BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Histori Dashurie

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 2/6/2010, 11:54

    Leter vetem per ty…
    Tani kur qdo gje ka mbaruar ne mes nesh,
    i kujtoj qastet tona nga e kaluara.
    Ti ike kur e kisha me se rendi,
    ike duke marr me vete te gjitha gezimet e mia,duke mi lene dhimbjet dhe pikellimin e thell.
    I dashur,ka mbetur ne mua vetem jehona e fjaleve tua….jehon e zbrazet.
    Pas nesh mbeten vetem lotet dhe deshprimet.
    Mbeti dhe shija e dashuris tende.
    Asgje nuk mund ti ndihmoj vehtes,…
    asgje nuk mund ti ndihmoj,….. dashuris tone te Perenduar…!!!
    JETA IME
    Jeta ime e zbeht,
    e pa shijuar dhe e erret,
    planet e fundosura thell ne det.
    Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
    por me rreshqiti shpejt nga duart,
    ndoshta se u pyeten te tjeret,
    ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
    Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
    kam harruar te qeshe,
    kam harruar te flas…
    Kujtoj jeten time,
    nje jete pa shpres!
    Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
    asgje e bukur….
    Nuk kam kujt ti drejtohem…
    Nuk kam kujt ti tregoj…
    Ne kete bote une nuk takoj…!!!
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 2/6/2010, 11:56

    Qeli pranvera me ne te dy ishin ditet me te bukura ne jeten tone kaluam se bashku ditet me te nxehta lulet kan qel me ne te dy te gjithe na kan pasur lakmi qe kemi kaluar mire por,vendi yne nuk harohet kurr ne nje drur te vjeter jane te shkruar dy shkronja ato jan shkronjat e para te emrave tone qe do te mbetin simbole te dashuris tone te perjetshme, me von …filluan probleme te ndryshme fjal te ndryshme pengesa te ndryshme por prap se prap i kam mbyllur veshet dhe kam thene:ky do te jete fati im, ky do te jete jeta ime,ky do te jete gjysma e jetes sime,ky do te jete gjysma e trupit tim dhe kurr nuk do te ndahem na ti dhe vazhduam se bashku kaluam dhe krijuam dashurin e shtrenjte une isha shpirti yt binjak dhe ti ishe pllumi im i bardh qe e ruaja me gjith shpirt sa here ne te dy nuk ishim mire koha eshte prishur binte shi sa here ne te dy jemi mire koha fillonte te ndreqej edhe qielli per neve dyve eshte gezuar qe ishim mire por ne fund ti ma ktheve shpinen ta inponuan dhe te ndan nga une tash jemi larg dhe nuk shihemi por zmerat i kemi afer dhe shum dashurohen koha eshte prishur dhe me nuk lulezon me nuk qelin lulet me neve siq qelen heren e pare kur jemi takuar pse eshte kjo jete e hidhur pse nuk munden me qen bash dy njerez qe duhen shum ahh sa e trishtuar jam me lot ne sy e jetoj kete jete si e dehur por ne realitet dukem mire e ne shpirt jam e shkatruar dhe e lenduar pse ndodhi keshtu pse???…….
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 2/6/2010, 12:02

    PRITJA IME
    une nuk te kam pyt se kush ishe po kush je nuk dua ta di qka kishe veq qka ke te kaluaren harroje erdhi koha me jetu
    veq edhe nje gje timen pranoje qe te du tek une hale as nje gje nuka ndryshu mos i le buzet te ftohen nese nuk vjen tek une do filloj te ndryshohem mos prit qe te behet neser nese sot nuk pendohesh nesr dashurin tende do ta merr dikush tjeter te lutem mos me le te pres se nuk po mendoj qe do behet von per ty po mendoj se une do vdes e ti ket po e merr si mahi asnjeher nuk te kam genjy per ate qe ndjej per ty a e di qka esht ajo apo duhet ta tregoj me fjal se me zemer po te shkruaj e me shpirt per ty po vuaj ke ik edhe me larg per mos tu takuar kush po te flet per mu eja mos i ndegjo fjalt e tjeter kujt
    ska ma keq ska ma zi se mos me te pas ngat mendja kurr sma kish marr se duroj kaq gjat po na shkon edhe ky muaj qe sjemi pa edhe skemi nejt bashk buzet qe po digjen si prush dua ti puth perseri si dikur sa her me merr malli per me te pa me sy dal e shkoj ne vendet qe rrija me ty…sa i rand qenka ky taki mos me fol me ty o shpirti ime as nje dit nuk kthehet ne ket jet ti largohesh pa u pershendet a te kujtohet shpirt takimi par u bashkuam kurr per tmos u ndar ku je tash pse nuk vjen, u zgjova edhe sot me dhembjen e djeshme zjarri djeg gjithqka e vet nuk digjet, ende te dua ende shpirti dhemb ende nuk jam pendu mthuaj niher si jeton ti pa mu pa me pa me sy e zanin pa ma ndegju nese ndien diqka ne keta rreshta qe ti shkrova,mendo mir se do me gjesh edhe mua aty dhe nese nuk me sheh ti mu une te shoh se ftyra jote nuk me hiqe nga mendja une buzqeshi po kot bushqeja jote me mungon ku je tash pse nuk vjen po te pres ike per pak dit dhe me thua prit po tlutem se sa do te zgjat kjo pritje me muaj apo me vite”une po thahem si nje lule e pa ujitur qdo dit po vyshkem duke te pritur
    shkretetir e pafund pa ty me duket jeta qofsh e lumtur mbi vajin shpirtit time plag e zemres time duke qar une mbeta vdekja mu afru jeta ska kuptim me per mu
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 2/6/2010, 12:03

    Ēfar mund te jetė jeta.. kur nė tė pėrjetova vetem te hidhuren…
    Sikur te mundja ti mbyllja sytė.. e tė mos i hapja mė kurr…
    Nuk mund tė jetoj pa e ndier aromen tende…
    Ēdo minut kalon e unė ende jam kėtu pa lėvizur …Mė ndjek zėri ytė kudo… dhe mė shton shpresėn pėr te vazhduar jetėn…
    E humbur ne shikimin tėnd edhe ne mendimet e mia…
    Nėse ende jetoj ne kujtimet e tua do tė me lėndosh edhe pse nuk do ta dish…
    Njė ditė pa menduar do ta ndjesh dashurinė qe e ndjeva unė per ty…
    Nje ditė do tė tė mungoj dhe do ta ndjesh butėsin time mbrenda…
    Njė ditė do ta kuptosh se sa te dua…
    Njė tė neserme ne shpirtin tėnd do te shfaqem unė dhe do ti kujtosh momentet tona… se sa bukur kaluam … se sa e qeshura iku … por nuk ėshtė faji yt e as imi qe tani po pėrjetojm momente tė vėshtira…
    Kjo ėshtė jeta … Gabimet falen por jo edhe tradhtitė…
    – Ndjehem sikur po e ndjek qetėsinė tėnde … Dhe pėr sa mė shum qė po mundohem ta gjej menyrėn qė tė jap dashurinė time… Asgje…
    Jetoj ne vetmin tėmde nėse dikush te lėndon…
    Sa me dhemb ta dij se mer frym por sje i lumtur…
    Pėr mua je engjull qe ēdo natė mė ruan , qė ne ėndėrrat e mia shton qetėsinė…
    Dhe duke menduar pėr ty pikon loti qė gjithmonė ti e fshije nga sytė e mi…
    – E mallkoj ditėn kur rrethanat tona na ndan …
    – E mallkoj ēdo minut qė ma kaplon shpirtin me vetmin e ankthit tim…
    – E mallkoj jetėn qe me beri te vuaj
    – E mallkoj kohen qe jam e vetmuar..
    Sa do te doja qe sė paku vetėm edhe njė herė tė tė kem afėr qe tė mund tė tė ndjej e tė tė shtregoj fort…
    Kudo qė je mos harro qė edhe pse jemi larg Zemrat tona janė afėr…
    Nuk mund tė tė them dot lamtumir … nėse ne jetė ishe i vetmi qe e dashurova…
    Nuk mund te flas e te bėjė kinse jame lumtur…ne hapesiren time po plas jeta ime…
    Pėrqfar te jetoj nese lufta ime ėshtė kotė…
    Pėrqfarė jam nė kėtė botė nėse kur kjo nuk rrotullohet…
    Jam e vetme ktu dhe lutem pėr plagėt tė shkojn , Zemra ime ka Hakmarrje qė mė bėnė te vėshtir tė zgjohem …
    – Sdua te dorėzohem , dua tė tė kem afėr tė kaloj jetėn me ty pėrgjithmonė..
    Tė Tė dua nuk ėshtė zgjidhje … sepse nėse nuk te kam ateher ajo ėshtė e kote..
    – Por ēfardo qė ndodh me mua …tė lutem Kurr Mos Mė Harro..!!
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Burrelsja 20/7/2013, 17:48

    TE DUA


    Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek ti gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te shkruaj veq se te uroj fat me tjetren.Edhe pse i takon tjetres,zemra te do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te kem edhe nje her afer vetes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur ndegjoja dhe po ata tinguj me than: ti nuk do te jesh e imja dhe po ai tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te jesh i imi,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet e tua te embla vetem edhe nje here e at'her edhe po te vdes do vdisja me shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin e fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then "ME FAL"....e dija qe me doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,a me takon tashme mua?

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 19/5/2024, 23:23