BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Joshua Marston: Ndihem shqiptar!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    25092011

    Buzqeshje Joshua Marston: Ndihem shqiptar!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    Pasi ka marrė lajmin e pėrzgjedhjes sė filmit “Falja e Gjakut” nė garėn e “OSCAR”, regjisori amerikan, Joshua Marston, ka nisur pak rreshta pėr punėn qė ka bėrė nė Shqipėri pėr realizimin e tij. “Pas tri viteve punė pėr kėtė film, pasi jetova nė Shqipėri, mėsova gjuhėn shqipe, punova me njerėzit e kėtij vendi, mėsova tė ndihem shqiptar.Duke u pėrpjekur tė realizonim kėtė film dhe tė bėnim diēka tė vėrtetė, m’u desh tė kuptoja tė gjitha detajet, jo vetėm pėr kanunin dhe gjakmarrjen, por pėr jetėn, pėr shpresat dhe zhgėnjimet e adoleshentėve, p.sh. pėr tė pėrfunduar edhe shkollėn e lartė. Kam bėrė qindra biseda gjatė tė cilave kam bėrė mijėra pyetje dhe kam pirė shumė raki. (Besoj se e vetmja gjė qė e vonon pasaportėn time ėshtė se duhet tė kisha hequr dorė nga duhani). Jam shumė krenar qė pasi dilnin nga kinemaja, njerėzit thoshin se dukej njė film i bėrė nga njė shqiptar. E vėrteta ėshtė se ai ėshtė realizuar nga qindra shqiptarė dhe ndihem i privilegjuar qė pata mundėsinė tė punoja me ta”, ka thėnė regjisori Marston.
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 19/5/2024, 09:03