"Horoskopi"..11/11/2010...

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje "Horoskopi"..11/11/2010...

Mesazh nga Dino prej 11/11/2010, 08:22

DASHI
Lėvizjet e shumta qė planetėt janė duke bėrė nė qiell, janė duke tė lėnė plotėsisht indiferent, tė paktėn pėr sot. Nga ana tjetėr, ti nuk je tipi qė lė nė duart e tė tjerėve fatin tėnd.

DEMI
Hėna nė shenjėn e Peshqve ėshtė njė inkurajim pėr ēėshtjet e tua sentimentale, veēanėrisht nė njė histori dashurie qė ėshtė duke kaluar njė moment lodhjeje. Sot rigjallėrohet pasioni.

BINJAKET
Hėna dhe Urani, sė bashku nė shenjėn e Peshqve, duket se janė mė shumė nė gjendje tė shkatėrrojnė te gjitha planet e tua. Qetėsia jote e brendshme, e kapur e papėrgatitur, ėshtė vėnė nė dyshim.

GAFORRJA
Ke nisur njė diskutim tė rėndėsishėm, duke kapur pėr dore ėndrrat e tua, qė janė duke tė ēuar nėpėr rrugė ideale, ato tė realizimit. Hėna dhe Urani janė ruajtėset e tua.

LUANI
Me kėtė qiell, fati nuk duhet tė jetė nga ana jote. Ndaj, mos u inatos nė shtėpi nėse miqtė dhe shifrat nuk korrespondojnė me dėshirat e tua. Kush nuk ka fat nė lojė, ka fat nė dashuri.

VIRGJERESHA
Me njė qiell kaq tė ngatėrruar, ėshtė mė shumė se e ligjshme qė ndihet pak konfuz, ndoshta i mbėshtetur nga njė lodhje nė rritje. Saktėsia ekstrem tė lejon tė shkosh pėrpara.

PESHORJA
Nuk ėshtė guximi qė tė mungon, pa dyshim. Ke ditur tė kapėrcesh, pėr tė paktėn njė herė nė jetėn tėnde pavendosmėrinė dhe ke ecur drejt pėrpara objektivave tė tua. Je i dobėt para gjinisė tjetėr.

AKREPI
Hėna nė shenjėn e Peshqve si dhe Jupiteri po tė ofrojnė rastin qė ishte duke pritur pėr t’u ndarė pėrfundimisht nga e kaluara, duke i dhėnė mė nė fund jetė njė projekti tė rėndėsishėm.

SHIGJETARI
Personi qė dashuron, do tė bėjė qė jeta jote, tė ngjyroset me ngjyrė floriri dhe tė bėhet shumė e ēmuar. Humori, kur je pranė kėtij njeriu ėshtė gjithmonė i lartė dhe optimist.

BRICJAPI
Pyet veten kur do tė arrinte momenti qė tė qėndroje vetėm, i mbyllur nė shtėpi, pėr tė bėrė llogaritė e kėsaj periudhe tė fundit. Mė nė fund, duket se ky moment ka mbėrritur.

UJORI
Mirėsjellja ka gjithmonė njė kompensim, megjithėse ndonjėherė duhen orė, herė tė tjera vite. Por nėse ke vepruar me zemėr, duhet tė jesh i qetė, do tė marrėsh diēka nė shkėmbim.

PESHQIT
Ndjeshmėria ėshtė fuqizuar dhe kjo mund tė tė ndihmojė tė gjesh ndjenja interesante, ku pėrfshihet kurioziteti dhe optimizmi. Te ndodh tė veprosh duke u bazuar vetėm tek instikti yt.
Shqiperi"Horoskopi"..11/11/2010... 1e8g1z

    Ora ėshtė 5/6/2020, 21:45