BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Luana Vjollca: Mė pėlqen kur djemtė mė bėjnė komplimente!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Luana Vjollca: Mė pėlqen kur djemtė mė bėjnė komplimente!

    Mesazh nga LePuRuShJa 5/5/2009, 19:25

    Ėshtė velinė dhe do tė bėhet ekonomiste.Luana Vjollca, velina brune e “Fiks Fare” rrėfen kthesėn qė do bėjė nė jetė. Si arriti tė hyjė nė “Top Channel” sė bashku me motrėn tjetėr Marinėn.Nė kėtė intervistė tregon jetėn intensive qė bėn, si njė 17-vjeēare ndryshe nga tė tjerat.Tė them tė drejtėn nuk mė pėlqen aspak ta ndaj jetėn time private me tė tjerėt... Megjithatė pėr tė shuar kureshtjen mund t’ju them qė Luana ėshtė e lumtur dhe jashtė studiove tė “Top Channel”.

    Luana Vjollca: Mė pėlqen kur djemtė mė bėjnė komplimente! Luana_vjollca_me_pelqen_kur_dj

    Luana si nis dita jote, si mbyllet?

    Unė zgjohem nė 07:00 tė mėngjesit. Kėtė periudhė jam dhe shumė e angazhuar me shkollėn duke qenė se jam nė vit tė katėrt tė gjimnazit. Mė pas vazhdoj me provat e fiksit.Pastaj merrem me aktivitete tė tjera qė mund te kem nė axhendėn ditore ose mund tė shkoj nė shtėpi tė merrem me mėsimet. Nė orėn tetė bėj regjistrimet reale tė programit nė “Top Channel”.

    Kafe, palestėr, vrap?

    Kafe, palestėr, vrap nuk ka nė ditėn time. Velinė e “Fiks Fare” dhe
    imazh i “Digitalb”.

    Si ndihesh?

    U bėnė dy vite si velinė e “Fiks Fare” dhe si imazh i “DigitAlb”. Ndihem mirė. Nė “Fiks fare” e ndiej veten si nė shtėpinė time, stafi mė ka bėrė tė ndihem si pjesė e familjes. Ndėrsa si imazh marr kėnaqėsinė e televizionit. Tė dyja i bėj me qejf, janė bėrė tashmė pjesė e imja. Gjithashtu, e besoj qė ka qenė fat televizioni pėr mua,
    e pėr ta ruajtur kėtė fat duhet aftėsi.

    Njė velinė nga njė imazh, ku ndahen dhe ku bashkohen tek Luana?

    Janė dy gjėra tė ndryshme nga njėra-tjetra, pasi si imazh unė pėrfaqėsoj njė kompani prestigjioze siē ėshtė “Digitalb” dhe pėrveē paraqitjes rol tė rėndėsishėm luan dhe komunikimi. Ndėrsa tė qenit
    velinė je mė shumė nė rolin e njė kokete. Pastaj ka dhe gjėra
    tė tjera qė e plotėsojnė si kėrcimi.

    Ti dhe Livia jeni tė vetmet velina qė keni rezistuar kaq gjatė nė “Fiks fare”. Pse?

    Nuk e di arsyen e vėrtetė, mbase publiku e di mė shumė. Megjithatė, na erdhi e papritur oferta e dytė nga drejtuesit e programit. Di tė them qė ishte surprizė e bukur pėr ne.

    Komunikimi jashtė emisionit me Saimirin dhe Doktorin cili ėshtė?

    Do t’i quaja vėllezėrit e mėdhenj. Shkėmbejmė shumė batuta, dhe na bėjnė tė qeshim pa fund. Por mbi tė gjitha janė njė mbėshtetje e madhe pėr ne. Po ashtu tė tė duan kolegėt, qė ke afėr ėshtė treēereku i punės pėr ta bėrė punėn me qejf.

    Luana Vjollca: Mė pėlqen kur djemtė mė bėjnė komplimente! Luana_vjollca

    A je kthyer ndonjėherė nė “incident” pėr shembull tė vonohet emisioni pėr shkakun tėnd?

    Ēdokujt nga ne i ndodh, por pėrveē faktit qė gjithka kthehet nė batutė asgjė tjetėr s’ndodh.

    A mund ta pėrshkruash veten mė tej?

    Eee, nė fakt nuk jam fare e zonja pėr tė pėrshkruar veten.Por duke ia lėnė vlerėsimin Marinės sepse ėshtė dhe njeriu qė mė njeh mė mirė le tė themi “Mistrecja e shtėpisė”. (qesh)

    Brenda kėsaj vajzės mistrece ēfarė fshihet dhe ēfarė dominon?

    I them vetes qė ajo qė nuk duhet tė mė mungojė ėshtė ambicja, sidomos nė Shqipėri dhe nė kohėn qė jetojmė kur konkurrenca ėshtė shumė e fortė. Ka momente qė bėhem egoiste, por vetėm pėr gjėrat qė kanė lidhje me mua.

    Egoiste pėr gjėrat e tua, pėr shembull?

    Po ja se fundmi kam marrė njė mace nė shtėpi, dhe jam aq xheloze pėr tė sa s’dua tė ma prekė asnjė nga motrat. (qesh)

    E kthejnė djemtė kokėn kur kalon nė rrugė, dhe si tė flasin?

    Epo normal qė ndodh kjo pasi edhe nėse nuk je velinė djemtė shqiptarė do tė tė flasin. Ndihem mjaft mirė kur hedhin komplimente qė janė vlerėsuese ndaj meje.

    Kurioziteti i shtyn tė gjithė tė dinė nėse jeni e dashuruar?

    Tė them tė drejtėn nuk mė pėlqen aspak ta ndaj jetėn time private me tė tjerėt duke qenė se ėshtė diēka e imja intime.Megjithatė pėr tė shuar kureshtjen mund t’ju them qė Luana ėshtė e lumtur dhe jashtė studiove tė “Top Channel”.

    Ēfarė bėn pėr tė mbajtur trupin nė formė?

    Asgjė. Ha gjithēka qė dua.Mė lart thashė qė palestrėn nuk e frekuentoj. Besoj mė ndihmon metabolizmi qė kam dhe mbi tė gjitha faleminderit Zotit!

    Luana Vjollca: Mė pėlqen kur djemtė mė bėjnė komplimente! Luana_vjollca_1

    Pėr cilėt tipa meshkuj mendon se je e preferuar, tėrheqėse…?

    Kėtė akoma nuk e kam zbuluar por s’besoj se duhet tė mė pyesesh mua pėr kėtė pyetje…

    Po ty cilėt tipa tė pėlqejnė?

    Nuk ėshtė se mendoj gjithmonė atė idealin, ashtu siē pėrgjithėsisht nė gjithė mendjet e vajzave krijohet. Kjo tek unė nuk ndodh.

    Ke vendosur pėr degėn ku do ndjekėsh studimet?

    Mė pėlqen ekonomiku,dega e administrim-biznesit, por akoma s’e kam vendosur pėrfundimisht mė duhet tė konsultohem pėrsėri me Marinėn.

    E pyet familjen pėr vendimet qė merr?

    Eshtė shumė e rėndėsishme pėr mua.

    Tė tremb jeta, e ardhmja jote kėshtu?

    Normal qė nuk mė tremb.Madje mund tė them qė mezi po pres ta jetoj atė deri nė fund dhe tė shoh ē’mė ka rezervuar e ardhmja..

    Velinat si unė

    Njė velinė e ngre zėrin?

    Kur i shkelet e drejta.

    Njė velinė nuk kėrcen kurrė?

    Nė asnjė vend qė nuk ėshtė studio e “Fiks fare” (qesh)

    Njė velinė nuk mund tė buzėqeshė?

    Si gjithė tė tjerėt..kur ėshtė nė kulmin e nervave.

    Njė velinė mendon se politika....?

    S’ka lidhje me tė.

    Njė velinė e ndien krizėn ekonomike..?

    Po e ndien se dhe ne marrim rroga…

    Njė velinė kur rrėzohet ēfarė bėn?

    Ngrihet shpejt

    Njė velinė ka respekt pėr velinat?

    Normal, i njoh disa prej tyre dhe kam respekt pėr to.

    Luana Vjollca: Mė pėlqen kur djemtė mė bėjnė komplimente! Luana_vjollca_2

      Ora ėshtė 6/5/2024, 14:46