BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Flet mė e bukura e 2010-ės, Nevina Shtylla

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Flet mė e bukura e 2010-ės, Nevina Shtylla

    Mesazh nga LePuRuShJa 12/7/2010, 16:43

    Flet mė e bukura e 2010-ės, Nevina Shtylla Adf677

    - Si e nisėt kėtė pėrvojė qė tashmė ju ēoi nė kurorėzimin tuaj si "Miss Shqipėria 2010"?

    Nuk e kisha synim fitimin me doemos tė ēmimit. Mė tepėr e nisa pėr njė eksperiencė tė re e tė bukur, kini parasysh jam 16 vjeē dhe vetėm pjesėmarrja nė njė konkurs tė tillė ėshtė njė objektiv i lakmueshėm pėr tė gjitha moshataret e mia, pastaj kurorėzimi ėshtė njė ėndėrr qė ia vlen tė bėhet realitet.

    - Pse vendosėt tė merrnit pjesė nė kėtė konkurs bukurie?


    Doja tė kisha njė eksperiencė tė re pėr mė tepėr qė ishte njė fushė nga e cila nuk kisha pothuajse fare njohuri, e kjo mu bė realitet me kėtė pjesėmarrje e pėrveē eksperiencės edhe hapja e dyerve nė botėn e spektaklit dhe bursa 4-vjeēare ishin pėrfitime tė mėdha qė unė arrita t'i fitoj plotėsisht.

    - E prisnit fitoren?

    Jo, kurorėzimi im si "Miss Shqipėria 2010" ishte i papritur. Kėtė e bėnte edhe mė tė vėrtetė numri i vajzave shumė tė bukura e tė zgjuara si konkurrente, ēka bėnte qė fitorja tė kalonte rrallė herė nė mendjen time.

    - Si u ndiet kur dėgjuat emrin tuaj si fituese tė kurorės?

    Pata njė ēast hutimi, por kur dėgjova duartrokitjet e publikut e mora veten dhe eca pėrpara drejt ēmimit. Ishte shumė bukur tė ishe e rrethuar nga duartrokitje dhe njerėz qė tė pėrqafojnė e tė urojnė, njė emocion i madh pėr mua, do tė ngelet i paharruar pėr tėrė jetėn ky moment.

    - Ēfarė do tė thotė pėr ju tė jesh e bukur?

    Tė jesh e bukur ėshtė fat qė ia dhuron natyra fizikut tėnd, por sigurisht nuk ėshtė gjithēka. Pėr mua bukuria fizike ėshtė bosh pa shpirtin e madh dhe inteligjencėn. Tė bashkuara tė treja do tė ishin tė lakmueshme nga kushdo.

    - Nė ēfarė shkollė studioni Nevina?

    Unė studioj nė gjimnazin "Ismail Qemali", sigurisht pėr mua ėshtė gjimnazi mė i mirė nė Tiranė, ka nxėnės shumė tė mirė dhe njė staf mėsimor dhe drejtues pėr t'u admiruar. Mbarova vitin e parė me rezultate shumė tė mira dhe kam krijuar njė shoqėri tė mrekullueshme qė mė ka pėrkrahur shumė gjatė konkurrimit nė "Miss Shqipėria 2010".

    - Ju jeni vetėm 16 vjeē, e keni menduar pėr ēfarė do tė vazhdoni studimet, duke parė qė keni fituar edhe njė bursė studimi?

    Jam ende e pavendosur, por kam kohė tė mjaftueshme pėr tė qenė e sigurt se pėr ēfarė do tė vazhdoj studimet, kėtu kam parasysh edhe kėshillat dhe mendimet e prindėrve e miqve tė mi.

    - E keni menduar qė pjesėmarrja nė Miss Shqipėria t'ju shėrbejė si njė trampolinė nė fushėn e televizionit?

    Sigurisht qė po, kjo ėshtė njė fushė e bukur, por qė sigurisht kėrkon jo vetėm bukuri. Kontaktet e para me televizionin i kam pasur qė ditėt e para pas kurorėzimit ku jam ftuar nė emisione tė ndryshme. Sė shpejti do tė jem pjesėmarrėse nė "Miss Globe", duke pėrfaqėsuar Shqipėrinė. Pėr aktivitete tė mėtejshme do t'ia lija tė ardhmes.

    - Si i kalonit ditėt tuaja para se tė zgjidheshit Miss, po tani qė keni marrė titullin vajza mė e bukur e Shqipėrisė?

    Para pjesėmarrjes, paradite kisha shkollėn nė kohėn e lirė dilja me shoqėrinė ose kur qėndroja nė shtėpi lexoja ndonjė libėr ose futesha nė internet. Fundjavėn e kaloja me familjen. Tani pas marrjes sė titullit kam shumė dėshirė qė asgjė tė mos ndryshojė. Sigurisht, do tė jem mė shumė e angazhuar me punė tė tjera, si intervista apo udhėtime.

      Ora ėshtė 17/5/2024, 06:44