BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    MESAZHI IM PER JU MIQ........

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje MESAZHI IM PER JU MIQ........

    Mesazh nga Princesha... 17/12/2013, 08:14

    Sot cuditshem ndiej qe edhe une jam pjes e dikujt tashme, ndoshta nje pjes e pandashme per dike qe dikur shume me adhurontee!por qe fatkeqsisht ma nuk eshte me mua.Nese sot vuan, dhe vuajtjet te kan mbuluar, mos u merzit, une jam prane teje.. - Jetoje jeten si dikur,i qeshur, i bukur, dhe i sjellshum.. Harroje te kaluaren, mos e kthe koken mbrapa sepse eshte thjesht nje humbje kohe! Nuk te urrej, as nuk te mallkoje, se dikur te thash: PERJETESISHT TE DASHUROJ .. - Mundohuni ti respektoni familjaret tuaj, ti duani, dhe ti thoni gjithmone PO, edhe nese ti nuk do ta besh, te pakten bejuni qefin.. - Dashuria ka thyer shume zemra, ka lenduar shume njerez, madje ka marre dhe jete engjejsh, por jeta vazhdon! Mos u trembeni nga pengesat e jetes sepse jeta ndonjehere na godet aty ku kemi plagen.. Tregohuni te fort dhe te zgjuar duke e kaluar pengesen jo me force por me zgjuarsi dhe shpejtesi... - Kujdesuni per prindrit tuaj, pasi jane te vetmit persona qe do kujdesen gjithmone per ju.. Mos besoni tek shoqeria, apo tek dashuria para familjes, sepse keto jan fakte tashme.. Duajni prindrit edhe pse sot ndoshta nuk pershtaten me jeten qe ne jetojm.. Kushedi sa here jan zgjuar naten duke u kujdesur per ne, qe ne sot te kemi kete qe kemi, ndoshta eshte pak... Por kaq eshte mundesia.. Tregohuni te mir dhe te bute me njerzit qe ju rrethojne, sepse ashtu mund ti besh pervete, ose me sakt mund ta besh 'Fans' tendin.. Asnjehere mos thuaj, qe une jam i/e pa fat! Sepse ti je njeriu me me fat ne bote, pasi ke lindur shendosh, sheh, degjon, flet ecen, etj etj.. - Gjithmone njerzit e mire vuajn ne fillm, por triumfojne me koken lart, sepse zoti vonon por nuk harron.. Asnjehere mos u hakmerrni ndaj personave qe ju bejn "keq", ka nje zot lart! Ti thjesht largohu pa then asnje fjale sepse heshtja vret me shume se gjithcka tjeter ne kete bote... -Duro! Sepse durimi eshte arma me e fort e cdo njeriu qe jeton mbi toke! Fal, sepse do te te falet! Shpresoj qe mesazhi im tte jete i qarte per te gjithe ju miqt e mi.. - Me falni se u zgjata pak si shume por ky eshte realiteti i jetes qe sot jetojme...shprwesoi qe mesazhi im te jet i qarte per te gjith ju.?!
     Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr  Xzemėr 

      Ora ėshtė 27/4/2024, 19:37