BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Besa: Prioritar pėr mua, publiku qė kam pėrballė

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Besa: Prioritar pėr mua, publiku qė kam pėrballė

    Mesazh nga Albatros 14/6/2010, 11:24

    Besa: Prioritar pėr mua, publiku qė kam pėrballė Medial11

    Kėngėtarja e njohur nė njė rrėfim pėr eksperiencėn e pazakontė me Rainbow, Planet Funk dhe One Republic. Nga Topfesti nė Kosovė pėr Videofestin, e mė pas sėrish nė Tiranė pėr dy koncerte me disa prej grupeve mė tė njohura tė muzikės rrok nė botė. Pa ndalesė dhe me njė orar tė tejmbushur, Besa na kushtoi pak ēaste pėr tė na treguar rreth interpretimit tė saj nė tė njėjtėn skenė me Rainbow, Planet Funk dhe One Republic.

    - Besa pėrshėndetje! Urime sė pari, pasi brenda njė jave keni marrė pjesė nė dy koncerte pėrkrah disa prej emrave mė tė njohur tė muzikės botėrore. Si u ndjetė pėrkrah tyre, sie ia kaluat nė kėto koncerte?

    Faleminderit pėr urimin Elbino. Ndjehem gjithmonė shumė mirė kur jam pėrkrah profesionistėve tė muzikės dhe aq mė tepėr kur kėta profesionistė janė me karriera tė shquara dhe famė ndėrkombėtare. Sidoqoftė, prioritar, nė mėnyrė tė veēantė pėr mua, ėshtė publiku qė kam pėrballė. Ndjehem gjithmonė e emocionuar kur performoj pėr tė.

    - Jam i sigurt qė keni pasur shumė emocione, pasi ju ėshtė dashur tė interpretoni me Uli Jon Roth, ēka nė vetvete ėshtė njė shans qė shumė pak artistėve ju ėshtė dhėnė nė jetė Smile, plus qė keni hapur koncertin e One Republic dhe Planet Funk...

    Kam pėrjetuar emocione pozitive tė njė eksperience tė lumtur qė siē e thashė mė ndodh gjithmonė pėrpara publikut. Sigurisht, ndarja e skenės me kėta emra tė njohur i bėnte dhe mė tė forta kėto emocione.

    - Keni kėnduar "Bad Romance" qė ėshtė pritur shumė mirė nga publiku. Ishte kjo thjesht njė kėngė e preferuar apo njė paralajmėrim se nė muajt e ardhshėm do shohim njė ndryshim nė repertorin muzikor tė Besės.

    Kjo ishte pjesė e repertorit qė unė kisha pėrzgjedhur pėr atė aktivitet, duke qenė se ėshtė edhe njė kėngė gjerėsisht e pėlqyer nga publiku. Pėr sa i pėrket repertorit tim, nuk kam bėrė ndonjė betim pėr tė mos ndryshuar (qesh).

    - One Republic kanė njė imazh tė qetė tip melankolik, a ishin tė tillė dhe nė person?


    Nuk arrita tė depėrtoj nė kėsi detajesh Elbino.

    - Ata njihen si djem qė i kanė "all the right moves" (tė gjitha lėvizjet e duhura) ...po pėr vajzat shqiptare a bėnė ndonjė kompliment?

    Jo nė praninė time...

    - Mos mė thuaj qė nuk i keni hedhur ndonjė fjalė pėr t'ju bėrė ndonjė kėngė...

    Mė fal Elbino, po s'mė vajti nė mendje ta bėja kėtė kėrkesė...Hahahaha! Po tė kisha qenė unė veē do t'i vija rrotull dhe do kėndoja "ma boni nji kėngė pėrpara se tė jetė "too late to apollogizeeeee"... haahhaha.

    - Nė after party jeni parė tė shoqėroheni sėrish me grupet. Na tregoni ndonjė info pėr fansat. Ēfarėdo qoftė! Ndonjė pėrshtypje pėr Shqipėrinė, pėr fansat e tyre kėtu, si ju duk rakia, ēfarėdo qė tė jetė lol

    Fatkeqėsisht, nuk mė kujtohet ndonjė detaj domethėnės Bino! Mund tė them se qe njė tavolinė e kėndshme dhe argėtuese!

    - Kemi mėsuar se jeni duke u pėrgatitur pėr tė xhiruar videon e "Kalorėsit tė natės" ndonjė info tė vogėl se kur do tė publikohet?


    Xhirimet janė nė pėrgatitje e sipėr, kėshtu qė them se sė shpejti.

    BS

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 17/5/2024, 07:35