BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sasa: Nga “Shpija e Kosovės” fitova famė dhe mė shumė se 24 mijė euro”

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Sasa: Nga “Shpija e Kosovės” fitova famė dhe mė shumė se 24 mijė euro”

    Mesazh nga Albatros 9/3/2010, 23:02

    Sasa: Nga “Shpija e Kosovės” fitova famė dhe mė shumė se 24 mijė euro” Sasa_110

    Shpija e Kosovės” ėshtė program shou i Televizionit 21 qė ka zgjatur pėr plot tre muaj. Mes kandidateve tė parė tė kėtij shou qė prezantoi moshėn e saj, ishte edhe Saranda Hoda e njohur si Sasa, nxėnėsja maturante e shkollės sė mesme “Kadri Kusari” nė Gjakovė. Sasa ka fituar famė nga ky spektakėl ndėrsa ka bėrė pėr vete shumė fansa qė e ndjekin nė hap aktivitetin e saj. Ajo ėshtė njė vajzė ambicioze qė dėshiron tė bėjė mė shumė pėr shoqėrinė kosovare, sepse mendon se tė rinjtė janė ata qė mundė tė lėvizin gjėrat pėr tė mirėn e kėtij vendi.

    - Kush ėshtė nė tė vėrtetė Sasa?

    Sasa ėshtė njė vajzė 18 vjeēare e lindur nė Pejė, e rritur nė Gjakovė. Jam nxėnėse nė Shkollėn e Mesme Ekonomike “Kadri Kusari”, drejtimi doganės. Nga aktiviteti jashtė mėsimor kam bashkėpunuar me Radio Gjakovėn ku kam pėrgatitur bashkė me shoqet dhe shokėt emisione pėr tė rinj. Hobi kam stilingun, manikyr-pedikir dhe me dėshirė merrem me rregullimin e thonjve. Jam adhuruese e aktiviteteve rinore. Pėr tė mirėn e vendit tim dėshirojė tė jap gjithēka qė mundem nga mosha rinore duke u marrė me shumė aktivitete rinore. Dėshirojė tė jem nė tė gjitha aktivitetet qė shkojnė nė favor tė njė zhvillimi tė pėrgjithshėm tė shoqėrisė kosovare.

    - Ēka tė nxiti tė konkurrosh nė njė spektakėl tė tillė?

    Arsyeja e vetme ishte kureshtja. Pėr nga natyra jam shumė kureshtare dhe desha ta provoj veten nė njė shou rinor. Besojė se e sprovova veten me sukses, por mendimin mė tė drejtė mundė ta jap shikuesi.

    - Nga kush ke pasur pėrkrahjen mė tė madhe, nga shoqėria apo familja?

    Nė fillim nga shoqėria pastaj normalisht edhe familja. Kėto kanė qenė dy shtyllat shtytėse tė vendimit tim pėr tė marrė pjesė nė kėtė spektakėl televiziv. Nuk jam fare “pishman”...!

    - Si ishte fillimi, 24 orė para kamerave?

    Tė them tė drejtėn javėn e parė ishte shumė e vėshtirė pėr mua, sepse nuk jam mėsuar tė jetojė nė atė mėnyrė si nė “Shpinė e Kosovės”. Me kohėn u mėsova, pastaj u familjarizova edhe me kamera…(hahah)

    - Sa herė je prezantuar nė programet e sė shtunės, ke marrė duartrokitje nga publiku. A ke menduar pse tė kanė duartrokitur publiku?

    Mendoj se kėtė e ka bėrė ajo energjia dhe mesazhet pozitive qė i kam dhėnė gjithmonė publikut, qė mė ka ndjekur 24 orė, pastaj ndoshta i ka prekur pak edhe historia e jetės time dhe sinqeriteti im.

    - A ke qenė vetja apo ke luajtur ndonjė rol pėr aq kohė sa ke qėndruar

    brenda?

    Jo, assesi. Unė kam qenė 99% vetja. Njerėzit qė mė njohin shumė mirė e dinė se kush ka qenė Sasa aty.

    - Ke pasur mundėsi tė ndjesh nga afėr, ide, botėkuptime, paragjykime e gjithēka qė e karakterizon moshėn rinore. Si do ti kishe ndarė banorėt sipas kėtyre karakteristikave?

    Jeta nė njė familje siē ishim ne nė “Shpi…” me botėkuptime tė ndryshme ėshtė njė shkollė e vėrtetė qė sugjerojė ta kishte mundėsinė ta kalojė ēdo i ri. Kjo ėshtė e pamundur por mendojė se Kosovės i duhen tė tilla aktivitete pėr tu njohur tė rinj nga afėr. Nga shoqėria, nė njė shtėpi, nė njė jetė tė pėrbashkėt mėson shumė gjėra interesante. E njeh veten dhe tė tjerėt mė mirė dhe ato pėrvoja tė shėrbejnė gjatė gjithė jetės. Kuptohet gjėrat e mira i merr pėr vete ndėrsa gjėrat e kėqija i dėbon pėrgjithmonė…

    - Me kė kishe raporte mė tė mira dhe kush nė anėn tjetėr tė bėnte nervoz?


    Padyshim, me Qėndrimin, pastaj me Erlinden dhe Metin. Nė tė kundėrtėn mė kanė nervozuar Lena dhe Suzana.

    - Je parė me shokėt e “Shpisė..” edhe nė Gjakovė. Do tė vazhdojė shoqėria edhe mė tej?

    Do tė vazhdojė por jo me tė gjithė. Mendojė se do tė vazhdojė shoqėria jonė me njė pjesė prej tyre, si me Qėndrimin, Erlindėn, Metin, Majlindėn, Zikon, Musėn dhe Benin. Me ta do tė mbajė shoqėrinė e ngushtė, sepse janė shumė tė mirė.

    - Pėr kohėn sa ke qėndruar nė “Shpi..” ka pasur momente tė kėndshme dhe tė vėshtira? Cilat ishin ēastet e lumtura?

    Vet fakti qė kam pas fatin tė hyjė nė shpi dhe pastaj shpėrblimi qė mu dha nga “Tring TV - Vizion Plus” dhe producentėt e shpisė…

    - Po ato momente tė rėnda cilat ishin?

    Dėnimet e Zotit tw Shpisė...(hahaha)

    - Ēka ke pėrfituar nga ky spektakėl?

    Mendoj se unė jam ajo qė ka pėrfituar mė sė shumti nga ky spektakėl. Sė pari kam fituar shumė famė, shumė miq tė rinj, shumė gjėra tė bukura dhe mbi tė gjitha kam fituar shumė njerėz qė mė donė dhe mė pėrkrahin. Unė i’a kam arritur qėllimit pėr tė cilin kam hy. Kam fituar mė shumė se 24.000 euro, sa ėshtė premia e fituesit tė “Shpisė...”

    - Si je ndjerė nė ato momente tė largimit?

    Mė ka ardhur shumė keq qė kam zhgėnjyer fansat me daljen time, por nė atė moment jam ndjerė shumė e lumtur, sepse mė mungonte shumė jeta jashtė shpisė.

    - Pėr fund!?

    Ju falėnderoj shumė... Urojė qė kėtė pėrvojėn time ta pėrjetojnė edhe shumė tė rinj tjerė./gjakovapress.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 18/5/2024, 00:50