Ja pse duhet tė konsumojmė ujė me stomakun bosh

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Ja pse duhet tė konsumojmė ujė me stomakun bosh

Mesazh nga Princesha... prej 8/4/2015, 09:51

Ja pse duhet tė konsumojmė ujė me stomakun bosh Uji-480x341
Tė gjithė jemi tė vetėdijshėm se organizmi ynė ka nevojė pėr njė sasi tė mirė ujė ēdo ditė pėr tu hidratuar nė mėnyrėn e duhur. Uji ėshtė vlerėsuar nga tė gjithė si shumė i dobishėm pėr shėndetin.
Sipas ekspertėve 75% e muskujve, 90% e trurit, 22% e kockave dhe 83% e gjakut janė tė pėrbėrė nga uji, ndaj dhe konsumi i tij rregullisht ēdo ditė merr njė rėndėsi tė veēantė pėr tė gėzuar shėndet tė plotė. Pėr tė pėrfituar sa mė shumė prej tij, kėshillohet qė tė pihen sė paku katėr gota ujė nė ditė, menjėherė nė zgjim, ose thėnė ndryshe me stomakun bosh.
Por pse duhet bėrė kjo? Tė gjitha organet kanė nevojė pėr ujė pėr tė funksionuar nė mėnyrė korrekte dhe nuk ka gjė mė tė mirė se tė hidratohen qė nė mėngjes. Pirja e ujit me stomakun bosh, luan rol tė rėndėsishėm pėr eliminimin e toksinave dhe mbetjeve tė tjera nė organizėm qė mund tė dėmtojnė shėndetin.
Nė kėtė mėnyrė nėse pini ujė me stomakun bosh, pastrimi i organizmit bėhet mė mirė. Kur pini ujė me stomakun bosh, merrni pėrfitime tė tjera, pėr shkak tė rregullimit tė temperaturės sė brendshme dhe oksigjenimit tė qelizave. Gjithashtu pirja e ujit me stomakun bosh, ndihmon pėr tė humbur peshė, pėr shkak se ky lėng krijon ndjesinė e ngopjes dhe frenon dėshirėn pėr tė ngrėnė.Ja pse duhet tė konsumojmė ujė me stomakun bosh 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 3/6/2020, 17:36