BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ylli Baka, profesioni dhe familja!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    27102011

    Buzqeshje Ylli Baka, profesioni dhe familja!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    Nėse ka diēka qė tė bezdis tek Ylli Baka ėshtė modestia. Nuk ėshtė personazhi tipik i njohur dhe i kėrkuar qė tė duhet punė ta menaxhosh. Ėshtė i sjellshėm dhe i disponueshėm, por mbi tė gjitha ky njeri ka pasur dy herė fat tė jashtėzakonshėm nė jetėn e tij. Herėn e parė pati fat sepse pasioni dhe talenti e bėnė tė famshėm dhe njė nga kėngėtarėt e muzikės popullore mė tė kėrkuar e paguar. Herėn e dytė pati fat sepse nuk ishte shumė i ri kur fama e tij po rritej. Ylli njeri e trajton Yllin kėngėtar si njė punė tė mirėfilltė me orare tė zgjatura. Por, para se tė fillojė dita, parėsorė janė tre fėmijėt e tij.

    “Kam dy djem binjakė dhe njė vajzė. Mundohem tė punoj me fėmijėt pėr kėngėn, por varet edhe nga dėshira e tyre. Njėri nga djemtė kėrkon tė bėhet sportist”, shprehet Baka, i ftuar nė emisionin ‘Pasdite nė Top Channel’.

    Njė njeri diskret qė nuk ka preferuar tė jetė shumė prezent me intervista, por njė fans i ēmendur i muzikės popullore. Pjesėn mė tė madhe tė kohės e gjen nė studio, aq mė tepėr kėto kohė qė ėshtė nė pėrfundim e sipėr albumi i fundit.

    “I qėndroj besnik motiveve popullore edhe pse kam pasur shumė bashkėpunime. Mbaj njė ritėm, njė nuancė dhe nuk kam kopjuar tė tjerėt. Jam korrekt me punėn dhe mė pėlqen ajo qė bėj”, thekson Baka.

    Por, njė nga kėngėtarėt mė tė paguar nė Shqipėri edhe dėfrimin e ndan po me bashkėpunėtorėt e tij. Fluksi i videove dhe kėngėve ėshtė i madh, por Baka tenton gjatė gjithė kohės tė jetė i kujdesshėm qė muzika mos tė kthehet nė njė mall konsumi e mos tė rrėshkasė tek tendencat e fundit. Nė studion e montazhit po zgjidhen planet pėr klipin e tij tė fundit. Atdhedashuria ėshtė kėsaj rradhe nė fokus.

    “Paguhem shumė mirė, por jo dhe aq shumė sa thuhet. Jam i kėnaqur. Nuk harxhoj shumė, nuk abuzoj me paranė sepse edhe videoklipet kanė shpenzimet e veta. Nė festat e Nėntorit dhe pėr Vit tė Ri filloj koncertet jashtė shtetit. Mė shumė nė Greqi dhe Itali, por kam dhėnė edhe koncerte nė Gjermani dhe Amerikė. Tė kėndosh pėr emigrantėt mė jep shumė kėnaqėsi sepse kam qenė vetė emigrant”, shton kėngėtari.

    Ajo qė zbulon kur ndjek Ylli Bakėn ėshtė njė perfeksionist pėr zhanrin e tij. Nga provat e pafundme nė studio tek orėt e zgjatura nė montazh. Ish-studeti i konservatorit tė Athinės e ka vėnė nė praktikė ēdo leksion tė marrė. /top channel
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 20/5/2024, 04:23