BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar!

    Mesazh nga LePuRuShJa 7/11/2009, 09:29

    Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar! FileContent

    Nuk eshte asnjehere e thjesht te riktheheni se bashku. Shume here dashurohesh vetem nga idete qe nuk kuptoni se problemet baze jane te rendesishme dhe eshte e kot te humbisni kohen. Ndersa kur ka keqkuptime apo sjellje per te korrigjuar ka nje shprese. Ajo qe ka rendesi eshte puna qe bejme mbi vetveten. Eshte e kot te ngulni kembe me akuza dhe te hidhni fajin tek partneri.

    Ja disa rregulla per te rinisur.

    1- Mesoni nga gabimet tuaja. E vetmja gje qe duhet te beni eshte te rimendoni te shkuaren dhe te kuptoni gabimet dhe tju behen mesime.

    2- Merrni kohen qe ju duhet per te harruar keqkuptimet, mos tentoni te hakmerreni.

    3- Mos e sillni te kaluaren ne te tashmen.

    4- Hartoni nje projekt per jeten. Rrezultatet qe deshironi te arrini ne muajt ne vazhdim. Pergatisni nje liste objektivash personale, sentimentale, profesionale dhe perqendrohuni per ti arritur ato.
    majlinda
    majlinda
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Kosova
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/04/2010
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 214
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 470
    <b>Votat</b> Votat : 11
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Lindaaa

    Buzqeshje Re: Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar!

    Mesazh nga majlinda 9/4/2010, 14:56


    Po e nisi kete leter me fjalet, te desha, te dua dhe do te dua pergjithmon. Ah sa veshtir qenka qe nen dirigjimin e vuajtjes se tmerrshme dhe nen tingujt e melodis nga thellsia e plageve shpiterore ta nxjerresh ndonje shkronj dhe ta shkruash fjalen-dashuri. Dashuri ky vullkan i vuajtjes shpirterore. E dashura ime, tani jemi te ndar. Kete nuk mund ta mohoj, por nje gje te tille ende nuk e besojn syt e mi te shkruar, te cilet edhe pse te perlotur dhe te lodhur nga nostalgjia e mungese sate ende shpresojn se nje dite do te pendohesh dhe do te kthehesh ne ngrohtesin e shpirtit tim, aty edhe na mbeten pergjysm perpilimet e planeve te reja per nje te ardhme te lumtur. Por jo, kete nuk e besoj se jam tuxan. Kushedi ndoshta edhe do te ndodhe. Dhe nese ndodh , ateher do te isha njeriu me i lumtur ne bote. E dashur po i shkruaj keto vargje te shkurtera jo per te te then se sa te kam dashur, sepse kete e di edhe ti vetem, por vetem desha te te them se une i dashuri yt i dikurshem, edhe pas gjith asaj qe ma bere, ende jam i gjall dhe jetoj i vetmuar ne nje skaj te kesaj bote te quditshme. Ende, une i gjori te dua, me shume se qdo gje tjeter ne bote. Ti e di se une gjithmon ti pranova keshillat e tua, ndersa ti kurr nuk i pranove keshillat e mia dhe pikerisht per shkak ne mes heshtj! es sime dhe deshtimit tend u formua hendeku i urrejtjes ne te cilen pastaj u futen plumbat e xhelozis qe na e vrane dashurine. Por kurre nuk arriten ate dashuri ta shuajne. Na e vrane dashurin, ndersa ti me vrap u largove drejt asaj lagjeje te faraoneve, pa u merzitur fare. Te lutem, si nuk pate pak meshire per lumin e madh te loteve te mi, qe i derdha ate dite duke folur me ty, spate meshir as per lutjet e shumta qe ti bera. Si e shkele premtimin qe ma pete dhene se vetem vdekja mund te na ndaje... E dashur, te them edhe nje her une vuaj per ty. Ende me perkund hija e dores sate ne djepin e endrrave.

      Ora ėshtė 10/5/2024, 16:40