BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kastro: Pse zgjodha mes Londrės dhe Romės, Prishtinėn!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Kastro: Pse zgjodha mes Londrės dhe Romės, Prishtinėn!

    Mesazh nga LePuRuShJa 13/3/2010, 14:49

    Kastro: Pse zgjodha mes Londrės dhe Romės, Prishtinėn! Kastro11

    Kastro Zizo sė shpejti videoklip me Zanfinėn

    Klevis Bega, i njohur si Kastro Zizo, nė kėtė intervistė flet se si ndihet pas ndarjes nga Jola, bashkėpunimet e reja me kėngėtarė nga Kosova, dhe ambicia pėr karrierė televizive nė Prishtinė. 26 vjeēari pohon gjithashtu se asnjėherė s’do tė heqė dorė nga martesa.

    Klevis jeni zhvendosur nė Kosovė kėto kohė, ka ndonjė lidhje kjo me divorcin tuaj apo ishte njė projekt i mėparshėm?

    Jo kishte kohė qė e mendoja njė transferim tė tillė. Isha nė dilemė pėr njė vendosje timen midis Londrės dhe Romės, por nė fund vendosa Kosovėn sepse ėshtė e njėjta gjuhė dhe gjithmonė mė ka interesuar ai mentalitet. Ndėrkohė qė kėtu jam duke u marrė me njė punė me kreative dhe mė tė qetė. Jam regjisor i dy emisioneve nė “RTV 21” dhe sė shpejti filloj njė emision timin nė orėt e vona. Jam komod dhe shumė i qetė nė kėtė frymė tė re.

    Pse ky vendim pikėrisht nė kėtė moment delikat tė jetės suaj, jeni zhgėnjyer nga Tirana?

    Jo, por mė duhej njė ajėr i ri mė i pastėr, madje Tiranės i kam vjelur shumė dhe shumė do t’i vjel, por ndonjėherė tė njėjtėt njerėz duke i parė ēdo ditė tė mėrziten...

    Edhe bashkėpunimet nė muzikė i keni nisur me kėngėtarėt nga Kosova, si pėr shembull me Zanfina Ismajlin. Si po shkon puna me klipin, dhe ēfarė detajesh mund tė thoni?

    Po, pėrveē Zanfinės bashkėpunoj me Rona Nishliun dhe Arbėresha Hajdarin. Me Zanfinėn kėto ditė xhirojmė klipin, ku ajo do tė mund tė jetė njė perandoreshė egjiptiane, ndėrsa unė njė perandor. Me Ronėn kemi diēka mė okulte, por qė me siguri do tė bėjė bujė...

    Keni nisur njė kapitull tė ri tė jetės kėshtu, po martesa juaj a mund tė quhet tashmė njė kapitull i mbyllur?

    Po, me plot gojėn. Dhe sigurisht martesa ime tashmė ėshtė njė histori e kaluar.

    Bashkėshortja juaj Jola ju ka cilėsuar ju fajtor nė kėtė ndarje, nė njė intervistė qė dha njė javė mė pare nė gazetėn “Panorama”. Keni ndonjė koment?

    Tė them tė drejtėn nuk e kam lexuar artikullin. Miq tė ndryshėm mė kanė folur pak… Gjithsesi do tė thosha qė ēfarėdo qė ajo thotė tashmė pėr mua nuk pėrbėn asnjė lloj rėndėsie. Njerėzit mendoj qė janė aq tė zgjuar sa mund ta kuptojnė Kastron apo Klevin e vėrtetė...Unė jam, kam qenė dhe do tė mbetem njė njeri i vėrtetė dhe pa komplekse kundrejt injorancės...

    Kush ėshtė “injoranca” nė kėtė mes?

    Ata qė e ndiejnė veten tė zgjuar...

    E ke fjalėn pėr Jolėn?

    Jo, nuk e kam fjalėn pėr Jolėn. Pėr atė nuk dua tė flas fare. Ju thashė tashmė nuk pėrbėn asnjė rėndėsi pėrveēse respektit, qė ka si nėna e fėmijės tim.

    Por edhe pse ju jeni babai i fėmijės, ju ka cilėsuar paranojak, xheloz dhe pijanec. Pėrse e ka bėrė?

    Atė nuk e di. Por, tė jeni tė bindur qė ofendimet ndaj meje i peshojnė asaj mė shumė. Jua pėrsėris, njerėzit nuk janė budallenj. Ata dinė ta ndajnė se kush ėshtė torta dhe kush ka dėshirė tė hajė diēka tė ėmbėl...

    Atėherė pse u ndatė, ēfarė ndodhi?

    Sepse vjen njė moment qė njerėzit gabojnė. Jetojmė nė njė epokė individuale, egoiste… Njerėzit nuk janė mė tė lidhur si dikur, gjėrat kalohen, injorohen dhe kėshtu dalėngadalė krijojnė hendeqe antivlerash derisa thjesht ndahen. Ndonjėherė ėshtė dhe zgjidhja mė e mirė...

    Thuhet se largimi juaj nga Tirana ka qenė njė zgjidhje e momentit pėr tė shmangur seancat gjyqėsore nė Gjykatė. Ėshtė e vėrtetė?

    Jo. Madje thjesht i injoroj, me to merret avokati im. Por nuk mendoj se do ketė shumė seanca pasi gjėrat janė tė qarta tashmė.

    Pėr djalin tuaj do kėrkosh kujdestarinė, apo jo?

    Jo, sepse unė ndryshe nga ndonjė tjetėr kam respekt tė veēantė pėr prindin, dhe Dankan ėshtė shumė i lidhur me tė. Dhe sigurisht qė unė nuk dua t’i privoj asaj atė, madje ndihem i lumtur dhe nė duar tė sigurta qė do qėndrojė me nėnėn e tij

    Ēfarė nėne dhe bashkėshorteje ishte Jola?

    Njė nėnė shumė e mirė dhe njė grua qė nuk ishte gati tė pėrballej me jetėn...

    Pak mė sipėr folėm pėr njė kapitull tė ri qė ka nisur nė jetėn tuaj. Ndonjė histori e re dashurie?

    Jo,nuk do tė thosha...

    Moshatarėt tuaj ndoshta nuk e mendojnė fare martesėn, ndėrsa ju keni njė eksperiencė divorci. Pas kėsaj do tentoni sėrish martesėn?

    Nė njė moment tė pėrshtatshėm po, pse jo?! Ende nė mendjen time martesa ėshtė diēka e shenjtė, qė nuk duhet abuzuar. Thjesht kėtė radhė do mė duhet tė gjej personin e duhur, atė tė cilin trupi e shpirti do tė qajnė kur e kanė afėr se e dinė qė pėr pak do tė ikin, atė tė cilin do ta bėjė tė qajė fakti qė ndjenjat e mia do tė jenė mė tė mėdha… atė femėr qė duke e shtrėnguar fort te flokėt tė rėnkojė pėr shpagim ndjesor..atė qė do tė mė dhurojė ledhatime dhe nė sy e buzė tė mė thotė “TE DUA”!... Deri atė ditė unė do tė kėrkoj, do tė bie nė gjurmėt e saj, do ndjek intuitėn time mė tė pjekur tashmė, do tė frymoj thellė pas aromės qė kėto ditė po mė ēon drejt njė toke tė panjohur, tė mbushur plot me pemė qė kėrkojnė t’u korren frutat!...

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 17/5/2024, 07:36