BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Nga nje Vajze.....Dedikuar Cunave...

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Nga nje Vajze.....Dedikuar Cunave...

    Mesazh nga Vizitor 1/7/2011, 23:28

    Djem, duhet te kuptoni disa gjera…Neve nuk merzitemi nese flisni me vajza te
    tjera, nuk merzitemi nese keni shoqe femra, por kur jemi diku me ju dhe vjen nje
    vajz…dhe ju I hidheni siper pa e prezantuar e harroni qe edhe ne jemi ne te
    njejten dhom, kjo na nervozon.Ne nuk merzitemi nese dergoni mesazhe me shoqet
    tuaja. Por kur kjo gje ndodh ne 2 te nates, na ben te dyshojme. Cfar mund te ket
    kaq te rendesishme ne 2 te nates?!Nese ju themi: i bukur, i mrekullueshme,
    simpatik nuk po genjejm, prandaj mos na thoni qe nuk kemi te drejt sepse nuk do
    te reshtim kurre se theni keto.Karakteristika me sensuale e nje djali esht
    besimi ne vetvete. Na puthni kur na shikojn,.. por edhe nqs nuk na shikojn…do
    ishte akoma me bukur.Nuk duhet te visheni enkas per ne.Neve na pelqeni per ate
    qe jeni ne te vertet. Per shembull, mua me pelqen me shum nje djal i veshur me
    nje bluze te thjesht dhe atletet e mia.Mos e merrni seriozisht cdo gje qe ju
    themi. Sarkazma esht 1 gje e mrekullueshme. Mos u merzitni edhe per gjerat me te
    vogla. Mos na tregoni sa seksi esht ANGELINA JOLIE apo MEGAN FOX …Eshte e
    merzitshme. Keni shoket tuaj per te folur per kto gjera.Dua te theksoj, se nese
    nje vajz ju trajton keq, mos u perpiqni ta ndryshoni sepse nuk ka per te
    ndryshuar!Gjeni dike qe tju bej te buzeqeshni kur po ndiheni keq . dike qe tju
    fale edhe kur gaboni. Qe tju doje pavaresisht dhimbjes qe mund ti shkaktoni.
    Dike qe do te ler ne mes punen qe ka ne dore vetem per tju then ‘Te Dua!’Na
    jepni neve, vajzave te mira, nje mundesi” ♥

    Nga nje Vajze.....Dedikuar Cunave... 207159_214268158588871_168333046515716_940823_837245_a
    Arlo
    Arlo
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Nga nje Vajze.....Dedikuar Cunave... 2eyci2f
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50616
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 91675
    <b>Votat</b> Votat : 440
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

    Buzqeshje Re: Nga nje Vajze.....Dedikuar Cunave...

    Mesazh nga Arlo 19/12/2011, 01:38

    Kisha nje tjeter mendim per kete shkrim, dri sa arrita ketu:

    *** Dua te theksoj, se nese nje vajz ju trajton keq, mos u perpiqni ta ndryshoni sepse nuk ka per te ndryshuar!Gjeni dike qe tju bej te buzeqeshni kur po ndiheni keq . dike qe tju fale edhe kur gaboni. Qe tju doje pavaresisht dhimbjes qe mund ti shkaktoni. Dike qe do te ler ne mes punen qe ka ne dore vetem per tju then ‘Te Dua!’Na jepni neve, vajzave te mira, nje mundesi” ♥ ***
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Nga nje Vajze.....Dedikuar Cunave...

    Mesazh nga Burrelsja 3/7/2013, 14:39

    Dedikuar dashurise se pare ,por jo atij ...!!

    Mua gjithmone do me marre malli per dashurine e pare dhe kur e them kete nuk i referohem njeriut ,por ndjenjes .Sepse kur dashuron per here te pare ,zemra jote eshte e lire ti hapet cdo ndjenje ,per here te pare zemra jote nuk ka frike nese thyhet .
    Dhe keshtu ndodhi dhe me mua .
    Njoha dike i cili nuk ishte as prince i kalter ,blu apo jeshil ,por ishte Princ .Te pakten ne piedestalin e endrrave te mija ishte i till .Me dhuroje emocione te forta ,shtime te rrahje se zemres ,ose me sakte ate kohe rrahjet e zemres sime ishin vetem per te .Cdo qelize e trupit tim egzaltohej teksa degjonte te permendej emri i tij .Kisha degjuar qe meshkujt jan idoit ,mashtrues ,tradhetare ,te bejne te ndjesh per ta dhe me pas largohen .
    Por jo ,une kurresesi s'doja te mendoja se ai ishte si keta tipa meshkujsh qe egzistonin .
    Jo ai ishte ndryshe ..!
    Te pakten un kete doja te besoja .Por sic do vajze dhe une fillova te flas me frazen ne fillim te lidhjes " Ai eshte ndryshe ♥" dhe ne fund te saj " Edhe ai eshte nje trap si gjithe te tjeret " Ditet kur isha me te fluturonin si nje flutur ,oret nuk ndiheshin fare ,gishterinjt e mije as qe lodheshin nga te shkruarat me te .Ne ishin thjeshte 24 ore aty per njeri -tjetrin .Bente surpriza te vecanta ,jo si ato surprizat qe jemi mesuar ti degjojme shpesh nga te tjeret .
    Ai me beri te ndihesha se perpara meje femrat e tjera i dukeshin si burra .Eshte bukur kur mendoja se sa i dhene ishet pas detajeve ,pas fjaleve te bukura ,pas surprizave qe me linin me goje hapur ,por ne fakte dhembi teper kur pashe se ai kete sjellje prej te " dashuruarit te shekullit " nuk e kishet vetem me mua .
    Ishte si te jetoja brenda nje fllucke sapuni .Ku isha vetem une dhe ai ,por si cdo ligj fizik ,edhe asaj fllucke i erdhi koha te cahej Dhe renia ime ne realitet ishte e dhimbshme .Ditet pa te ishin bosh .Te zbrapsta ,me nje shije te athet .
    Cdo keng dashurie ,me bente te perfytyroja fytyren e tij .Per te mos folur pastaj per kenget te cilat ti mi dedikove .Me dukej sikur ne cdo note ,ne cdo tingull degjoja ate duke me thene " te dua "
    Bashke me ikjen e tij ai mori dhe nje pjese te qenies sime .Nje pjese e cila me ndryshoj mua si qenie .Me beri te jem me me kemb ne toke ,me beri te sillem ftohte me njerzite .Te nxjerre ne fillim anen time me te keqje ,per te pare nese ata meeritojne anen time me te mire .Por pas gjithe atyre loteve te panumerta ,pas gjithe atyre neteve ,kur une kisha frike te shtrihesha ,sepse u trembesha vete mendimeve te mija .
    Pas gjithckaje te mire dhe te keqje ,une bere nje kompromise me veten dhe me zemren time .Ashtu sic futa ne nje kuti te gjitha gjerat e dhuruara prej tij ,ashtu futa dhe ate aty .Kjo ne mendje funksionoj .Por zemra ime pavarsishtcdo gjeje do e kete nje cep te saj bosh per ty ,thjeshte per te treguar qe ti dikur ishe ai qe e mbushje ate zemer .
    Une sigurisht qe do te dashuroj ne te ardhmen ,dhe ta premtoj qe do e bej cmendurisht por uroje qe ai te me tregoje qe dhe meshkuj te vertet me plote gojen .Deri atehere zemra ime do jete sheruar nga goditjet ,zhubrosjet dhe gervishjet qe i le ti ...:/
    Une mundem t'ja dal ...
    Dreqine ,une jam femer !!

    Ps: Atehere miq ,ky ieshte nje shkrim sh i ndjere .Fjale te ardhura nga zemra e dikujt ,e cila nuk eshte sh e zonja me fjalet ,por sic e shikoni me pak ndihmen time arriti te dal ky shkrim ...Smile
    Si ju duk ? *Ajo...*

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Nga nje Vajze.....Dedikuar Cunave...

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 27/4/2024, 17:34