BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Njė “Hirushe” me pantallona

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Njė “Hirushe” me pantallona

    Mesazh nga Albatros 18/2/2010, 20:17

    Njė “Hirushe” me pantallona 47_1910

    Ndonėse dita e saj ėsh tė e mbushur me an gazhime tė shumta Gerta Heta, kėngėtarja dhe moderatorja e suksesshme shqiptare ndan sot nė kėtė intervistė pėr suplementin “Bluetooth” disa nga sekretet e jetės private. Por, ndėrkaq Gerta na tregon dhe pėr bashkėpunimin e fundit me Visarin, planet pėr njė klip tė ri, pjesėmarrjen nė “Top Fest”, si dhe mbi angazhimin e saj aktual qė mban emrin “Kiss Fm”. Le tė udhėtojmė sėbashku nė botėn e fshehtė tė Gerta Hetės.

    Si e ka nisur Gerta kėtė vit?

    Me 3 javė pushime nė USA dhe rikthim nė punėn e re Kiss FM 105.7

    Cili ėshtė statusi aktual i Gertės nga ana sentimentale?

    Singel.

    Dhe si ndjehesh me kėtė status?

    Herė mirė se nuk kam kujt e pse t’i raportoj, e herė keq se ka raste qė tė mbyt vetmia.

    Nuk kanė qenė kandidatėt e duhur apo…?

    Njerėz tė mirė ka plot, por duke e ditur ēfarė kėrkoj tek partneri, thjesht nuk mė ka ndodhur ta gjej atė qė po kėrkoj.

    Ka ndodhur qė meshkujt t’ju kenė propozuar pa ju njohur mire vetėm pėr shkak tė zėrit tė bukur dhe aparencės?

    Nuk e di, tė paktėn nuk ma kanė deklaruar kėtė gjė e cila do mė bėnte tė ndihesha keq. Do doja tė mė pėlqenin pėr bukurinė time te brendshme, pėr botėn time, pėr kėtė qė jam e jo pėr pozicionin e punės.

    Ēfarė vlerėsoni mė shumė tek njė mashkull?

    Do mė pėlqente njė mashkull me “mendje tė bukur”, modest dhe i sinqertė.

    Po tek njė femėr?

    Sinqeritetin dhe modestinė.

    Puthja e pare ishte aq romantike sa ēe prisnit?

    Sė tepėrmi.

    Ēfarė ju karakterizon juve si njeri?

    Ēiltėrsia, modestia, mirėnjohja, kėmbėngulja. Doni mė pėr Belulin?(Qesh)

    Ēfarė vlerėsoni mė shumė tek miqtė?

    Pastėrtinė nė marrėdhėnien me mua.

    Cili ėshtė defekti juaj mė i madh?

    Pikėrisht ajo qė unė vlerėsoj mė shumė tek njerėzit, pastėrtia nė marrėdhėnie, mund tė them se e kam me tepri dhe mund tė abuzohet me tė, kėshtu qė po e konsideroj defekt.

    Me ēfarė ju pėlqen tė merreni mė shumė?

    Me gjithēka, art, sport, punė, udhėtime, mjaft qė tė mos bie pre e rutinės.

    Ēfarė ėshtė pėr ju lumturia?

    Me kalimin e viteve kam ndryshuar vizionin edhe pėr konceptin lumturi. Pėr mua lumturia ėshtė, nė mos shkėlqim nė sy, tė paktėn jo lot, jetė e rrethuar nga njerėz qė tė duan, shėndet pėr ty e njerėzit qė do mė shumė nė jetė.

    Ēfarė ėshtė pėr ju mjerimi?

    Sytė e trishtė tė atij fėmijės qė mė vjen ēdo ditė tek xhami i makinės, qė kerkon para tė ushqehet. Nuk di pse mjerimin e lidh me fėmijėt gjithmonė.

    Nėse jo vetja juaj, kush do tė donit tė ishit?

    Me thėnė tė drejtėn nuk do ndryshoja asgjė. I jam mirėnjohėse Zotit qė mė ka sjellė nė jetė si Gerta Heta.

    Ku do tė donit tė jetoni?

    Unė e kam provuar tė jetoj edhe nė NY e kam zgjedhur rikthimin nė Shqipėri kėshtu qė besoj kjo i jep pėrgjigje pyetjes se ku do doja tė jetoja.

    Ngjyra dhe lulja juaj e preferuar?

    E kuqja dhe trėndafili.

    Shkrimtari dhe libri i preferuar?

    Jane shumė, nuk mund tė veēoj.

    Piktori dhe kompozitori juaj i preferuar?

    Klimt e Beethoven.

    Heroi juaj nė jetėn reale?

    Nėna ime.

    Heroi juaj nė historinė e botės?

    Mahatma Gandhi.

    Cila ėshtė figura historike qė ju urreni?

    Nuk kam ndonjė.

    Cili ėshtė ushqimi juaj i preferuar?

    Sushi.

    Ēfarė urreni mė shumė?

    Mosmirėnjohjen.

    Ēfarė talenti tjetėr do tė donit tė kishit?

    Pikturėn.

    Si do tė donit tė vdisni?

    Nė gjumė.

    Cila ėshtė gjendja juaj mendore kohėt e fundit?

    Me men n’kokė (Qesh).

    Cila ėshtė motoja juaj?

    Mos hiq dorė nga ėndrra.

    Cila ėshtė gjėja e parė qė mendoni sapo ēoheni nė mėngjes?

    Rradhėn e punėve tė ditės.

    Sa kohė kaloni pėrpara pasqyrės?

    Jo shumė, nuk jam e fiksuar.

    Dhurata mė e bukur qė keni bėrė?

    Dhurata mė e bukur qė kam bėrė ka qenė shfaqja surprizė nė derėn e prindėrve tė mi, pa i lajmeruar kur jetoja nė USA.

    Cili ėshtė suksesi juaj mė i madh deri tani?

    Dua tė besoj qė gjithēka kam marrė nė dorė e kam bėrė sukses.

    Me ēfarė po merreni aktualisht?

    Jam drejtore programacioni nė njė radio tė re tė Tiranės, Kiss FM si dhe kam ēuar njė kėngė nė kompeticionin muzikor Top fest.

    Sa kohė ju ha ky angazhim?

    Nuk kam orar, por mund tė them se sikundėr ėshtė fillimi, pjesėn mė tė madhe tė ditės.

    Nė foto, nė klipe, nė jetėn e pėrditshme ju vishni gjithmonė pantallona. Ēfarė keni me fustanet?

    Nuk kam asnjė gjė, pėrkundrazi mė pėlqejnė. Megjithatė natyra ime ekspresive, puna e pėrditshme mė kanė “detyruar” le tė themi qė tė zgjedh kėto lloj veshjeje. Megjithatė kur prezantova “Netėt e Klipit” isha me fustan. Madje po ju zbuloj se kur tė kėndoj nė “Top Fest” do tė jem e veshur me njė fustan lėkure.

    Sapo keni realizuar njė bashkėpunim shumė interesant me Visarin, e kujt ishte ideja?

    Ishte ide e Visarit tė cilin e kam njohur vjet teksa drejtoja spektaklin “Netėt e Klipit”. Jam e kėnaqur me rezultatin e bashkėpunimit.

    Cilėt janė autorėt e kėngės?

    Avni Qahili tekstshkruesi, dhe njė kompozitor Maqedonas emri i plotė i tė cilit nuk po mė vjen ndėrmend, pėr fat tė keq.

    Lidhet fabula e kėngės me ndonjė eksperiencė tuajėn personale?

    Jo nuk kam fare lidhje.

    Mund tė na tregosh ndonjė prapaskenė interesante tė klipit?

    Po xhironim skenėn kurriz mė kurriz nė erresirė dhe pėrveē tė ftohtit tė madh tė dhjetorit, ishim nė stresin tė mbaronim sa mė shpejt sepse komshinjtė kishin dalė nė dritare e po ankoheshin pėr prishje qetėsie e mund tė njoftonin policinė e Shkupit. Skena ėshtė xhiruar me shpejtėsinė e erės; vetėm 3 dubla.

    Kush u kujdes pėr look-un tuaj nė kėtė klip?

    Veshjet ishin personale ndėrsa pėr hair/make up S.O.N.I.

    Ke ndonjė plan tjetėr tė afėrt nė lidhje me muzikėn?

    Me e afėrta pjesėmarrja nė Top Fest ndėrsa nė plan kam edhe njė videoklip tė ri, ndoshta nė verė.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 10:00