Receta pėr tortė me yogurt!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Receta pėr tortė me yogurt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/12/2014, 09:24

Receta pėr tortė me yogurt! 3dcd4b50-46ea-4358-956e-66287a3fd110---0-

Pėrbėrėsit:

3 vezė

Nje gotė e gjysmė sheqer

1 yogurt

3 gota miell

Njė bustinė maja

Njė bustin vanilie

¾ gote vaj

Pėrgatitja:

Rrihni vezėt me sheqerin, pastaj shtoni kosin dhe pastaj miellin, duke e situr mundėsisht, mė pas vaniljen, majanė dhe vajin. Hidheni nė tavėn e lyer me gjalpė dhe piqeni nė furrė tė nxehur paraprakisht 180 gradė celsius pėr 30-40 minuta. Spėrkateni me sheqer pluhur nė fund, ose zbukurojeni sipas fantazisė suaj.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 4/6/2020, 16:34