BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Histori Dashurie

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:02

    Dashuria e paperfunduar e dy te rinjeve....

    Ne ate dite Qershori dicka ndodhi se ndjej egersine e natyres pasi skutat e shpirtit tim jane ndezur......eshte egersia,krenaria e thyer,humbja dhe se fundidashuria e lenduar.pse duhet te ndodhte pse??
    eshte pyetja qe me persekuton qe nga momenti qe mora ate telefonate e cila shkundi pemen e dashurise sime te paster,ku cdo frut ra pa jete ne token e coptuar nga korrupsioni imoral.ai ze me kumbon akoma,me ndjek me sy hapur,ne enderr,kudo.njeriut qe i dhurova zemren time,shpirtin tim,kohen time me vrau.mbylli me force librin e dashurise sone pa pyetur dhe gervishi cdo kapitull te saj,PSE,PSE, PSE?? dritherimat e trupit akoma i ndjej qenien time te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh.se harroj kurre ate dite kur ajo lajmeroi ne telefon"DON'T TALK TO HIM ANYMORE!"etj etj.......dhe mbyllja e receptorit me pas si nje akt i pakontrollueshem.spyeta kush ishte,perse ma bente mua kete xhest,por ishte nje femer e irrituar,e re ne moshe,ndoshta nje adoleshente qe donte te pronezonte dike qe une e jetoja dhe me perkiste mua per nje kohe te gjate...
    Ora vajti 24:45.edhe nje nate e trishtuar per mua,edhe nje nate plot kujtime per ty,per ditet e netet e kaluara bashke.... nuk mund te te harroj me beso,shpirt!ditet e netet qe kaloj pas muajit Gusht jane perplot te mbushura me kujtime per ty,perplot vaj e vuajtje...........................kam vendosur gjithe shpirtin tim,gjithe ndjenjat e mia,mendimet emocionet tek ty........sepse kam besim e te dua.........te dua.........te dua me shume se cdo gje ne bote.........e si mos te te dua ty......kur me dhe jeten???si mos te te enderroj kur ti me fale enderrat?????
    kaloi dhe nje muaj tjeter,edhe 23 dite te tjera pa ty shpirt,nderkaq mua akoma me mundon kujtimi per ty,me mungojne ato fjale qe me jepnin jete,gjalleri,qe me falnin buzeqeshjen qe me mungonte prej kohesh.ishe ti i vetmi qe me beje te lumtur,qe me ndeze shkendine ne zemer e qe sot u shua!po a u shua valle kur une ende te dua si e marre,kur une kurre ste harrova as edhe nje sekonde te vetme?! sigurisht qe jo i dashur,padyshim se ajo qe me mban te gjalle sot eshte dashuria per ty,........ajo me jep force dhe shprese per te bindur veten se ti nje dite do te vish.......po sikur ajo te ishte neser......OH ZOT,paramendo si do te ndjehesha,cdo te beja!.......e di qe se psri do te vrapoja me shpejtesi deri tek ti dhe do te te hidhesha ne perqafim e sdo te te lejoja te me ikje me kurre kurre......e nese sdo te jete e nesermja,atehere do te jete e pasnesermja.......ti do vish,sepse e di qe dhe ti ndjen te njejten gje per mua,e di qe dhe ti me don.
    arsyeja qe une kam jetuar ishe ti.arsyeja qe une vuaj je ti.ti je ende shpresa e jetes time,e me shume se cdo gje tjeter te deshiroj ne kete bote.kujtimet e mia tani me mundojne pa ty.
    sa e lumtur isha kur e perjetova perqafimin tend.ti me dhurove dashurine....e une ende vazhdoja me stilin tim te vjeter.ti je kujtesa e vecante e jetes dhe zemres time dhe shpresoj e do luftoj,qe te jesh gjithmone.nuk e di pse u largove ne ate fillim kur te dashurova me tere qenien time njerezore,e ti fillove me provokime e keqkuptime vazhdimisht.rastesisht te kam njohur ne (internet)...........folem,ti me pershendete dhe qe atehere filloi dashuria ime e pare,me bere te ndjej dridhje te lehta neper tere trupin tim.kur ti me flisje per te ardhmen,ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe u ndizte por qe shume shpejt u shua,ate e ndjej edhe ne kete nate ne vetmi qe u mundova te te harroj me ter forcen per sikur ti perseri me peshperisje,prit,prit,prit.....!
    te faleminderit per ate gjysme premtimi por ku mbeti sot?te faleminderit per buzeqeshjet e tua,per ate kohe qe kalove me mua.jeta ime pa ty nuk ka vlere,te lutem mendo dhe njehere per te gjitha dhe besoj qe do te kuptosh realitetin,e realiteti eshte se une te dua me gjithe zemer,ti je dashuria e pare e jetes sime,hapi syte dhe do te shikosh se une nuk jam e tille sic mendojne disa njerez perfshi dhe ata njerez qe na ndane.. koha po kalon,e ti ende me mungon do te vije koha jone,ngaqe dashuria e vertete gjithmone fiton cdo luftim dhe gjeja qe me mundon me se shumti eshte qe ti je verbuar nga fjalet e njerezve qe te folen keq per mua,e ato fjale nuk jane aspak te verteta.gjeja qe urrej me se shumti ne kete bote eshte:dyftyresia,shpifjet e njerezve,genjeshtra,dhe tradhetia.. jam treguar e sinqerte me ty qe diten e pare.edhe pse nuk e kam besur kurre se do te me ndoshte por shpifjet me humben dashurine,na ndane njehere por kjo sdo te ndodhe me,te betohem,per shpirt te mamit qe ska per te ndodhur me kurre.
    O ZOT cdo dite te bukuar lutem qe mos te largohesh nga une.....lutem qe te takohemi sa me shpejt......lutem qe te mos me braktisesh e te lidhesh me nje tjeter......lutem qe mos te merzitesh kurre nga une..........me fal per gjithcka qe kam bere.........per gjithcka qe te ka vrare apo te ka merzitur.......me fal per gabimet e mia........me fal qe i besoja shoqeve qe me thonin qe do me ndihmonin qe mos te gaboja kurre e te mos u ndaja kurre nga ti........me fal per fjalet e pakuptimta.......per budalliqet........te pergjerohem mos me ler.....se ashtu do me sillje vdekjen.....se ti e di qe tani ne kete bote vetem ty te kam.....e vetem ty do te kem....me fal per te gjitha e nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh.......e mundohu edhe te me durosh ...edhe te me duash pak se kjo eshte gjithcka qe kerkoj nga jeta.......vetem dashurine dhe pranine tende...sido qe te vene punet une nuk do te rresht kurre se te dashuri.......e do te dashuroj cdo dite e me shume.......te lutem vetem vetem per nje gje...ti qe me dhe jeten te lutem mos u bej vrases.......mos ma merr prape ate duke me braktisur..........te dua......sepse ti je endrra ime,jeta ime.
    le te thone te tjeret qe jam e cmendur,do i le ta thone prape gjithmone,sepse une e di qe e tillle jam,e cmendur,e marrosur,psepse te je frymezimi im,je gjithcka qe kam pasur dhe do te kem brenda trupit!TE DUA DHE NUK PYES PERSE JETOHET,SEPSE E DI QE VETEM PER TY!shikoj fotografine tende dhe i jap vetes shprese dukeperfyturuar gjithcka qe nje dite te shenjte te mezipritur te jem me ty...............
    P.S.mallkuar qofshin ata njerez qe prishin nje dashuri qe ndajne dy njerez qe duhen.
    .................................................. .
    Kjo eshte historia e nje vaize dhe nje djali.as une nuk e dija historine e tyre.doja mendimin tuaj a ia vlen qe keta te rinj te bashkohen perseri me njeri-tjetrin pasi qe te dy e pranojne qe jane te dashuruar pas njeri-tjetrit.jane ndare vetem nga fjalet e botes.apo duhet ta harrojne njeri-tjetrin dhe cdo njeri te mendoje per jeten e tij.................

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:02

    Tregim e njė dashurie..

    Kurrė nuk do ta kisha besuar se sinqeriteti do tė mund te keqperdorej sepse un e ēmoja aq shum kete veti.POr burri im te kaluaren per te cilen e kisha treguar vet e perdori kunder meje ateher kur ai donte te mbunte lidhjen e tij me nje grua tjeter E kam pesuar keq , e tash pres te lind Femijen e tij qe do te rritet pa baba..!
    Ia pash sherrin sinqeritetit tim.
    Prinderit ishin under marteses time me at djale, por un arrita t'i binde se ishte djal shum i mire dhe se un e doja shum .Ata nuk ma prishen dhe pse ishin shum te paknaqur me zgjidhjen time.Per nje koh shum te shkurtet u fejuam dhe me nje dasme te vogel edhe u martuam.Gjithcka po shkonte mire me martesen tone Ishim te lumtur .E donim njeri-tjeterin.Kurr nuk e kisha menduar se do ta pesoja aq keq nga sinqeriteti im.Kur filluam te kalonim i pata tregua se un me pare kisha nje te dashur qe e doja shum por qe nuk kisha pasur fatin te isha me te Me gjith ate koh tha se nuk me pengojn as gje e kaluara ime. Me tha se me renderi ishte se me dashuronte. Ne fakt keshtu eshte dhe un besova..se kishte gjetur njeriun qe e deshiroja.Jetonim te ndare nga Familja e tij ne Prishtin dhe benim nje jete te qet pa problemet.Dalngadal Filuan te perhapeshin fjale se ai ishte ne lidhje me nje grua tjeter. Si fillim nuk i thash asgje , sepse mendova se ishin vetem fjal , siē behen gati per te gjith njerzit. Mendova se nje do te shuheshin. sepse thone se fjalet e paverteta fliten vetem tri dite. Kaluan disa muaj dhe me nuk i duroja njerzit te me flisnin se si e shihenin burrin tim me nje grua tjeter biondin. I thash atij ,por mohoi duke thene se asgje nuk kishte te vertet ketu.

    E Kishte tjeteren e mua me permendte te kaluaren time.

    Me qetesuan fjalet e tij por dicka nuk me linte te bindesha se ai ishte treguar i sinqert me mua . Fillova te dal me shpesh dhe te endem rrugve te qytetit se mos e takoja diku ashtu edhe ndodhi nje dite vendosem te pinim nga nje kafe me shoqen time ne terracen e hotelit ''GRAND''.Gati sa nuk me ra pika kur e pashe at ulur ne nje tavolin bashk me at vajzen qe dukej krejt si ma kishte pershkruar . Ai na pa por beri sikur nuk shihte ndejten edhe pese minuta dhe iken sikur nuk na kishin par fare.Ne mbremje i thash se un nuk po haja bar dhe se kisha kuptuar te teren.Ai si fillim u mundua te me bindte se nuk ishte ashtu por dalngadal situata e keqsuar dhe ai pastaj filloi te me thoshte lloj-lloj fjalesh.''Desisa un jam martua me nje qe ka nderruar shum shtreter , tash une dua te kaloj me shum te tjera. Qe ta dish nuk e kam vetem at qe e ke pare kam edhe te tjera'' me tha . Me erdhi shpirti te hundet.Un kisha pasur nje te dashur. por jo siq thoshte ai shum. Me erdhi te plas nga inati. I thash se ai mund te shkonte me te tjera por une do te ndahesha nga ai.Ai u turbua dhe ate dite me rrahu aq keq saqe tri dite nuk munda te levizja. Pastaj prap u mundova te shtirresha se nuk ka ndodhur as gje.por ai filloi te dal neper qytet dore per dore me at tjetern.Nuk diaj cfare te beja ishte teper e rend per mua te vahdoj jeten , sikur nuk po ndodh asgje . Ndodhte dicka qe mua me duket shum serioze prandaj nuk mund ta kaloja.

    Tani jetoj te prinderit e femija rritet ne barkun tim.

    Prinderve nuk guxoja tś tregoja se per ate qe po ndodhte me jeten time , sepse kisha frike se nuk do te me perkrahnin dhe do te me thoshin se kjo kishte qen zgjedhja ime. Me dukej se do te plasja nga merzia. Kulmi i tere kesaj ishte fakti se une tashme kisha ngelur shtatzanė. Kur u kontrollova te gjinekologu dhe ma kumtoi kete lajm. qava tere diten ne vend qe te gezohesha . I tregova per kete burrin tim.Ai thoshte ''Ndoshta ky femij nuk eshte i imi sepse ti je mesuar me shum djem'' me tha. Kete nuk e durova dot . Me tengjeren e kisha ne dor sepse po beja darken iu hodha i rash disa heere dhe ia theva krahun.Ai u terbua por nga dhembja nuk mundi kesaj radhe te me rrahte. Iku per te mjeku nga dhimbja ndersa un bera gati rrobat e mia dhe shkova ne shtepin time.U tregova prinderve per te tere ate e po ndodhte me jeten time. Ata me thane qe te mos kthehesha me tek ai. Kisha edhe nje dileme te abortoja apo te lindja femijen tim. E zgjodha te dyten Do te lindja femijen. tim . sepse ai nuk me kishte faj qe un kisha zgjedhur nje burrte lig dhe nje baba te gabuzr per te . Tash po e shikoj barkun si me rritet ndersa ai nuk me ka kerkuar me kurr e as qe eshte interesuar per femijen e tij qe un e mbaj ne bark Shum shpesh vuaj shum por qetsohem kur kujtoj se lidhja ime do te perfundonte nje dite me heret a vone. Shpresoj te gjej ndojnje pun pasi te lindi femijen dhe ta rris vetem ashtu siq eshte me se miri. Per burrin tim thone se tani ai jeton ne banesen tonde me at tjeteren . Do te porosisja te gjitha vajzat qe kurr te mos tregohen krejt te sinqerta sepse burrat nuk harrojn kurr dhe kete e perdorin kur ka nevoj..!
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:03

    doja si i ēmendur, por me pas mbaroi gjithēka




    Ishte vetem 16 vjeēe kur u dashurua me mua. E njoha ne gjimnaz. Une isha viti i katert kurse ajo ishte viti i pare. U mundova shume derisa ja vitova zemeren, por nuk e dija qe ajo do ma thyente zemren

    Lidhja vazhdonte per mrekulli. Ne fund te shkolles filluan sherret


    Donte dhe nje jave te mbaronte viti shkollor. Ajo po mbaronte vitin e pare kurse une po largohesha nga shkolla. Pasi mora pergjigjen e shkolles per ne itali, ajo me kerkoi te takoja vellain e saj, gje qe une nuk e prisja. Nuk e kundershtova. E prita vellain e saj sa doli nga shtepia. E thirra dhe e ftova per kafe. Ai u trega shume i mire me mua. U ulem dhe i tregova si ishte muhabeti. Ai e dinte qe une per 1 muaj do largohesha nga Berati. Mbasi i tregova gjithēka ai nuk u tregua shume i keq me mua. Me tha vetem "Te gjithe jemi ēuna, dhe te gjithe duam ne jete". Une u qetesova nga fjalet e tij.

    Ne darke fola ne telefon dhe ajo ishte shume e gezuar qe une mora nje inisiative qe nuk me takonte tani per tani se isha vetem 19 vjeē.


    Shkolla mbaroi.
    Mbas mbarimit te shkolles filluan xhelozite
    Ajo vendosi te kalonte pushimet ne Kavaje te halla e saj. Mua nuk me pelqeu qe ajo te ikte ne Kavaje sidomos qe ajo do te qendronte 2 muaj. Une nuk doja per faktin se nuk rrija dot pa e pare ose pa e takuar. Me ne fund ajo iku pa me thene gje. Mbas 1 jave me mer ne telefon nga Kavaja dhe me thote se do rri 2 muaj. Une u nxeva shume dhe i bertita ne telefon. Mbas nje debati ja mbylla telefonin.Nuk komunikova me te per 1 muaj rresht. Mbasi erdhi nga Kavaja une isha ne Tirane te njerezit e mi. Qendrova 1 jave ne Tirane per te harruar ate histori qe vertet me vrau. U ktheva nga Tirana 1 jave me vone pasi ajo kishte ardhur, nuk dija gje per ardhjen e saj. Me mori ne telefon dhe me tha: Stiljano dua te takoj. Ti harrojme ato qe u bene...........................?

    Vendosa ti harroj te gjitha. Por prap mbaja inat ne vetvete se si mundi te ikte pa me thene.

    Ndarja ndodhi per faktin se;
    Pasi kjo erdhi nga Kavaja ndenji 3 dite dhe kerkonte te ikte prape ne kavaj. Une u merzota aq shume sa i thashe;
    Po ike dhe nje here ne Kavaj kur te vish ti nuk do jesh me mua i lidhur. E thashe vetem per faktin se doja qe ti jepja pak frike (ne kuptimin qe ajo te mos ikte). Kurse ajo ma mori sikur une nuk e doja me. Filloi dhe me thoshte se ti nuk me do, do te me mbash mbyllur ne shtepi etj........

    Ndenji rreth 2 dite dhe me mori ne telefon dhe me tha; Stiljano une dua te ndahem nga ty per faktin se ti je shume xheloz. Une i thash une jam xheloz por jo deri ne ndarje. Por ajo ashtu donte ashtu beri. Nuk reagova keq thjesht mevinte inat se me thoshte qe vdekja do na ndaja ne te dy asnje tjeter.Nejse. U ndame.
    Rri dy dite kjo dhe me mer ne telefon. Me thote qe Stiljano u be ti harrojme.
    Kjo gje mua me ishte bere........
    Une i thashe jo ne u ndame dhe nuk kemi per tu lidhur me. Nga ana ime mos prit qe une te mar ne telefon dhe te them ????? une te dua, Ate mos e prit nga mua. Ajo filloi te qaje ne telefon. Une e mbylla telefonin. Per faktin se ishte hera e trete qe me thoshte do ndahemi dhe rrinte 2 dite me thoshte u bene ca u bene ti harrojme.!
    Nuk foli dhe e mbylli telefonin duke qare. E mora kete vendim per faktin se ishte hera e katert qe ma thoshte "do ndahemi".


    Une edhe sot e kesaj dite jam ndare me tė per faktin se ;
    DASHURIA TE LIDH, XHELOZIA TE NDAN
    *
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:03

    Fundi i nje lidhjeje ne dashuri.

    Fundi i nje lidhje dashurie Nje ndarje zakonisht shoqerohet me deshperim, dhimbje ose edhe me gjaknxehtesi.. zakonisht kjo eshte nje rruge qe percajme qe te mundemi te instruksionohemi ne dicka me te mire. Nuk eshte e nevojshme qe te ndjekim rrugen me te gjate. Mund.. te shkurtoni rruge duke ndjekur hapat e meposhtem! Perkthyer nga greqishtja Stela!

    · Me te shumtat here, lidhja qe duhet shpetuar eshte ajo qe keni me veten tuaj dhe jo ajo me ex bashkshortorin tuaj. Mos synoni , nga fillimi te pakten, te mbeteni shoke me ish te dashurin. .Shoku qe me te vertete keni nevoje ne kete periudhe, si dhe gjithmone eshte vetja juaj.

    · Perballoni dhimbjen tuaj si nje procedure qe duhet te kaloni qe te perfundoni ne dicka me te mire dhe mos leni deshperimin tuaj t’ju mposhti. Cdo dite e me tej do ndjeheni krenar qe bete nje hap perpara.

    · Zbuloni kush jane ne te vertete aspiratatet tuaja. Doni me te vertete te ndaheni , apo mundohene te gjeni menyra te ndryshme per te rregulluar lidhjen tuaj ?. Duhet te mos dini qe veshtire do mund te perparoni nese nuk kuptoni dhe nuk pranoni ndarjen tuaj.

    Shmanguni pershkruajtjes se gjendjes dhe ndjenjave tuaja ne menyren tragjike. Ndryshe do bindeni veten tuaj qe situata qe po kaloni eshte vecse nje situate e pa tolerueshme. Kjo gje do t’ju lendoje jashte mase dhe do veshtiresoheni per te pare realitetin. Mesoni se do ndjeheni me mire dhe rueni energjine tuaj ne mendimKoncentrohuni atu ku be me pozitive.

    Mos harroni qe dhimbja nuk do kaloje nese ne fillim nuk do degjoni veten tuaj. Shprehni dhe nxirreni nga mbrenda merzitjen ose hidherimin qe ndjeni .keshtu do lehtesoni veten tuaj nga deshperimi qe keni.

    · Mos ja lejoni vetes suaj qe te udhezohet ne nje gjendje qe nje dite do t’ju beje te ndjeheni kryeulet. Duke kaluar nga shtepija e ish-te dashurit , duke i derguar e-mail ose duke e marre shpesh ne telefon, jo vetem nuk do mundeni te largoheni kurre nga kjo lidhje.

    · Mesohuni te besoni perseri tek njerezit. Cdo lidhje ka nje risk si edhe asnjeri mund t’ju garantoje qe nuk mund te lendoheni perseri. Mos lejoni qe nje eksperience e keqe t’ju evitoje te jetoni nje jete , me te mirat e te keqijat e saj.
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:04

    ISHTE NJE DIT E BUKUR, NJE DITE DIELLI...FUNDI I SHKOLLES. ISHIN ULUR NE PARK DY SHOQE DUKE BISEDUAR QYSH ME MBARU LIDHJEN ME DJALIN QE E PRITSHIN. SHOQJA1 I THOJKE: "KALLXOJ TE VERTETEN. KALLXOJ QE NUK MUNDENI ME QEN SEBASHKU, SEPSE TI JE SHQIPETARE E AJ JO."
    SHOQJA 2: "PO, VETEM ME VJEN SHUM VESHTIR MI THAN, SE AJ NUK I KUPTON KETO SENE.."
    CINGRROJ TELEFONI I SHOQES 2. ISHTE AJ, E PYTI KU JAN. SHOQJA 2 I TREGOJ DHE AJ THA QE PO VJEN. PAS DISA MINUTAVE AJ ERDH ME BICIKLET, SI ZAKONISHT. ISHTE PAK I LODHUR SE U NGUT. U UL AFER SHOQES 2 (FEMNES E TI).
    SHOQJA 2 : "KOM DIQKA PER TE TREGUAR"
    DJALI: "QKA"
    SHOQJA 2. "TI E DIN QE JAM UNE SHQIPETARE."
    DJALI: "PO"
    SHOQJA:"..E DESHTA ME TE KALLXU QE TEK NE...TEK NE JAN SENET PAK MA NDRYSHE SE TE JU.."
    DJALI VETEM E SHIKOJKE: " E QKA PO DON ME TREGU ME KETE PUNE..? NESE E DON TJETER KON S'KA PROBLEM..NUK KOM QEF ME KAN NE RRUGE TENDE.."
    SHOQJA 2: "JO JO..PUNA ESHTE QE NUK GUXOJ ME PAS ....FRAJER..."
    SHOQJA 1 ISHTE ULUR AFER TYRE DHE NDEGJOJKE QKA PO FLISIN. E KUPTOJKE SHOQEN 2, EDHE SEPSE VET NUK ESHTE SHQIPETARE E KA DIT SE QFAR PRESJONI E KISHTE AJO.

    DJALI: " QKA PO DON ME THEN ME KETE FJAL?"
    SHOQJA 2 : "UNE JAM SHQIPETARE E TI S'JE..KJO LIDHJE NUK BAN."
    DJALI: " AHA, OK.
    KERKUSH NUK FOLI...
    SHOQJA 1: "MUNDENI ME QEN SHOK"
    DJALI: " PO NORMAL..SHOK MUNDEMI ME MBET, MASI KJO LIDHJE NUK FUNKSJONON."
    SHOQJA 2: " PO" (U MUNDOJKE MOS ME QAJT, TE DYT RRISHIN SERIOZ)
    ERDHEN DO SHOK DHE FOLSHIN DHE BEJSHIN HAJGARE SIKUR MOS TE KA NDODH ASGJE, SIKUR MOS TE ISHTE VRA NJE ZEMER, SIKUR MOS TE ISHTE THYER NJE ENDERR. KUR SHKUN TE GJITH DHE MBETEN VETEM SHOQJA 1 DHE 2...FILLOJ VUJTJA DHE RRESHITI LOTI I PAR, LOTI I DYT...LOTET DHE DHIMBJA QE ZGJATI DY VITE..TASH PERSERI JAN KRYQU RRUGET E TYRE TE ATI DJALIT DHE SHOQES 2, POR ASGJE ME NUK DO TE JET SI PERPARA... VUJTJA DHE DHIMBJA NE ATE KOH TE VAJTIMIT ISHTE DIQKA JONORMALE, QDO NATE DOJKE ZEMRA ME DAL PREJ TRUPIT DHE MU NDA COPA COPA..POR KAUN VITET DHE KALOJ DHIMBJA..MBETI VETEM SHPRAZTINA QE SOD NDOSHTA DIKUSH TJETER E MBUSH ME DASHURI.
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:04

    Vrasesja

    Njė ditė para se tė martohej
    Lash njė leter qė asaj i dedikohej.
    Vrava veten qė dasma tė anullohej.
    Qėllimit tim nuk ja arrita
    Pėr njė dashuri nė parajsė mbėrrita.
    Tė nesėrmen ora 10:00
    Casti qė aq shumė adhuroja
    Si ėngjėll nga lart cdo gjė shikoja.
    Ajo e veshur nuse me makinė zbuluar
    Unė i veshur dhendėr me arkivol tė mbuluar.
    Njerėzit e saj tė gėzuar me oriz e qėllonin
    Njerėzit e mi duke qarė me njė dorė dhe mė mbulonin
    Kurorat nė kokė vunė dhe ishin tė gėzuar
    Dhe varri im plot me kurora ishte zbukuruar.
    Nė qytet bėnin xhiro e me buzė qeshje shikonin
    Se nuk e dinin qė ishte vrasėsja e djalit qė nė cdo shtyllė lexonin.
    Varri im nga tė tjerėt dallohet, se pėr ty njė amanet shkruan
    Nė se njė ditė do tė pendohesh eja tek varri duke mė aritur,
    se mė kanė veshur dhėndėrr e ty jam duke pritur.
    Nė se nuk vjen dhe shumė kohė ka kaluar
    Eja tė marrėsh kockat e mia
    Emrin tėnd kanė formuar .........
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:05

    Histori Dashurie 413555 engjellusha ime!

    E filloj kete leter me e shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum i emocionuar,me merzi ,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mi te permalluar per nje dashuri,sidoqofte jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty,do te vazhdoj te shkruaj,do te vazhdoj te dua , dhe do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes,nuk di qte them ,ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote.Edhe pse kam nje ndenje deshperimi ne zemer te them te verteten se ti meriton gezimin,lumturine dhe gjitha te mirat e kesaj bote sepse vajze si ti nuk gjindet ne kete bot askundi,beso se nuk e kam lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron zemra te shkruaj dhe te nxjerr ate qe e kam ne brendesi te saj(zemres).
    Kurr nuk do te mundem tia fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po e di gje qe beri ndryshim te madh ne mes nesh,kurr nuk deshta te lendoj ty e as veten time ,gjithqka ndodhi pa planifikuar diten e mallkuar kur u dashurova ne ty,Heret e kam kuptuar se jam nje njeri i denuar nga zoti por arsyen e ketij denimi asnjehere nuk e kuptova,tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta ,jetova me nje shprese te vdekur dhe ne shoqeri te enderrave,per kete pafatsi mbeta i vetmuar jeten pa ndale duke e mallkuar dhe veten e emerova ne baze te asaj qe mbeta,,Robi i Dashurise'',Kurr nuk deshta te gaboj dhe para zotit te jem nje mekatar kur e di se ne kete bote jam vetem nje kalimtar i rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter,asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme e as e pavdekshme.
    Tash vazhdoj te qaj ditet e rinise qe me iken e kurr me skthehen prap,asnjehere ne jete nuk i deshta avanturat e as interesin,qdohere dashurova me shpirt e me zemer te paster,por kurr dashuria nuk mu kthey ne te njejten menyre,sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund, se si ndihem une tani te tregon vete letra e shkruar,kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash me mall ne heshtje ,te lendosh zemren a askujt mos ti tregosh,qdohere qe shkruaj per ty ndihwem i priveligjuar dhe krenar kur e di faktin se ti e meriton kete,e meriton qe nje djale si une te vdes per ty,kjo eshte nje ndenje qe shum me frikeson sepse e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer,vetem zoti mund te dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia(nese ka perfundim diku),un kam besim tek zoti dhe jam i bindur se kesaj radhe do te me ndihmoj,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar,prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim,kete e deshmojne edhe poezite e mia qe tash i shkruaj duke u frymezuar nga ti,Te mos harrojme se dashurine nuk e kemi obligim ndaj askujt,ajo eshte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit,ndoshta une nuk e meritoj dashurine tende por nuk jam fajtor pse te dua shum,me vite te tera po jetoj me plage te pasheruar ne zemer,nese zoti e ka shkruar qe un perjete te vuaj per ty dhe dashurine tende,nese eshte shkruar qe kurr mos te takoj per te thene ne kater sy ate qka ndjej ne zemer per ty,nese eshte shkruar per ty te qaj e te vajtoj perjete do te pajtohem me kete fakt edhe pse shum i rende per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te DUA.
    Fati dhe lumturia jote mvaren nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jete,Me fal te lutem per gjitha keto fjale por nje te vertete mbaje ne zemer dhe kurr mos e harro se me shpirt e zemer ty te do nje djale shqipetar, e di qe pas kesaj letre me nuk do t gjej force qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh pa mase por te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga detyrimi i vuajtjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer.Nese ke ndenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej ,Valle q'eshte kjo qe ndjej une per ty?!nje dashuri,nje pikellim ,nje gezim ,apo nje plage e pasheruar e shpirtit tim?!!!Do te vije nje dite kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do te me gjesh askund,do te gjesh vetem varrin time me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendroj kurora e dashurise qe kisha per ty,une ne zemren tende do te mbetem si nje dore lypsi qe troket pa ndale duke kerkuar pak dashuri,do te jem i vetmi ne enderrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do te kuptosh se ky nuk ishte realiteti,Per ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale,e ato dite ra edhe nje shi i madh i pazakonshem,kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres dhe shpirtit tim edhe zoti ndjeu keqardhje dhe qau me lot,u mundova qe te bind ne te verteten por u mundova kot sepse plaget qe i kisha ne zemer nuk laheshin me lot. Lumturise dhe dashurise sime shpejt iu shfaqen kufijte dhe pengesat,endrra ime e vertete ne dashuri nuk zgjati shum ,ajo u be realiteti i hidhur dhe shum i rende per mua qe shpejt i erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturine,dashurine dhe fatin qe aq shum e deshte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtesin qe me bere mua,Nje amanet dua me ta lene,pas vdekjes time te varri im kurr mos mu afro ,plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo,Ndoshta kjo do te jete letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar qe nje djale si une per ty te vuaj,le te mbetet kjo nje misteri,nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri,pa ty tsh jam mbet si nje jetim,si nje zog pa krahe e si nje lot i nxire,...si munde ta thesh zemren time si nje got kristali kur kete une kurr se meritova,nuk pate nevoje qe per lumturin dhe kenaqsine tende te lendosh nje zemer te pafajshjme,...kete leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim dhe per t mos mbetur borgj i ndarjes ne dashuri....beso se tsh gjindem i paforce,brenda kater mureve i mbyllur ne vetmi per ty jam duke mbajtur zi....Nuk mjaftoi krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty,...nuk jetohet me shpres te vdekur dhe me dashuri te shfaqur vetem ne leter...edhe sa do te zgjase kjo agoni,kjo misteri,kjo mvaresi dhe ky mall e kujtim per ty kurr nuk do te mundem ta di....kur ta lexosh kete leter mos u ndiej krenare e as fajtore,le te beje kjo leter qe te kuptosh te verteten qe e tregon ,Jeta ime tash shum ka ndryshuar,ne zemer me ka mbetur plaga e tradhetise,ne vitet e dashurise se humbur per jete mbeta nje ,,Rob i Dashurise''
    Tash e perfundoj letren me shprese se e kuptuar domethenjen e saj,mbetesh e pershendetur duke te uruar nga zemra gjitha te mirat e kesaj bote kudo qe te jesh ,pres te me shkruash.
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:05

    Kur tė pash



    Ti ma pushtove zemren qysh per her te par kur te pash dhe qe nga ai moment ke len gjurm te pa shlyshme ne jeten time????
    Kur fillova te dashurohem ne ty mu duk se hyra ne rrug te jetes mu duk se e gjeta fatin e vertet dhe sa her te takoj me dridhet zemra nuk ngopem duke te shikura vertet me mahnit me bukurin qe e ke dhe vdes nga deshira qe flokt dhe fytyren ti perkdhelja nje her por kam frik se mos po te lendoj sepse ju ngjan engjejve te parajses dhe ngado qe te shikon shendrrit nga bukurija si yjet e bukur qe gjenden ne qiell dhe ather kur e shikojm njeri tjetrin ne sy me duket se ata sy po me flasin apo me mir te them se me ata syt e tu te bukur shkruan se me Do edhe ti po aq sa te Dua dhe un ty por nuk e kuptoj perse nguron kaq shum !
    Kur prezenca jote qendron afer meje sikur po me mbush me jet dhe plot energji dhe gjithnje e me shum me jep shpres se nje dit do te kem ne krahet e mi.
    Qkur te kam njohur ty ndihem krejtsisht ndryshe madje nga nje her nuk e njoh as veten sepse vemendjen e kam vetem tek ty ku do qe te ndodhem dhe cfardo qe te bej ty gjithmon te kam para sysh sikur nje hije qe te ndjek pas dhe shum her i them vetes '' PO TE KISHE QEN EDHE TI PRAN MEJE NE KET CAST DO TE ISHA NJERIU ME I LUMTUR NE KET BOT''
    Nuk e kuptoj perse nguron kaq shum kur me do edhe ti mua a po e ben me qellim vetem pse po te dua kaq shum por besom se as une nuk e kam te leht me keto dhimbje qe po mi shkakton ti.
    Ti po luan me mua vetem se e ke kuptuar se une vdes per ty dhe te kam shpreur dashurin si askush tjeter .
    Kuptoje se te dua me zemer me gjith fuqin e shpirtit dhe ter qenjen time njerzore .
    Une jetoj vetem per ty ,ti per mua je e vetmja ne ket bot ,ti je shpresa e vetme qe me mban gjall ne ket Bot dhe asgje me shum nuk dua vetem ti t`me duash dhe un te dua .
    Por nje gje nuk e kuptoj perse je kaq e pa shpirt pse nuk ndalesh dhe ti mendosh gjerat mir por po me lendon mua gjith ashtu edhe veten jam kureshtar ta dij ku e gjen ter kete fuqi dhe perse e ben kete sikur ti te jesh vetem nje her ne vendin tim ateher e kupton se sa je gabim.
    Por ti nuk po kupton te verteten e jetes, se dashuris spo mendon se po ma lendon zemren ,zemren time qe te dashuron pa mas .
    Shpesh her mendoj se pa ty jam i humbur ne ket bot dhe perpiqem te ngushlloj vete por gjithcka eshte e kot ,nga nje her vetem per te larguar nga mendja mendoj gjera negative per ty dhe i them vetes se nuk te dua ti nuk e meriton qe te dua une ty ti nuk vlen asgje ti nuk ke shpirt ,por prap kthehem dhe them vall pse po genjej veten kur e dua edhe e meriton ta dua dhe vlen shum sepse per vec bukuris qe e ke je e ndershme e moralshme por e ke pak mendjen e madhe .
    Nuk e kuptoj perse nuk po me beson te kam then shum her se te dua por ti prap nuk me beson e kjo me ben shum nervoz sa qe me dit te tera nuk mund te ha ushqim madje as gjumin si gjum nuk e bej si duhet sepse ti nuk me beson se te dua kam provuar ti behem armik i vetes por as vet ZOTI nuk deshiron te me ndaj nga ti.
    Kisha ber cmos qe te me besosh por kur te them un dicka ti nuk me beson dhe te duket e vertet vetem ajo qe thua ti por nje dit do ta kuptosh se sa te dua dhe do te bindesh sepse nuk e meritoj aspak ket qe po me ben ti ,nje dit do te bindesh por shpresoj qe te mos jet von.
    Dashurija ime per ty egziston mbi c`do gje qe ka egzistuar ,egziston dhe do te egzistoj ne ket bot te mallkuar dhe gjithe genjeshtra.
    Ndoshta per ty jam ber pak sa i merzitshem por kesaj radhe nuk isha un ai qe shkruajta por ishin dhimbjet e zemres dhe simtom i gjith kesaj dhimbje je ti Zemra ime por nje gje duhet ta kesh te qart qe emrin tend ..... e kam shkruar me gjakun e zemres time dhe kurr nuk do te shlyej nga jeta ime ,dhe sa her te kendoj i merzitur emri yt do te jet ne vargjet e para dhe sa her te agoj mengjesi ti gjithmon vjen sikur nje hije dhe me zerin tende te embel me zgjon nga gjumi.
    Per ate qe e ndjej per ty kam shum per te shkruar sikur qjelli te ishte leter dhe yjet te ishin shkronja dhe nuk do t'me mjaftonin por ja qe edhe dora u ndal se bashku me zemren time se nuk kam fuqi ti perballojn dhimbjeve qe po mi shkakton Ti.
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:06

    Ndoshta te kujtohem!



    Gjithmon kur kaloj kah lumi me kujtohesh ti dhe koha me ty. Me kujtohen ditet e asaj dashurie qe tani ka humbur dhe ka mbetur vetem kujtimi.
    Ateher ishim te lumtur, ishim shume te lumtur, por kjo nuk zgjati edhe aq shum dhe ti me tradhtove me tjetrin. U ndame!
    Deri tani e pyesja veten? "Ēka kishte aj, qe mua me mungonte?", por nuk e gjeta pergjigjjen. Si duket fati na ndau se ti nuk dije ta ēmon dashurine time.
    U ndame, kurse ti nuk me the as "mir u pafshime" nuk me the as "lamtumir". Ket ma pate borgj, apo jo? Ia pate borgj dashuris ton. Nuk e meritova nje ndarje tė tille.
    Te kame pritur disa dit, disa jav ndoshta edhe disa muaj, por ti qe ke ate krenari aq te madhe nuk u ktheve dot.
    Tash, tash akoma mendoj ne ty. Ndoshta akoma te dua, por te me kthehesh nuk do te pranoja. Ndoshta jam egoist per veten time, por me merre mendja se nje shanc tjeter nuk e meriton! Mendon se je e bukur, i ke te gjitha, por jo, jo aty ku esht bukuria duhet te jet edhe menquria, e kjo te mungon ty!
    Ne fillim nuk mundesha te pajtohem me fatin qe u ndam. Mendoja se s`do te mundem te jetoj pa ty, por tani jam mesuar, dhe nga nje her i them vetes se kjo ishte me e mira per mua, se nuk e ke merituar dashurinė time kurr, dhe nuk e meriton te dashuron dikush ashtu si te desha une!
    Veteme kur te permend dikush emrin tend me dridhet zemra. Kur me vjen ne mend, me vjen te qaj, dhe e pys veten "pse ka te till njerz, nuk din apo nuk duan qe tjetri t`i dashuroj qe tjetrit t“ja kthejn dashurin!?
    Me thoshte nj i vjeter : "Dashurin duhet ta ruajsh sikur syt. Mund te jet e gjat sa jeta, e embel si mjalti por edhe e rend si vdekja. Kete duhesh ta ruajsh se s`te vje per ēdo dit. Kjo te ndodh nje her ne jet, vetem nje her. Esht si jeta, qe nese vdek ke humb, dhe mbetet vetem kujtimi aty!" Dhe tash e kuptoj porosin e tij.
    E ty, te dhasht Zoti at qe e meriton!!!!
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:07

    Vajza 17 vjecare tmerresisht dinte te dashuronte
    dhe djali 20 vjecar dinte t'ja vleresonte.
    Vajza e donte aq shume sa per te falte gjithcka
    dhe djali e donte por vajzes kurre nuk ja tha.
    Po djali ne zemer mbante nje sekret
    qe nuk ja tha as te dashures se vet.
    Vajza ia falte gjithe dashurine
    por djali tek droga gjente qetesine.
    sekretin e djalit vajza s'e kish zbuluar
    qe djali drogohej ajo s'e kish kuptuar.
    Dhe ditet iknin,iknin nje nga nje
    dhe djali keqesohej,keqesohej gjithmone e me.
    por dhe per djalin erdhi nje dite e mallkuar
    vajza zbuloi sekretin kur i pa shenjat ne duar.
    Ia mohonte djali"-asgje s'eshte e vertete,mos i beso syve,besome mua qe
    te
    dua dhe do te dua perjete"
    vajza me lot ne sy nga djali u largua
    ai e ndoqi nga prapa falje per ti kerkuar.

    "-lerme te qete-i tha vajza,-me mos me kerko
    lerme te qete te lutem,ne verte me do.
    -Te lutem mos vrapo,te lutem ti ndalo
    Pritme e dashurte te them vec nje fjale."

    vajza djalin nuk e degjonte
    me lot ne sy ajo vetem vraponte.

    "-Kujdes-bertiti djali-kujdes,nje makine!"
    Por vjaza se degjoi,nuk e ndaloi shpejtesine.
    Frenat shoferi dot nuk i ndaloi,
    mbi vajzen shkelen ato dhe ajo ze me s'leshoi.
    te gjithe u mblodhen mbi vajzen e shkrete
    te gjithe po ulerinin per ate jete,
    ate jete qe vdiq nga e shkreta dashuri.

    'Ah-tha vajza,-sa e veshtire qenka kjo jete
    ta dish sa te kam dashur....,te kam dashur vertete.
    Duhet te mesosh problemet pa droge ti kalosh
    kam frike te vdes,kam frike s'di ku do te shkoj
    te lutem ndihmome se vdekjen se meritoj.
    Vajza mbylli syte dhe driten e diellit me se pa
    nje lot qe i pikonte ngadale,ne faqe iu tha.

    "-Jooooo-thirri djali i mbytur me lot,-
    -mos me er se pa ty s'jetoj dot.
    Falme te lutem,falme ne te kam genjyer
    falme qe ste kam treguar,
    ti se meritoje vdekjen,e as ajo ste meritonte
    pse te mori ty ,valle mua pse s'me donte?
    Une gjysem njeri isha dhe kur isha me ty
    po tani ,c'jam valle?Nje cope mishi me dy sy.
    Por une s'te le vetem,do vdes per dashurine,
    se ty te dua tmerresisht,
    dhe ne boten tjeter them te gjej qetesine.
    Kujtova se tek droga do te gjeja qetesine,
    kujtova se me droge s'do te lendoja dashurine.
    Kujtova se droga ishte gjthcka,
    por ishte ajo q epa dashurine mua me la.
    ti ishe e dashur,viktime e dashurise time,
    ti ishe e dashur ajo q eme hoqi nje dhimbje.
    por une s'te le vetem,tek ty do te vij,
    te jemi te dy bashke dhe atje te gjej qetesi."

    te dy i varrosen ,i varrosen prane qe te mos ndaheshin kurre,
    e tani asgje me nuk i ndan.
    Dhe mbi varret e tyre u shkruajten keto fjale:
    "te vdesesh per dashurine eshte dicka e rralle"
    -ja -thoshte dikush-ja cmund te bej nje njeri,
    mund te japi dhe jeten
    te vdesi per dashuri!!!
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Vizitor 6/12/2009, 15:08

    Une vajza 18 vjecare do doja te ndaja kete dhimbje me ju, te dashur lexues.Historia ime
    filloi ne vitin e dyte. Shkova ne nje shkolle tjeter dhe aty u dashurova me nje djale te moshes
    time. Lidhja jone vazhdoi 1 vit plot nga marsi 2006deri ne mars te 2007.
    Ghate kohes qe isha e dashuruar me djalin e endrrave te mia kisha dhe nje shok me
    incjalin F. Ai dmth F ishte 3 vjet me i madh se mua dhe e urreja por brenda njeja nje
    kenaqesi kur me flisti dhe pse isha me nje tjeter.Nje muaj pasi u ndava nga bashk moshatari im
    F me ftoi per nej kafe.Une shkova dhe ate dite binte shi por njehesha e ngroht nga fjalet e F
    I thashe te gjitha ato ckishin ndoshur me mua , dhe ai me thoshte fjale te cilat zemra ime kish nevoje ti degjonte.Ne nje cast me tha ma ler te ta sheroj ate plage qe te ka lene ky vit.
    U mendova dhe fola me veten pse m,os e le kete njeri te sheroje zemren time qe vuan .
    Shkova ne shtepi dhe fillova te qaj dhe me se fundi ja dhash kete mundesi .
    Dashuria qe fillova une ishte e paster si nje lot kristali edhe pse ti nuk e besove kurre!
    Te desha per ate qe ishe i dashur dhe jo per ato qe kishe por ti perseri nuk me besove.
    Vazhduam takimet tona si gjithnja por se besoja qe fjalet qe me the ishin genjshtra ..sa keq o zemer..
    Ndenjem 29 dite bashke. Ne daten 02.05.2007 ishte dita e ndarjes tone,shkuam diku dhe me the
    qe une nuk isha e sinqerte me ty .Pse o Zot nuk me kuptoi vetem per nje cast qe kam qene e sinqerte.Perse djemte u besojne shokeve dhe jo asaj qe per te derdh lot?
    Ne ate cast nje thike cau perseri zemren time per se dyti >Tani dua te vdes , e Pse te rroj me ?
    Po perse me denon kaq shume O Zot?Perse duhet te vuaj une?
    Fillove te beheshe pjese e endrrave te mia .Ti djali alegro kshu te quaja une dhe me pas te
    thesha . Perse nuk degjove nje cast zemren tende. Kush te urdheronte
    apo degjoje te tjeret? Edhe qieli qau sebashku me dhimbjen time.. Pikat e shiut me lagen perseri,
    do desha te ishe aty si diten e pra por...Porta e zemres sime u mbyll tani perfundimisht F.
    Te desha me gjith forcen e shpirtit, te betohem per gjene m,e te shtrenjte , dhe pse ti nuk e beson por akoma te dua dhe do jesh i kycur ne zemren time, do te jesh nje plage e pasherushme.
    Te betohem librin e pare qe do botoj do ta kushtoj ty , ty qe te enderrova kaq gjate dhe te humba mes endrrave. Tashme e kuptova si kam jetuar. Shpresoj qe te gjesh nje qe te doje pa interes . te te doje per ate qe je ti... te te doje cerekun e dashurise time qe te fala ty...
    Ndoshta nje dite do ta kuptosh sa te kam dashurar por deri atehere do jet shume von se nuk
    e di ku do jem , ne qieel apo ne toke! Tani e kuptova gabimim tim dhe them pse te dashurova ,
    pse te dhash jeten time te bukuren dashuri ? perse ? perse ?
    Cdo gje mbaroi dhe ty. vec fat te uroj.
    Ju vajza ju uroj te kini fat ne dashuri por kujdesni ruheni zemren se ne te kundert do ta plagosni
    Ndersa ju djemeve ju them se dashuria e vertet vetem njeher vin ne jet, mos e lini, mos lini te tjeret te veprojn per dashurine tuaj...

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Histori Dashurie

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 28/4/2024, 14:31