BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bjordi: Dashuria ime pėr Adelėn forcohet ēdo ditė e mė shumė!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Bjordi: Dashuria ime pėr Adelėn forcohet ēdo ditė e mė shumė!

    Mesazh nga LePuRuShJa 31/3/2010, 16:34

    Bjordi: Dashuria ime pėr Adelėn forcohet ēdo ditė e mė shumė! Bjordi11

    Ėndrra e tyre pėr tė qenė pjesė e medias tashmė ėshtė bėrė realitet. Edhe pse ndoshta jo aty ku fillimisht dėshiruan, apo siē edhe u ishte premtuar. E nėse fama e tyre startoi pikėrisht nė televizionin mė tė madh nė Shqipėri, Top Channel, sot tė dy dorė pėr dore marrin rrugėn pėr nė “Don Bosko”, lagjia mė e re nė Tiranė ku gjendet edhe televizioni qė i ka mirėpritur, Vizion +. Nė intervistėn e mėposhtme kėtė herė pa Adelėn pėrkrah, Bjordi Mezini na tregon gjithēka mbi sadisfaksionin qė po i jep eksperienca mė e re si prezantues tė “Fun Club Dancing with the Stars”, por kuptohet duke mos lėnė mėnjanė edhe pėrgjigjet mbi lidhjen e tyre. Me mjaft modesti ai pranon se Adela ėshtė mė e zonja nė kėtė profesion, e pėr sa i pėrket bashkėjetesės nė shtėpi ai shpreh disa rezerva. Pėr ēfarė bėhet fjalė?

    - Kohėt e fundit jeni nė qendėr tė vėmendjes, kjo edhe pse po drejtoni “Fun Club-in” e konkursit “Dancing with the Stars”. Si e cilėsoni kėtė eksperiencė Bjordi?

    Mendoj se ėshtė programi mė perfekt pėr tė filluar karrierėn.

    - Dhe ku qėndron e veēanta e kėtij spektakli, sipas jush?

    Pėr aq sa kam parė nė televizionet shqiptare ėshtė projekti i parė i kėtij dimensioni dhe kaq i arrirė. Kėtė mund ta pohojmė tė gjithė.

    - Cili prej ēifteve konkurrues ju duket mė i talentuari?

    Mua nuk mė takon tė jap opinion, por sigurisht Landi dhe Genta Ismaili janė teknikisht shumė lart.

    - Ēdo tė thotė pėr Bjordin dhe Adelėn tė qenit personazh publik?

    Nė jetėn e pėrditshme asgjė.

    - Keni dėgjuar ndonjė thashethem pėr veten kohėt e fundit dhe si keni reaguar?


    Nė fillim shumė. Kam reaguar me ironi, por besoj qė thashethemet janė pjesė e lojės sė jetės.

    - Sa ėshtė forcuar lidhja juaj me Adelėn, Bjordi?

    Ēdo ditė pėrforcohet edhe mė shumė.

    - E ndėrkohė, bashkėjetesa si ecėn?


    Mirė, por disa herė mendoj se Adela do tė mė vrasė pėr rrėmujėn qė bėj.

    - Kur e keni nė plan qė ta finalizoni lidhjen tuaj me njė fejesė tradicionale shqiptare?

    Nuk ia kam idenė se ēfarė do tė thotė fejesė tradicionale (qesh).

    - Kohėt e fundit keni ndryshuar look-un, pra keni zgjatur flokėt...

    I kam shumė qejf flokėt e gjata. Thjesht po kthehem nė look-un tim origjinal.

    - Edhe pse ka kaluar njė vit, ju si ēift jeni ēdo ditė e mė shumė nė qendėr tė vėmendjes. Pse ndodh kjo sipas jush?

    Fakti qė jemi ēift ėshtė arsyeja kryesore, pastaj jemi edhe shumė simpatikė!

    - Ka zėra qė thonė se Adela ėshtė pak posesive nė lidhjen tuaj. Sa e vėrtetė ėshtė kjo?

    (Qesh). Sikur ta dini si ėshtė e vėrteta...

    - Ju ka ndodhur qė tė kėshilloheni me njėri- tjetrin dhe pėr ēfarė?

    Ēdo ditė kėshillohemi me njėri-tjetrin dhe pėr ēdo gjė.

    - Mendoni se do tė ishte mė mirė tė punonit tė ndarė nga njėri-tjetri, apo sė bashku arrini tė jepni maksimumin?


    Ndoshta pėr Adelėn do tė ishte mė mirė tė punonte vetėm, sepse ajo punon mė mirė se unė, por unė kam nevojė pėr ndihmėn e saj.

    - Marrėdhėnia juaj me prindėrit e Adelajdės?

    Shumė tė mira.

    - E vizitoni Kavajėn ndonjėherė sė bashku me Adelėn?

    Shumė rrallė.

    - Me cilin prej banorėve tė “Big Brother” vazhdoni t’i ruani marrėdhėniet si nė fillim?

    Me Adin frekuentohemi rregullisht, me Qetsorin kur kemi mundėsi, por edhe nga pjesa tjetėr e banorėve na ndan vetėm puna, koha e zėnė. Pėr shembull me Eltonin, Zhuljetėn...

    - Cilit nga ju tė dy i pėlqen mė shumė jeta e natės?

    Ne dalim shumė rrallė.

      Ora ėshtė 17/5/2024, 05:07