BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Flet Marigona, bukuria e universit!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Flet Marigona, bukuria e universit!

    Mesazh nga LePuRuShJa 29/4/2010, 18:58

    Flet Marigona, bukuria e universit! Marigo11

    Sė shpejti nė Kosovė dhe Shqipėri do tė fillojnė seleksionimet pėr tė zgjedhur Miss Albania dhe Miss Kosovo of Universe. Pas suksesit tė Marigonės vitin e shkuar, njė numėr i madh vajzash nga tė gjitha trojet shqiptare pritet tė aplikojnė nė kėto konkurse. Ne vendosėm tė bisedonim me shoqėruesen e dytė tė Miss Universe, Marigonėn, nga Kosova pėr t’i treguar vajzave eksperiencėn e saj personale gjatė dhe mbas pjesėmarrjes nė Miss Universe.

    - Ku jeni nė kėto momente dhe me ēfarė jeni duke u marrė?

    Tani ndodhem nė Paris, vazhdoj tė punoj sigurisht... Jam pjesė e agjencisė sė modeleve “Trump” dhe jam ftuar nga agjencia e modeleve “Elite” kėtu nė Paris, ku do tė qėndroj pėr disa muaj.

    - Sė shpejti fillon pėrzgjedhja pėr Miss Kosova. A do tė jeni ju prezent nė kėtė proces?

    Ėshtė privilegj i madh qė tani jemi nė sytė e botės. Tė gjithė presin se ēfarė do tė sjellimkėtė vit nė skenėn e Miss Universe. Shpresoj shumė qė do tė kemi njė vajzė qė do tė na ngrisė edhe mė lart kėsaj radhe. Unė do tė mundohem qė gjithsesi tė jem prezent nė pėrzgjedhjen e Missit kėtė vit.

    - Gjatė njė viti si Miss, cilat kanė qenė eksperiencat tuaja mė mbresėlėnėse? Vendet qė keni vizituar, njerėzit qė keni takuar e projektet/ėndrrat qė keni realizuar?

    Ka qenė viti i realizimit tė shumė ėndrrave, kam pėrjetuar eksperienca tė paharruara, dhe dėshiroj tė theksoj qė muajin qė lamė pas u emėrova ambasadore e Kosovės pėr problemin e ujit nė botė.

      Ora ėshtė 17/5/2024, 05:31