BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Mihrije Braha: Nuk do tė jetoja asnjė ēast pa Naimin

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Mihrije Braha: Nuk do tė jetoja asnjė ēast pa Naimin

    Mesazh nga Albatros 14/6/2010, 11:26

    Mihrije Braha: Nuk do tė jetoja asnjė ēast pa Naimin Mihrij10

    Ora biologjike pėr Mihrije Brahėn duket se ka ndaluar nė vend. Edhe pse vitet ikin, ajo mbetet po ajo vajza sharmante dhe bukur edhe pse mami e njė djali. Nuk lė asnjėherė pas dore koncertet dhe punėn nė televizion. Njė krah shumė i mirė pėr tė gjatė kėtyre viteve ka qenė edhe bashkėshorti i saj, Naimi. Nė njė intervistė pėr “Sh2-in”, ajo tregon jetėn e saj tė momentit dhe rrėfen disa kujtime dhe detaje nga e kaluara qė e kanė bėrė atė tė jetė kjo qė ėshtė duke e ruajtur me fanatizėm veten dhe profesionin. Flet mė shumė vetė Mihrija....

    - Mihrije, si ėshtė zgjimi i njė ditė tė zakonshme pėr ju dhe si vijon mė pas dita?

    Pėr mua zgjimi ėshtė i varshėm nga dita e mėparshme, pėr shembull, nėse kam qenė nė koncert apo nė ndonjė shfaqje tjetėr skenike, unė do tė zgjohem mė vonė, e nėse nuk kam pasur ndonjė impenjim tė tillė zgjohem nė orėt e hershme, aty nga ora 7. Puna e parė qė bėj, pėrgatis Platorin (djalin) pėr nė shkollė dhe pastaj bėj kafen e mėngjesit pėr mua dhe Naimin. Gjatė kėsaj kohe edhe shikoj televizor, pėr tė pasur njė informacion mė shumė se ēfarė po ndodh rreth meje. Mė pas, bėj banjė tė ngrohtė, pėrgatitem dhe vazhdoj sė bashku me Naimin detyrat qė kemi planifikuar pėr ditėn pėrkatėse. Shpesh, kur kam kohė tė lirė shėtis, ose lexoj dhe mundohem qė tė relaksohem shpirtėrisht. Nė orėt e pasdites, gjithmonė kur nuk jam e ngarkuar me ndonjė punė, u bėj ndonjė befasi ushqimore Naimit dhe Platorit.

    - Pamja juaj vazhdimisht e kuruar tė ēon te njė zgjim luksoz, me mėngjes nė shtrat, dritare me pamje nga deti... ėshtė kėshtu?

    (Qesh) dritaren e kam nė drejtim tė Durrėsit, por e vendosur nė Prishtinė. Jo, ne posedojmė njė apartament luksoz nė pjesėn mė tė bukur tė Prishtinės, ku pėr ēudi ka edhe shumė gjelbėrim. Sa i pėrket mėngjesit nė shtrat, rrallė e praktikojmė, sepse neve kemi punėtore nė shtėpi, por qė nuk e ngarkojmė me mėngjese nė shtrat, bile-bile, ajo vjen mė vonė kur dalim nga apartamenti.

    - Ju keni dalė herėt nė skenė, ēfarė ju ka tėrhequr nė tė qė sot e kėsaj dite qėndroni suksesshėm?

    Skena ėshtė shumė impenjative dhe po dole suksesshėm njėherė, atėherė edhe po tė duash ta lėsh atė, s’tė lė ajo ty. Mė ka tėrhequr fakti qė skena ėshtė ajo pjesė e shenjtė e botės qė e sofistikon atė, e ndryshon atė, e pėrparon atė. Skena ėshtė avangarda e jetės mendoj unė dhe e begaton atė ēdo herė me tė rejat qė sjell pėr spektatorin. Skena ėshtė pararendėsja e gjėrave tė bukura.

    - Keni studiuar pedagogji, e keni ushtruar ndonjėherė kėtė profesion?

    Jo, sepse nė periudhat e njėjta me studimet, unė kam qenė gjithmonė shumė e zėnė me skenėn.

    - Dėshira juaj pėr muzikėn ėshtė e hershme?

    Po, mendjen pėr tu marr me art e kam pasur tė ndarė qė nė fėmijėri. Mė pas, kėtė ndjenjė e kam ushqyer dhe e kam pėrmbajtur me xhelozinė mė tė madhe. BS
    SmOoThy`
    SmOoThy`
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Kosova
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/12/2009
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2365
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 4925
    <b>Votat</b> Votat : 22

    Buzqeshje Re: Mihrije Braha: Nuk do tė jetoja asnjė ēast pa Naimin

    Mesazh nga SmOoThy` 19/6/2010, 02:55

    Nuk do jetoje, se naimi te ka bere te famshme.. Mihrije Braha: Nuk do tė jetoja asnjė ēast pa Naimin 804609

      Ora ėshtė 17/5/2024, 05:18