Horoskopi Ditor 14 Prill 2011

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Horoskopi Ditor 14 Prill 2011

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/4/2011, 07:18

Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 Dashi Dashi

E sotmja ehte njė dite e pėrkryer pėr tu kujdesur pėr pėrgjegjėsitė e kėsaj bote – pastrimi, faturat, madje edhe taksat. Energjia juaj ėshtė e fokusuar por ju nuk jeni duke shtytur mjaftueshėm, ne mėnyrė qe te bėni diēka.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 DemiDemi

Nėse jeta juaj e dashurisė ka nevoje pėr njė nxitje, e sotmja ėshtė dita qe vjen pėr ju. Pavarėsisht nėse ėshtė njė zjarr i ri ose njė kthim tek njė dashuri e vjetėr – ose madje njė ri-ndezje me njė shokun tuaj – gjerat fillojnė te nxehen.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 BinjaketBinjaket

Njė person i rėndėsishėm (ndoshta shoku juaji ngushte ose shefi juaj) ju keqkupton juve ne njė mėnyrė ete madhe – por pret shume kohe pėr te kėrkuar njė shpjegim prej jush. Ju keni nevoje qe te bėni pyetjet ne njė mėnyrė proaktive.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 GaforrjaGaforrja

Pėrqendrohuni tek detajet e vogla dhe lini qe tabloja e madhe te kujdeset pėr veten pėr njėfarė kohe. Pasi ju te filloni njėherė me shėnimet ose pėrpunimin e njė projekti, ju mund te humbisni ndjenjėn e kohės, prandaj sigurohuni qe te vini njė alarm.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 LuaniLuani

Ju sot ndiheni te begate – aq shume sa ju mund te lini portofolin tuaj ne shtėpi dhe ta kaloni ditėn pa bere asnjė blerje. Nėse ju jeni te lire sa shume do te bėnit pėr veten, te paktėn here pas here.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 VirgjereshaVirgjeresha

Fuqitė tuaja organizative ju hyjnė ne pune sot, dhe ju duhet te gjeni se ju jeni me mire ne gjendje te kuptoni njė skeme komplekse dhe ndėrprerjet – aq shume sa te tjerėt ndjekin udhėheqjen tuaj.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 PeshorjaPeshorja

Ju duhet te shmangni tundimin pėr te gėrmuar me thembrėn tuaj – konfliktet dhe armiqėsitė duhet te shmangen me te gjitha mėnyrat! Nėse ju e mbani tonin e zėrit te ėmbėl, ju duhet te gjeni se njerėzit do te jene me te gatshėm pėr te bere kompromis.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 AkrepiAkrepi

Ju keni shok ne vende te larta – dhe disa jo ne vende shume te larta. Sot te gjithė ata kane bere pjesėn e tyre ne kėtė loje, dhe ju duhet te gjeni se vullneti juaj pėr te kėrkuar ndihme ju vjen shume ne ndihme.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 ShigjetariShigjetari

Pėrpiquni qe te bėni me te mirėn tuaj qe te mos e tejkaloni shume veten – gjerat janė duke shkuar sipas mėnyrės suaj, por ju duhet te siguroheni qe ato te qėndrojnė ne atė mėnyrė. Shikoni nėse ju mund ti bėni njerėzit tuaj te qe te flasin rreth asaj qe vjen me pas.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 BricjapiBricjapi

Beni detyrat tuaja te shtėpisė – sigurohuni qe te gjitha faktet tuaja te jene ne rregull kur ju te keni atė takim ose mbledhje te madhe sot me vone. Fatmirėsisht talenti juaj pėr kėrkime ėshtė rritur pėr momentin.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 UjoriUjori

Puna me detaje ėshtė ende e rėndėsishme, dhe ju duhet te siguroheni se ju jeni ne krye te saj. Shikoni nėse mund ti bėni njerėzit tuaj qe t’ju mbulojnė pak nėse koket tuaja fillojnė te notojnė , por ju duhet te kujdeseni pėr shumicėn e tyre i vetme.
Horoskopi Ditor 14 Prill 2011 PeshqitPeshqit

Ju jeni akoma me i dobishėm sesa zakonisht, gjė e cila me te vėrtetė do te thotė diēka. Ėshtė njė dite e shkėlqyer pėr ju qe te pyesni vėrdallė dhe te shikoni se kush ka nevoje pėr ndihmėn tuaj – ose te filloni njė pune te re vullnetare diku.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2020, 16:19