota Baraliu ėshtė njė nga kėngėtaret dhe aktoret e njohura nga Kosova. Nė intervistėn nė vijim zbulon disa nga planet e saj, tregon pėr jetėn e saj private, si dhe bėn publike emrin e kėngės sė fundit.

    Shota, keni marrė pjesė nė “Kėngėn Magjike” me kėngėn “Adonis” por nuk morrėt ēmim. U ndieve e zhgėnjyer?

    Tė them tė drejtėn mė e rėndėsishme pėr mua ishte pjesėmarrja, ēmimin e mora me tė hyrė nė gjysmė finale dhe pikėrisht pėr kėtė nuk u ndieva e zhgėnjyer.

    Ishte hera e parė qė u paraqitėt nė njė festival tė tillė. Si u pritėt nga publiku Shqiptar?

    Po ėshtė e vėrtetė, qė ėshtė hera e parė qė marrė pjesė nė njė festival, dhe dola mjaft e kėnaqur qė ma pėlqeu kėngėn publiku shqiptar. Besoj se edhe ata janė tė kėnaqur me performancėn time. Dhe iu premtoj qė gjithmonė do ketė risi pėr ta.

    Gjatė kohės qė qėndruat nė Shqipėri ju realizuat videoklipin e kėsaj kėnge. Ishte hera e parė qė bashkėpunuat me njė produksion shqiptar?

    Ishte koha e finales sė “Kėngės Magjike” ndaj shfrytėzova rastin tė bėja klipin, dhe tė them tė drejtėn dola mjaft e kėnaqur me punėn qė bėri Bledi dhe kjo nuk do jetė hera e fundit qė do tė bashkėpunoj me “MAX production”.

    Di qė ke marrėdhėnie shumė tė mira me kolegėt e tu si nė Kosovė ashtu edhe nė Shqipėri. Ke ndonjė miqėsi tė afėrt me ndonjėrin prej tyre?

    Po e vėrtetė qė kam marrėdhėnie shumė tė mira me kolegėt si nga Kosova ashtu dhe nga Shqipėria dhe i falėnderoj shumė pėr pėrkrahjen qė mė kanė dhėnė. Sė shpejti do tė jem nė bashkėpunim me disa prej tyre.

    Kush ėshtė “Bebe me rrebe”?


    Ouuu…, shumė shpejt e morėt vesh hahhahah… kjo ėshtė kėnga ime e re e punuar nga Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku. Ėshtė njė kėngė mjaft ritmike me njė tekst tė nxehtė, tė cilės do t’i bashkėngjis se shpejti edhe klipin.

    Sa mendon se do tė jetė e suksesshme kjo kėngė?

    Ma merr mendja se publiku ka pėr ta pėlqyer vėrtet. Ka njė tekst mjaft provokues dhe besoj se secili do ta gjejė vetėn nė kėtė kėngė.

    Tė gjitha kėngėt i keni tė lanēuara si singėll. Kur do t’i pėrmblidhni nė njė album?


    Ėshtė e vėrtetė qė tė gjitha i kam tė lanēuara si singėll. Arsyeja ėshtė dominimi i piraterisė por natyrisht qė do t’i mbledhė tė gjitha nė njė album.

    Me cilėt nga kėngėtarėt kosovarė apo shqiptarė do tė donit tė bėnit njė bashkėpunim?

    Kosova dhe Shqipėria ka mjaft kėngėtarė tė mirė pėr tė cilėt kam shumė respekt, por pėr duet sigurisht qė do ta bėj me njė kėngėtarėt nga Kosova. Nuk do tė mungojė edhe me njė kėngėtaret sexy nga Shqipėria. Kėto dy bashkėpunime do tė jenė pas vitit tė ri.

    Jeni duke punuar ndonjė kėngė pėr momentin?

    Po jam duke punuar njė kėngė pėr “Top Fest”. Mė shumė detaje nuk po i zbuloj, le tė mbetet surprizė.

    Po sa i pėrket aktrimit sa jeni e angazhuar?

    Natyrisht qė nuk e kam lėnė pas dore edhe aktrimin, jam nė xhirim tė njė filmi i cili do t’i kushtohet luftės nė Kosovė dhe kam njė rol protagonist. Po ashtu jam e angazhuar nė serinė mjaft popullore “Familja Moderne”, e cila shfaqet nė Radio televizionin e Kosovės.

    A do tė mund tė zgjidhnit mes kėtyre dy profesioneve?

    Absolutisht jo, janė dy gjėra qė mė bėjnė tė ndihem e kompletuar dhe e lumtur njėkohėsisht.

    Sa ėshtė e rėndėsishme pamja e jashtme pėr ty dhe sa investoni tek ajo?

    Sigurisht qė pamja e jashtme ėshtė e rėndėsishme pėr ēdo femėr. E rėndėsishme ėshtė edhe bukuria e brendshme tė cilėn jo ēdokush mund ta ketė. Pėrsa i pėrket investimit nė pamje kohėt e fundit jam tepėr e angazhuar dhe s’kam kohė as tė merrem me vetėn por prapė s’jam keq apo jo??? (qesh).

    A duhet doemos qė njė kėngėtare tė jetė e bukur?

    (Qesh) e padiskutueshme, por po tė ketė edhe bukurinė dhe zėrin do tė ishte njė kombinim ideal.

    Ēfarė konsideroni si gjėnė mė tė rėndėsishme nė jetėn tuaj?

    E padiskutueshme qė ėshtė familja ime dhe miqtė e mi, tė cilėt gjithmonė i kam pasur pranė vetes.

    Jeni e dashuruar?

    Me plot kuptimin e fjalės JO. Por nė kėrkim tė princit hahaha (qesh)

    Si duhet tė jetė mashkulli yt ideal?

    Tė mos fillojmė me ato filozofitė e femrave qė duhet tė ketė bukuri shpirtėrore bla bla bla..(qesh) ai duhet tė jetė: i sinqertė, i respektueshėm, xhentil, duke mos harruar edhe “Super bukurinė” hahhahah.

    Si e kaloni kohėn e lirė, dilni shpesh?

    Kohėve tė fundit kam pasur shumė pak kohė tė lirė dhe nuk dal fare. Por me tė gjetur pak kohė lexoj, shoh filma dhe shpeshherė mė gjeni edhe nė palestėr.

    Jeni dehur ndonjėherė? Si keni reaguar?

    Jo aq shumė sa pėr tė mos mbajtur mend veprimet e mia.

    Cila ėshtė gjėja qė vlerėsoni mė shumė tek vetja?

    Sinqeritetin, zemėrgjerėsinė, vullnetin pėr punė dhe sensin e humorit qė nuk mė ka munguar kurrė.

    Cila ėshtė gjėja qė iu nervozon mė shumė?

    Ka shumė gjėra qė mė nervozojnė p.sh, thashethemet, gėnjeshtrat, paragjykimet dhe fjalėt e tepėrta.

    Cili ėshtė thashethemi i fundit qė keni dėgjuar pėr veten?


    Sipas gazetave shqiptare jam nė prag tė martesės, hahhaha.

    Planet tuaja pėr tė ardhmen ?

    Jam nė pėrmbyllje tė njė viti mjaft tė suksesshėm, plane pėr vitin e ardhshėm kam shumė. Disa prej tyre vetėm sa i pėrmenda, ndėrsa tė tjerat le t’ia lėmė kohės.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 2/5/2024, 15:41