BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Xhesika Berberi: Nuk do tė pozoja kurrė nudo

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Xhesika Berberi: Nuk do tė pozoja kurrė nudo

    Mesazh nga LePuRuShJa 12/7/2011, 22:07

    Xhesika Berberi: Nuk do tė pozoja kurrė nudo 061

    Xhesika Berberi e kurorėzuar si “Miss Universe Albania”, vjen nė njė rrėfim pėr gazetėn Trafik Vip duke treguar emocionet qė e kanė shoqėruar gjatė gjithė karrierės sė saj si modele… Bukuroshja shqiptare e cila do tė na pėrfaqėsojė nė konkursin “Miss Universe” premton se do tė bėjė tė pamundurėn pėr tė dhėnė mė tė mirėn e Shqipėrisė nė kėtė kompeticion. Ndėrkaq tė tjera pyetje marrin pėrgjigje nga goja e mė tė bukurės sė universit shqiptar. Le tė zbulojmė bashkė se ēfarė mendon Xhesika pėr konkurrenten e saj nga Kosova, Afėrdita Dreshajn, si dhe shumė gjėra tė tjera…

    Xhesika pėrshėndetje!

    Si fillim tė pėrgėzojmė pėr ēmimin dhe lidhur me kėtė natyrshėm na vjen pyetja, si ndihesh tani qė je mbretėreshė e bukurisė?

    Natyrisht qė ndihem mjaft e lumtur, pasi do tė pėrfaqėsoj Shqipėrinė nė kompeticionin mė tė madh tė bukurisė ndėrkombėtare.

    Siē e the edhe do tė pėrfaqėsosh vajzat shqiptare nė njė kompeticion shumė tė rėndėsishėm botėror, ēdo tė thotė kjo pėr ty?

    Ėshtė njė nder tepėr i madh pėr mua dhe sigurisht shpresoj qė ta pėrfaqėsoj sa mė denjėsisht bukurinė shqiptare. Pjesėmarja nė kėtė event mund tė ndodhė vetėm njė herė nė jetė dhe sigurisht unė kėtė mundėsi qė kam fituar do ta shfrytėzoj nė maksimum.

    Pėrveē teje nė kėtė konkurs ėshtė edhe njė tjetėr shqiptare… Afėrdita Dreshaj do tė jetė gjithashtu pjesėmarrėse, a e ndjen konkurrencėn me tė?

    Afėrditėn e njoh dhe nga afėr dhe gėzoj njė respekt tepėr tė madh pėr tė. Ajo ėshtė njė femėr e kompletuar. Sigurisht qė mes meje dhe asaj nuk do tė ketė konkurrencė, pasi e rėndėsishme ėshtė qė njera nga ne tė dyja tė fitojė diēka dhe nėse Afėrditės i ndodh kjo gjė unė do tė isha shumė e lumtur.

    I ke parė vajzat e tjera konkurrente? Si tė duken?

    Po i kam parė vajzat e pėrzgjedhura nė internet dhe do tė thoja qė konkurrenca ėshtė me tė vėrtet e fortė. Vajzat janė tepėr tė bukura dhe gjithsecila ka nje veēanti qė e karakterizon.

    Kur do tė nisesh pėr nė Brazil?

    Nga mesi i gushtit.

    Dimė qė ti edhe mė parė ke konkurruar pėr tė qenė pjesė e konkurseve tė bukurisė, por si pasojė e moshės sė vogėl nuk ia dole. Ka qenė kjo ėndrra jote?

    Jo e kėtij konkursi por e “Super Model of Albania 2005”. Kam qenė 14 vjeē kur i jam futur botės sė modelingut, pra kam 6 vjet qė aderoj nė kėtė fushė. Ky angazhim mė ka dhėnė eksperiencėn e duhur pėrsa i pėrket kėsaj fushe. Sigurisht qė kjo ka qenė ėndrra ime dhe mė nė fund nuk ėshtė mė ėndėrr, por realitet.

    I preke pak mė lart fillimet e tua nė rrugėn e modes, po ēfarė mund tė na thuash diēka mė shumė?

    Kam qenė tepėr e vogėl dhe sigurisht qė kam punuar me njė dashuri tepėr tė madhe pėr kėtė profesinon. Siē e pėrmenda edhe mė sipėr, rruga ime nė fushėn e modelingut ka nisur me “Super model of albania 2005” dhe qė atėherė kam marrė pjesė nėpėr sete fotografike dhe sfilata tė ndryshme.

    Sa e vėshtirė ėshtė tė mbijetosh nė kėtė fushė?

    Kur e dashuron profesionin qė bėn dhe jep maksimumin mendoj qė shpėrblehesh me frytet e punės dhe vėshtirėsitė janė tė papėrfillshme.

    Ēdo tė thotė tė jesh modele nė Shqipėri?

    Nė tė vėrtet fusha e modės nė Shqipėri nuk ėshtė aq e zhvilluar sa nė vendet e tjera tė botės. Tė jesh modele nė Shqipėri ėshtė kėnaqėsi pasi ti pėrfaqėson njė pjesė tė rėndėsishme tė bukurisė, por ėshtė e padiskutueshme qė tė jesh modele nė njė vend mė tė zhvilluar tė krijohen mundėsi mė tė mėdha pėr arritje profesionale dhe ekonomike.

    Mendoni se kjo ėshtė puna qė do bėni pėrfundimisht, apo mbetet vetėm njė hobi juaj?

    Jetėgjatėsia e njė modeleje nuk ėshtė e njėjtė me atė tė shumė profesioneve tė tjera ndaj dhe une duke menduar mė gjatė po studioj nė degėn e inxhinierise dhe besoj se do t’i alternoj tė dyja profesionet.

    A paguhen aq sa duhet modelėt nė Shqipėri… dhe a nuk mendoni se nė Shqipėri ka shumė njerėz qė e mbajnė veten pėr model. Mjafton njė set profesional dhe tė gjithė vetėquhen model….

    Jo aspak, nuk paguhen aq sa duhet. Jane tė paktė ata qė janė tė tillė.

    Rikthehemi pak tek fillimet tuaja nė kėtė fushė, mė saktė tek reagimi qė ka pasur familje…

    Ato mė kanė mbėshtetur gjithmonė dhe pėr kėtė i falenderoj.

    Nuk kishte asnjė pjestar tė familjes qė ishte skeptik pėr angazhimin tėnd nė kėtė fushė?

    Jo, asnjė.

    E ke pasur kompleks ndonjėherė “zhveshjen”?

    Po sigurisht qė e kam pasur kompleks, ndaj asnjėherė nuk e kam tepruar me veshjen.

    Mendon se modelet janė “femra tė sponzorizuara”?

    Modelet nuk sponsorizohen, por paguhen pėr punėn qė bėjnė.

    Ku ke bėrė plan t’i kalosh pushimet kėtė verė, a ke bėrė ndonjėherė plazh topless?

    Nuk i kam planifikuar akoma dhe asnjėherė nuk kam bėrė plazh toples.

    Pėr ēfarė shume parash do kishe pozuar “nudo”?

    Pėr asnjė lloj shume nuk do tė pozoja nudo, kurrė.

    Tė flasim tani pak pėr jetėn private, ke pėrjetuar ndonjė lidhje dashurie apo simpati?

    Jam duke e perjetuar.

    Djemtė kanė frikė tė tė afrohen tashmė qė je e njohur, apo ndodh e kundėrta?

    Nuk e di se ēfarė ndodh me ta pasi vėmendjen e kam tė pėrqėndruar tek personi i jetės sime.

    Ēfarė tipi meshkujsh tė pėlqen?

    Ai qė kam zgjedhur.

    Po profesioni ka rėndėsi?

    Sigurisht, profesioni na krijon mundėsi pėr tė pasur njė jetė mė tė mirė.

    Na fol pak tani edhe pėrditshmėrinė tėnde, si ėshtė ajo?

    E zakonshme. Shkollė, studim, palestėr, kafe me miq.

    Zakonisht vajzat e bukura pėrgjithėsisht nuk njihen pėr njė inteligjencė tė lartė, ose tė paktėn ky ėshtė botėkuptimi qė ėshtė krijuar. Sa e vėrtetė ėshtė kjo sipas teje duke e lidhur edhe me koleget e tua nė kėtė fushė?

    Te jesh e bukur ėshtė njė privilegj qė i shtohet zgjuarsisė kur e ke atė. Kjo ėshtė thjesht njė shprehje pa baza. Vipat.info

      Ora ėshtė 14/6/2024, 05:13