BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jeta e Adelinės

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Jeta e Adelinės

    Mesazh nga LePuRuShJa 6/7/2010, 13:25

    Jeta e Adelinės 219zywg

    - Si fillon dhe si mbaron njė ditė e zakonshme pėr Adelinėn?

    Zgjimi, kafja, shikoj agjendėn, grabis pak kohė pėr tė bėrė not, pasditja takime ose studio, mbrėmja nė kinema apo teatėr, para gjumit lexim (momenatalisht «Pesha e kryqit» -Ismail Kadare).

    - Ku i kaloni fundjavat zakonisht?


    Duke kėnduar. Kur nuk kėndoj, ndonjė koncert i kėngėtarėve botėrorė. Ėshtė fantastike tė jesh spektator. (qesh)

    - Po, pėr pushimet verore keni menduar kėtė vit?

    Ndoshta nga shtatori. Ende asgjė konkrete.

    - Pėrveē muzikės me ēfarė merret tjetėr Adelinė Ismaili?

    Pėrgatitjet pėr tė filluar studimet ne Fakultetin Juridik.

    - Adelina keni dhėnė koncerte nė shumė vende tė botės. Nė cilin prej tyre jeni ndjerė super e vlerėsuar?

    Dy vitet e fundit,absolutisht kudo qe kam pasur koncert nuk kam mundur tė flas nga 5 deri ne 10 minuta nga duartrokitjet. Tingėllon klishe, por nuk kam si t’ i ndaj. Ndoshta Neė York, kur pashė Aurela Gace-n qė kishte ardhur dhe po kėnaqej.

    - A keni shumė miq?

    Nuk ėshtė sasia, por kualiteti (qesh). Nė kėto kohėra personat publik e kanė tė pamundur tė kenė shumė miq tė vėrtetė. Kam miq aq sa duhet dhe falėmnderit Zotit pėr kėtė gjė. Natyrisht qė janė njė e mirė e domosdoshme.

    - Jeni besimtare dhe cila ėshtė motoja qė nisni ditėn?

    Jam besimtare. Diten e nis me lutjen : «Zot me jep fatin ashtu si e kam shpirtin»

    - Nėse ju bėhen padrejtėsi si reagoni?

    Dikur kėrkoja drejtėsinė me grushte. Tash padrejtėsinė e ndėshkoj me suksese.

    - Besoni ne miqėsi?

    Jam idealiste e papėrmirėsueshme. Besoj.

    - Po tek njerėzit nė pėrgjithėsi?

    Jo.

    - Adelina kemi parė qė nuk ju pėlqen tė bėni ndryshime drastike pėrsa i pėrket flokėve tuaja...

    Nuk ndjehem si Adelinė, ndryshimet drastike nė koke dhe mbi kokė mė bėjnė tė pasigurt. Kam bėrė eksperimente tė paimagjinueshme, qė faleminderit Zotit kanė zgjatur shkurt dhe larg kamerave.

    - Adelina njiheni pėr njė trup perfekt. Si arrini qė t'i ruani kėto linja?

    Uou faleminderit !Kam mamin qė peshon sa unė, bėj not dhe vallėzim, por edhe nėna natyrė me zemėrgjerėsi tėrė familjen na ka «shėndoshur » vetėm nė «ballkonet» e domosdoshme (qesh)

    - Mendimi juaj pėr ndėrhyrjet kirurgjikale?

    Pas moshės 45 vjeēare, pse jo ?

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 17/5/2024, 06:45