BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Orinda: I dashuri im, mė i mirė nga qė e kam ėndėrruar

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Orinda: I dashuri im, mė i mirė nga qė e kam ėndėrruar

    Mesazh nga Albatros 3/6/2010, 21:56

    Orinda: I dashuri im, mė i mirė nga qė e kam ėndėrruar Orinda11

    Orinda nuk ėshtė vetėm njė artiste, prej pak kohėsh ajo ėshtė kthyer nė njė personazh ekrani, pasi po drejton me sukses njė emision nė televizionin “Vizion Plus”. Kėngėtarja pranon se kjo eksperiencė e re e afron mė pranė profesionit tė saj, pasi ndjek studimet pėr shkenca komunikimi, ndėrkaq ėshtė duke punuar pėr tri kėngė tė reja dhe njė videoklip qė do t’i serviren publikut sė afėrmi.

    Ndėrkaq, edhe pse nuk preferon qė tė pėrmendė emrin e tė dashurit, Orinda pranon se ndihet shumė mirė me tė, madje pohon se ai ėshtė mė i mirė nga djali qė ka imagjinuar nė ėndrrat e saj. Pėr herė tė parė Orinda pranon gjithashtu se ndarja artistike me Flori Mumajesin ka qenė krejt normale dhe se kėnga “Play back”, e pėrfolur se aludohej pėr tė, nuk ka asnjė lidhje personale, duke theksuar se fakti qė kanė ndėrprerė bashkėpunimin nuk do tė thotė se ata janė grindur mes tyre.

    - Shumė njerėz i referohen njė momenti, kur edhe janė takuar me fatin, pėr sukseset e tyre. Cili ėshtė momenti kur nisi fati pėr ju?

    Unė nuk jam takuar asnjėherė me fatin. Pėr ēdo gjė tė bukur qė mė ka ndodhur nė jetė i jam mirėnjohėse vetėm Zotit. Ai mė ka dhėnė gjithēka qė kam nė jetė.

    - Aktualisht jeni duke drejtuar njė emision, na flisni pak pėr ēfarė bėhet fjalė?

    Ėshtė njė emision qė flet pėr jetėn e natės nė Shqipėri. Ėshtė eksperienca ime e parė e prezantimit dhe po shkon mirė. Nė krah kam dy prezantues e miq tė mi, Klejvin dhe Ivėn.

    - Si ndiheni ndėrsa praktikoni gazetarinė?

    Prezantimi ėshtė njė pjesė e asaj ēfarė kam studiuar dhe tani qė po e vė nė praktikė, ndjehem mirė. Edhe pse ėshtė shumė i shkurtėr si emision, ėshtė eksperiencė e bukur.

    - Po me kėngėn si shkojnė punėt, cilat janė angazhimet aktuale nė kėtė drejtim?

    Punėt po shkojnė shumė mirė. Jam duke punuar dhe pritet qė tė dalin tri klipe kėtė verė. Kėngėt po i realizoj me Alban Kondin. Mezi po pres t’i rikthehem kėngės.

    - Keni realizuar ndonjė kėngė tė re qė do tė na shoqėrojė ditėt e nxehta?

    Po janė plot tre kėngė dhe pretendoj qė t’i publikoj kėtė verė. Do jetė e nxehtė kjo verė dhe nuk besoj qė mjafton vetėm njė kėngė.

    - Balada “Oqean” u prit mjaft mirė nga publiku. Teksti prek ndopak jetėn tuaj, apo ėshtė njė tekst si gjithė tė tjerėt?

    “Oqean” ka qenė vėrtet kėngė shumė e bukur e realizuar nga Alban Kondi, doktor Flori dhe Shpėtim Saraēi. U pėlqye shumė, por gjithsesi nuk ka asnjė lidhje me jetėn time. Mua nuk mė ndan asnjė oqean nga dashuria ime. Shpeshherė bėnim shaka me motrėn duke thėnė se atė kėngė e kisha bėrė pėr atė, meqė ajo jeton larg. Por jo! Thjesht ka qenė zgjedhja e dr. Florit.

    - Ėshtė pėrfolur nėpėr media se kėnga e kėnduar nga Flori Mumajesi “Play back” ėshtė dedikuar pėr ju. Cili ėshtė opinioni juaj pėr kėtė gjė?

    Unė akoma nuk e di se cila nga pjesėt e asaj kėnge pėrshtatet me mua. Unė kam dashur t’i qėndroj larg kėtyre aludimeve, pėr mė tepėr di qė kantautori e ka mohuar vėrtetėsinė e kėtij lajmi. Fakti qė ndėrpremė bashkėpunimin, nuk do tė thotė qė jemi grindur.

    - A ka trokitur njeriu i ėndrrave nė zemrėn e Orindės?

    Ėshtė shumė ndryshe nga ai i ėndrrave, por ėshtė mė i mirė nga sa mund ta ėndėrroja.

    - Ēfarė nuk duhet t’i mungojė nė asnjė mėnyrė “gjysmės” tėnde?

    Dashuria dhe pėrkushtimi.

    - A do t’ia dedikoje ndonjė kėngė atij?

    Do tė mė pėlqente, edhe pse do tė duket pak e vėshtirė prej teksteve qė nuk i bėj vetė. Nuk e di se ēfarė rryme do tė ishte, por ritmike do tė mė pėlqente mė shumė.

      Ora ėshtė 17/5/2024, 08:48