BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vesa nė njė intervistė ''tė paparė''

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Vesa nė njė intervistė ''tė paparė''

    Mesazh nga Albatros 1/5/2010, 22:49

    Vesa nė njė intervistė ''tė paparė'' Vesaa_10

    Hey Vesa! Ē'kemi si ia kalon? Shumė mirė... u kėnaqa Nga ishe qė u kėnaqe... Hahaha! Isha nė njė kafiteri me 4 kolegėt e mi ...tu bo qejf. Ndonjė personazh qė njohim? I njihni tė gjithė besoj.

    Mentori i grupit Kthjellu, Andosi, Jehona Sopi, Leonora Jakupi, a do mė? Nuk paske qenė pėr kafe, pėr koncert paske qenė mė duket hahahhaha. Jo, jo! Kur rrimė bashkė vetėm pėr koncerte nuk flasim. Po pėr ēka bisedojnė kėngėtarėt me njėritjetrin, nėse jo pėr koncerte e muzikė... ndoshta ndonjė "thashethem"?

    Harrova ta pėrmend dhe Dj Blunti ishte me ne... por iku shpejt ...e di si... as thashethemet nuk mungojnė, por gjithmonė ia vėmė para atė frazėn "Jo qė kam diēka kundėr, por..." hahhaha Line Dj blunt, Leonorėn mė thuaj si e kam? Leonora si shpirt... e kam mike shumė tė mirė.

    A tė uruan pėr videokėngėn e re? Ē'vlerėsime tė dhanė? Pėrveē atyre (vlerėsimeve) dua edhe t'i falėnderoj, sepse kemi menduar bashkė pėr idetė dhe pėr tė gjitha. Mė kanė kritikuar shumė gjatė gjithė kohės, duke mė thėnė qė ėshtė koha tė jesh mė e hapur jo aq konservative nė klipe.

    Ne kuptimin qė...tė jem shumė mė shumė ''HOT" e kupton...hahaha...ndaj, kėsaj radhe i kam dėgjuar edhe mė duket se ia kam arritur, hė? Si thua ti? Pse ku ke pasur klipe ti ku ke qenė konservative e aspak hot? Hot po kam pas ...por jo "HAT" si i themi ne, nė slang-un e Prishtinės (d.m.th., shumė, shumė hot) asnjėherė hahaha. Ajjjjjjjjjj jam duke e dėgjuar kėngėn... Si tė duket? Shumė mė pėlqen sidomos refreni. Bile dhe teksti.

    Epo mjaft u bė me... s'kemi mė ēika tė shpisė. Ėshtė kėnga dhe teksti i Florit, i cili si gjithmonė E QĖLLON. Dje fola me Florin dhe mė shkoi mendja qė ishte e tij. Se ne e kemi si shprehje "Amanet kėtė, amanet atė..." Ndėrsa ne amanetin e kemi tė shenjtė, e japim vetėm njė herė! Ja fute kot,se ti po e kėndon amanetin hahahhahahahaha!

    Hahaha me fal... jam nė revoltė ndaj gjinisė sė kundėrt, qė

    nga Aj Aj me Bluntin. Po e bukura ėshtė se kur dikush lexon titullin "Amanet" kujton pėr ndonjė baladė tė trishtuar, por kur fillon luan

    kėnga, ia nisin tė kėrcyerit. Ashtu edhe unė nė fillim kam menduar kur mė dėrgoi Flori demon.

    Mė pas u dashurova nė kėngė qė nė dėgjimin e parė... pastaj teksti... hmmm.

    Si ėshtė pritur kėnga nė Kosovė? A ka filluar tė luhet nė klube?

    Tė tė them njė gjė...

    Kur kemi pas bėrė "Jemi e s'jemi" me estoja

    ditėlindjen, dhe e vėmė tė luhet pėr tė bėrė njė provė. Akoma pa e bėrė klipin, dhe njerėzit kėrcyen mbi tavolinė dhe kuptuam qė do jetė hit. Ngjashėm ndodh

    me "Amanetin" dhe unė vendosa qė kėsaj radhe fillimisht ta promovoj nė fan-page te FaceBook, pastaj ta nis nė TV, dhe e ēuditshme qysh dje e kam dėgjuar nė vetura, akoma pa u transmetuar nė TV, qė mė jep njė shpresė qė do ta

    kallim verėn 2010.

    Shumė, shumė mė bėhet qejfi. Do tė thotė kjo qė albumin do ta

    kryesh nė bashkėpunim me Florin, pasi disa prej kėngėve mė

    tė mira i ke me tė.

    Nuk do tė kem mė albume, sepse arsyet tashmė dihen sa i

    pėrket tregut shqiptar. Do tė fus nė treg vetėm single, por do tė bėj njė kolazh me kėngėt mė tė mira tė miat shumė shpejt dhe besoj do ta arsyetoj punėn time nė kėtė mėnyrė. Kėtu do tė hyjnė shumica e kėngėve tė mia, si balada e fundit, "Aj Aj", "Ik kur tė lė unė" etj., si dhe "AMANETI" normalisht si himn i kėtyre.

    Ndonjė ide se kur mund tė publikohet?

    Mund tė publikohet shumė shpejt, gjatė kėtij viti.

    Tek videoja "Amanet" nė prapaskenė shfaqet kopja e revistės

    "Kosmopolitan" dhe nė njė nga titujt shkruhet: "A ėshtė ai

    normal aty poshtė?" hahahhahahhaha! A e ke lexuar atė

    artikull pėr ēfarė bėn fjalė? (o sa kam qesh!)

    Hahaha! A tė thashė mė parė... Jam shumė e revoltuar me

    ata. S'po dinė, s'janė normal.

    E paske lexuar domethėnė? Jam lexuese e rregullt... Dhe si pėrfundim? Normal apo jo?

    Hahahaha paj, nėse ia pėrshtati edhe tekstin e kėngės nė "Amanet"... ai nuk ėshtė normal... hahahaa Unė personalisht do tė kisha imagjinuar nė njė makinė tė hapur, duke udhėtuar pėr nė plazh me kėtė kėngė...

    E di si... kėnga ėshtė shumė e bukur pėr ta ngarkuar shumė, po tė ishte edhe ai ambient do tė ishte "too much

    dhe pastaj kam frikė se do tė revoltohem edhe mė shumė.

    Ndoshta rrugės pėr nė Dhėrmi? Bile dhe me rroba banje...

    Mos mė prek nė pikėn time tė dobėt... Dhėrmiun! Kam

    shumė kujtime.

    ...dhe duke u lagur pak me ujė si Zajmina hahahaaha Jo jo... akoma nuk dua tė mbyllem nė shtėpi nga ofertat pastaj hahahahaha Do doje njė apartament atje?

    Do tė doja shumėėėė dhe po e kėrkoj publikisht lejen...aman...ndoshta po tė isha nė shtėpinė e "BB" do tė

    ma jepnin...haha.

    Ku tė ka shkuar mendja, "Big Brother"? Seriozisht! A do ishe

    futur aty?

    Njėra nga vajzat kishte fituar tė drejtėn tė jetė shtetase e

    Shqipėrisė pėr shkak se dint e himnin, vallet, gjuhėn shqipe etj., dhe unė premtoj po tė

    ma japin lejen do tė rri ditė e natė me rroba banje, duke u zhytur nė ujin e Dhėrmiut. Nuk e kam ndjekur shumė "Big Brother", kush ishte kjo?

    Ajo italiania? Po! E shkreta! Ishte rehat, tani do t'i kėrkojnė vizė me shku nė Itali. Hahahahhahahahaa! S'je normal!

    Ishte mirė e bukur tani do hipė nė gomone - refugjate hahahha.

    Po tek "Vip Shpija" pėrse nuk shkove?

    Hmm...e respektoj shumė gatishmėrinė e kolegėve tėmbyllen njė muaj pėr ēėshtje bamirėsie, por unė kam gjetur mėnyra tė tjera shumė herė tė ndihmojė tė tjerėt, pa pasur nevojė tė mbyllem nė shtėpi dhe tė marr eventualisht ndonjė

    flakaresh fytyrės. Hajt se ti e rreh "Big Mamėn"!

    Jo, jo. ''Jo qė kam diēka kundėr, por..." Nejse...si nuk u takuam ne kur erdhe nė Amerikė pėr koncert? Ajjjjjjjjjjjjjj shumė keq mė erdhi!!! Ti ishe zėnė me tė dashurėn pėr Shėn Valentin hahaha. Tė paktėn u dėgjuam nė telefon, sepse nganjėherė kur lexoja shkrimet, duke parė guximin tėnd, mendoja qė gjithēka ishte fals. Seriozisht? Mė duket se mė bėre njė kompliment...

    Pak, pak...nuk do ta harroj se ti ishe ai, i cili zbulove rastin e famshėm tė RTSH-sė para

    shumė vjetėve me Flakareshat ...dhe tė falėnderoj. ''Zbulove rastin'' Albaniac-aka- CIA Smile

    Shumė faleminderit dhe ty. Njė sekondė se mė kujtove prapė Leonorėn. A ėshtė e vėrtetė qė do martohet?

    Nuk tė tregoj dot...hahaha Qenka tu u martu. Aaaaaaaaaaaa u krye! Nuk flasim pėr jetėn private mes kolegėve hahahahhahahaha... tė kam njėfarė kolegu dhe ty kėtu.

    Ani, ani... kaq mjaftonte hihihihihi. Po ti a do martohesh? As ti s'je martu a ??!! Unė martuar e ndarė hahahha.

    Pastaj, kush na merr ne artistėve hahaha o tu u mek tu qesh! Ti s'je nė vete ti. Mė ka thėnė njė ish e dashura ime qė do bėhem shumė plak i keq. Po tė shoh ...duke u marr akoma me festivalet nė revistė hahahhahahahaha Apapappaapa ē'mė dogji! Gjithsesi prapė nuk e ndryshoj mendimin; Shumė po mė pėlqen kėnga. Fiksim! E kam vendos nė

    pėrsėritje dhe po e dėgjoj.

    Seriozisht? Shumė mė bėhet qejfi, veē mos e vė shpesh se bėhet bajat pastaj. Jo, jo! S'ka shans.

    Hmmm...s'po di... Amanet Elbinos ja kam lon?Hahahahahaa! Okeeeeeej! Atėherė u bė! Ky do jetė titulli. Shumė faleminderit! Kiss! Kiss!

      Ora ėshtė 18/5/2024, 00:49