BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nė botėn e tė njohurve hyra nė moshė tė re!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Nė botėn e tė njohurve hyra nė moshė tė re!

    Mesazh nga LePuRuShJa 19/2/2010, 17:11

    Nė botėn e tė njohurve hyra nė moshė tė re! 1edonn10

    Intervistė me bukuroshen Edona Vllahiu

    Nuk kishte besuar se do tė fitonte kurorėn e mė tė bukurės sė Prishtinės, sepse nė atė konkurs bukurie kanė marr pjesė shumė vajza jashtėzakonisht tė bukura. Por “fati” e deshi qė shtatėmbėdhjetė vjeēja nga Prishtina tė zgjidhet mė e bukura. Edona Vllahiu, thotė nė intervistėn dhėnė gazetės se tė mendosh pėr sfidat ėshtė e lehtė, por sa do ti realizosh ato qė i mendon, kjo ėshtė gjė tjetėr. Duhet shumė punė e pėrpjekje pėr ti arritur ato qė edhe i mendon e planifikon. Pra dėshirat realizohen me punė duke mėsuar e studiuar dhe nėse nuk keni ėndrra dhe dėshira atėherė nuk kemi edhe synime nė jetė.

    Nė botėn e tė njohurve hyra nė moshė tė re! 2edona

    Keni marr pjesė nė spektaklin e bukurisė Miss School Prishtina 2010, ēfarė do tė thotė ky epitet pėr ju?

    Edona Vllahiu:Ėshtė e vėrtetė se unė u zgjodha Miss Prishtina 2010 dhe kjo do tė thotė shumė pėr mua, sepse edhe nė moshė tė re hyra nė botėn e tė njohurve. Marrja e kėtij epiteti do tė thotė se ėshtė edhe njė privilegj i madh pėr mua dhe tė ardhmen time.

    A besonit se do ta fitonit njė epitet tė tillė, kur dihet se keni pasur shumė konkurrente?

    Edona Vllahiu:Nuk besoja se do tė fitoja kėtė ēmim, sepse nė kėtė konkurs bukurie kanė marr pjesė shumė vajza tė bukura e tė cilat i ēmoj jashtėzakonisht edhe po ashtu ēmoj lartė bukurinė e tyre, por ja qė fati deshi dhe u zgjodha unė mė e bukura.

    Kush ishte inspirimi juaj qė tė merrni pjesė nė kėtė spektakėl bukurie?

    Edona Vllahiu: Pėrkrahjen time mė tė madhe e kam pasur nga familja ime e tė cilėt i falėnderoi shumė. Dua tė them se nuk mė ka munguar asnjėherė pėrkrahja e tyre dhe e cila mbėshtetje do tė mė jepet edhe nė tė ardhmen. Po ashtu mė ka ndihmuar shumė edhe menaxheri im Sh. P. qė tė jem kėtu me kėto suksese.

    Edhe pse e re nė moshė keni marr pjesė nė spektakle e sfilita tė ndryshme, a mund tė pėrmendi ndonjėrėn nga mė tė rėndėsishmet?

    Edona Vllahiu:Si modele kam marr pjesė nė spektakle dhe revy mode tė ndryshme, por po e pėrmendi vetėm njėrėn prej tyre, e cila ishe humanitare dhe e cila ėshtė organizuar nga kreatorja e njohur Blerina Kllokoqi Rugova. Kam marr pjesė edhe ne sfilita e revy tė tjera. Jam shtatėmbėdhjetė vjeēare dhe shpresoj se pas marrjes sė kėtij epiteti tė shėnoi edhe sukses tė reja, jo vetėm brenda, por edhe jashtė Kosovės.

    Nė botėn e tė njohurve hyra nė moshė tė re! 3dona

    Mendoni tė vazhdoni me shkollimin qė jeni nė mjekėsi, modelimin apo tė dyja njėkohėsisht?

    Edona Vllahiu:Prioritet imi kryesor ishte dhe mbetet qė tė pėrfundoi shkollimin e mesėm tė pediatrisė nė Shkollėn e Mesme tė Mjekėsisė “Ali Sokoli”, pse jo edhe Fakultetin e Mjekėsisė, por nuk do tė thotė qė do ta lė anash modelimin, sepse ėshtė synim i imi tė bėhen modele e suksesshme.

    Me ēfarė aktivitete jeni duke u marr momentalisht dhe cilat janė ofertat qė ju kanė afruar?

    Edona Vllahiu: Tani pėr tani i jam pėrkushtuar mėsimit, sepse nuk do ta lė anash asnjėherė shkollimin, mirėpo pėr faktin qė morra kėtė ēmim mė ka ardhur edhe oferta e parė ku jam e ftuar nė njė revy mode e cila do tė mbahet kėto ditė n Prishtinė, po ashtu kam marr edhe oferta tjera e tė cilat besoj se nuk do ti anashkaloi.

    Familja ju preferon tė merreni me modelizėm apo me kryerjen shkollės sė mjekėsisė kur dihet se janė profesione aspak tė afėrta njėra me tjetrėn?

    Edona Vllahiu:Drejtimin e Pediatrisė e zgjodha unė, mendimin tim e pėrkrahen edhe prindėrit e mi. Kjo do tė thotė se mjekėsisė do ti pėrkushtohem shumė nga vetė fakti se dėshiroj t’iu gjendem pranė njerėzve pėr nevoja shėndetėsore. Ndėrsa dihet se manikenizmi ndryshon krejtėsisht nga shėndetėsia, por do tė punoj nė mėnyrėn e duhur pėr ti realizuar qėllimet e mia si modele.

    Cilat janė sfidat me tė cilat mendoni tė vazhdoni nė tė ardhmen?

    Edona Vllahiu: Tė mendosh pėr sfidat ėshtė e lehtė, por sa do ti realizosh ato qė i mendon, kjo ėshtė gjė tjetėr. Duhet shumė punė e pėrpjekje pėr ti arritur ato qė edhe i mendon e planifikon. Pra dėshirat realizohen me punė duke mėsuar e studiuar dhe nėse nuk keni ėndrra dhe dėshira atėherė nuk kemi edhe synime nė jetė.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 12:42