BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vizat, kryeministri belg, Leterme: Liberalizimi varet nga opinioni i KE

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    20062010

    Buzqeshje Vizat, kryeministri belg, Leterme: Liberalizimi varet nga opinioni i KE

    Mesazh nga Albatros

    Liberalizimi i vizave pėr Shqipėrinė do tė varet nga opinioni qė do tė japė Komisioni Europian. Kėshtu ėshtė shprehur kryeministri belg, Iv Leterme, vendi i tė cilit merr presidencėn e radhės tė BE-sė, nė 1 korrik.


    Gjatė njė interviste pėr Top Channel, pyetur pikėrisht pėr ēėshtjen e vizave pėr Shqipėrinė, Leterme u shpreh se edhe pse vendimi nuk do tė jetė politik, nisur nga situata e fundit e krijuar, ai do tė merret mbi faktet qė do tė shtrojė Komisioni Europian.



    A mendoni se mund te arrihet kompromis per liberalizimin e vizave gjate Presidences tuaj ne Keshill?
    Mendoj se eshte e mundur por gjithcka varet nga vleresimi i zyrtareve, nga ekspertet. Nuk mendoj se eshte vendim politik, eshte nje vendim qe bazohet ne fakte e evidencat qe do te shtroje mbi tavoline Komisioni.


    A i keni ndjekur zhvillimet politike ne Shqiperi, se fundmi, dhe cfare perceptimi keni?

    Kam patur disa kontakte te ngushta me kolegun tim z. Berisha e natyrisht qe ne po e ndjekim nga afer se cfare po ndodh atje, e Ministria e Jashtme po sheh zhvillimet ne vend.


    ...dhe perceptimi?

    Une nuk do te bej asnje deklarate mbi kete


    A mendoni se kjo situate mund te cenoje vendimin per vizat?

    Une nuk mendoj keshtu, por edhe nje here kjo varet nga Komisioni qe te perpiloje opinionin, raportin, qendrimin e tij dhe me pas merret vendimi.
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 9/5/2024, 07:55