Horoskopi Maj 2014!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Horoskopi Maj 2014!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/5/2014, 09:58

Dashi
Maj 2014

Kėtė muaj do keni si gėzime dhe emocione pozitive, ashtu edhe debate dhe mosmarrėveshje. Ata qe janė ne njė lidhje nuk duhet ne asnjė mėnyrė ta mbajnė me force partnerin sepse kjo do i beje me shume te vuajnė. Ka ardhur koha qe te mendoni pėr veten dhe te merrni vendime me rėndėsi. Beqaret do kenė takime te njėpasnjėshme, por dashuritė e mėdha ka rrezik te mos ndodhin as kėto kohe. Nėse me shėndetin do keni probleme e shqetėsime, mos fajėsoni veten, por mundohuni sa me shpejt te flisni me mjeket dhe te gjeni ilaēin e duhur. Pėr financat do jete njė muaj dinamik dhe aspak problematik. Do dini te ruani ekuilibrin. Ne pune do jeni kreative dhe do i mbroni me ēdo kusht idetė tuaja. Gjithsesi here pas here do iu nevojiten lėshime pėr t’ia dale.

 ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE 

Demi
Maj 2014


Ky muaj do jete disi me optimist se ai qe kaluat me pare, megjithatė nuk do mungojnė vėshtirėsitė, zėnkat ne ēift apo shqetėsimet e ndryshme. Nėse jeni ne njė lidhje, nuk duhet absolutisht ta lini pas dore partnerin sepse te tjerė persona do ua rrėmbejnė menjėherė nga duart. Pėrkujdesuni me tepėr, bėni lėshime dhe shtojini dozat e imagjinatės. Beqaret do e kenė me te lehte se kurrė te realizojnė takime emocionuese dhe do ia dalin te krijojnė njė lidhje te qėndrueshme. Shėndeti do jete i mire nėse ju e dėgjoni me vėmendje atė qe ka pėr t’iu thėnė trupi. Mos neglizhoni asnjė lloj shqetėsimi. Ne planin financiar do e kaloni shpejt periudhėn e vėshtirė dhe do ndiheni me te qete. Ne pune do keni disa vonesa, megjithatė do jeni te zotet dhe do dini si t’i manovroni situatat e vėshtira.

 ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE 

Binjakėt
Maj 2014


Kėtė muaj do jeni me te duruar dhe me tolerante ne ēdo fushe. Nėse jeni ne njė lidhje, do i dėgjoni me kujdes te gjitha ato qe do iu thotė partneri dhe do pranoni te bashkėpunoni pėr gjithēka me te. Disa mund te bėjnė edhe ndonjė udhėtim te shkurtėr. Beqaret duhet te tregohen shume te matur dhe nuk duhet t’iu besojnė te gjithė atyre qe do i joshin. Ruajeni veten nga lėndimet. Gjendja shėndetėsore do jete shume e mire. Do jeni plot energji dhe nuk do keni aspak shqetėsime. Sektori i financave do kėrkojė vėmendje. Mos lejoni qe situata te behet alarmante pėr te kėrkuar ndihme. Ne pune do keni ide shume te mira sesi te realizoni njė projekt sa me mire dhe pėr njė periudhe sa me te shkurtėr. Do merrni vlerėsime pa fund nga shefat, madje edhe nga koleget ziliqare.

 ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE 

Gaforrja
Maj 2014


Kėtė muaj do tregoheni shume me kėrkues se njė muaj me pare si ne dashuri, ne pune ashtu edhe ne ēdo plan tjetėr. Fatmirėsisht partneri do jete i kuptueshėm dhe nga ana tjetėr do ua plotėsojė te gjitha dėshirat. Pritet njė periudhe pozitive. Beqaret mund te kenė takime te papritura me persona te veēante. Lėrini te tjerėt t’iu joshin sa me tepėr sepse do ndiheni mire. Me shėndetin nuk duhet bere shaka. Mos i neglizhoni shqetėsimet sepse ne ndonjė moment situata mund te pėrkeqėsohet shume. Financat nuk do kenė tronditje te mėdha, por duhet te vazhdoni te shpenzoni me shume kujdes. Ne pune nuk do iu mundoje as dinamizmi dhe as vendosmėria. Do kaloni vėshtirėsi, por me durim dhe kėmbėngulje di ia dilni mbanė. Ne fund te muajit do jeni shume me te qete.

 ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE 

Luani
Maj 2014


Nėse krahasohet me njė muaj me pare, duhet thėnė se ky do jete njė muaj me i qete sidomos ne sektorin e dashurisė. Do pėrkujdeseni edhe me tepėr ndaj atij qe keni ne krah dhe do ia shprehni sa te mundni ndjenjat. Prioritet pėr ju do jete gjithmonė partneri. Beqaret ka rrezik te jene posesive dhe te bėjnė gabime te pafalshme. Shėndeti nuk do jete shume problematik, por nuk duhet thėnė as qe do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Kujdesuni me tepėr pėr veten. Ne planin financiar do bėni ēmos qe ta pėrmirėsoni situatėn dhe ne fund do e arrini atė qe dėshironi. Ne pune do jeni ju pėrgjegjės te pengesave dhe te mosarritjes ne kohe tek objektivi final. Pranojini gabimet dhe pranoni ndihmėn e te tjerėve pa e pasur siklet.

 ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE 

Virgjėresha
Maj 2014

Mundohuni qe nga dita ne dite ta largoni rutinėn nga jeta juaj ne ēift dhe te bėni ndonjė ndryshim. Ne kėtė mėnyrė jeta nuk do iu behet monotone dhe do iu rikthehet dėshira pėr te jetuar. Beni vetėm pak kujdes me xhelozinė. Beqaret do kenė mundėsi pėr lidhje serioze, por asgjė nuk do i pengoje edhe pėr aventura kalimtare dhe mjaft emocionuese. Do e kenė vete ne dore zgjedhjen. Shėndeti do kėrkojė me tepėr kujdes kėtė muaj. Duhet te shmangni ushqimet e yndyrshme dhe ato me shume kripe sepse do keni shqetėsime. Situata financiare do lere pėr te dėshiruar. Nėse nuk doni te keni probleme serioze shmangni investimet e mėdha. Ne pune mos hezitoni pėr njė kohe te gjate sepse dikush tjetėr do ua rrėmbejė projektin nga duart.

 ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE 

Peshorja
Maj 2014


Pėr pjesėn me ta madhe ky do jete njė muaj i shkėlqyer. Ēiftet qe kane pasur zėnka te shumta do pajtohen dhe do kėrkojnė falje. Pas javės se pare gjithēka do jete me e bukur dhe me emocionuese. Beqaret gjithashtu do jene ne humor shume te mire dhe do arrijnė te krijojnė lidhjen qe kane ėndėrruar. Personi ideal do shfaqet rastėsisht ne jetėn e tyre. Edhe shėndeti do jete i mire. Nuk do keni aspak shqetėsime dhe nuk do iu mungoje as energjia. Vazhdoni te merreni me pak aktivitet fizik ēdo dite. Financat nuk do jene te shkėlqyera, por fatmirėsisht aspak problematike. Mund te kryeni ndonjė shpenzim me tepėr. Ne pune do jeni mjaft te motivuar dhe te pėrqendruar. Po vazhduat ne kėtė mėnyrė do pėrfitoni me merite edhe njė post te rėndėsishėm.

 ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE

Akrepi
Maj 2014


Marrėdhėnia me partnerin here do jete pasionante dhe here e mbushur me debate. Do jeni disi te shpėrqendruar kėtė muaj dhe as vete nuk do e dini se ēfarė doni. Edhe sikur te jeni te ngarkuar me pune mundohuni te gjeni disa ēaste pėr t’i kaluar me partnerin dhe mos harroni te thoni “Te dua”. Beqaret do joshin dhe do joshen nga persona te ndryshėm. Pretendentet pėr t’u bere te dashurit e tyre do jene te panumėrt. Shėndeti do ketė disa shqetėsime te vogla, megjithatė do e merrni veten shpejt dhe nuk do vuani. Pėr financat do jete njė muaj disi me i qėndrueshėm se ai me pare. Te paktėn do e dini sa te shpenzoni dhe nuk do e teproni. Ne pune do jeni shume te vendosur dhe do bėni ēdo lloj sakrifice vetėm e vetėm qe t’ia dilni mbanė.

 ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE 

Shigjetari
Maj 2014


Kėtė muaj do jeni paksa te shpėrqendruar dhe aspak me kėmbė ne toke. Ēifteve do iu mungoje komunikimi dhe pėr kėtė arsye mosmarrėveshjet do jene akoma me te mėdha se me pare. Beqaret me shume gjase do fillojnė te njihen me mire me disa persona dhe gjasat janė qe te fillojnė njė lidhje serioze. Shėndeti fatmirėsisht nuk do ketė probleme te mėdha, megjithatė duhet te ēlodheni here pas here dhe te kujdeseni pėr veten. Situata financiare me ne fund do zhbllokohet dhe gjendja do pėrmirėsohet. Do i blini edhe objektet qe ju kane pėlqyer. Ne pune reflektoni disa here para se te hidhni ēdo lloj hapi pasi gabimet e vogla mund t’iu kushtojnė me shtrenjtė sesa e kishit menduar. Do bėnit mire te mos iu besonit as kolegeve qe bėjnė sikur ju duan fort.

 ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE 

Bricjapi
Maj 2014


Jo i gjithė muaji do jete pozitiv pėr ju. Here pas here, ne ēdo fushe do iu duhet te pėrballeni me probleme apo me sfida te vėshtira. Nėse jeni ne njė lidhje do keni diskutime te gjata me partnerin te cilat do mund t’iu ēojnė drejt marrjes se vendimeve te mėdha. Pėr beqaret do jete njė periudhe e paqėndrueshme. Nuk do mungojnė takimet, por aq momentet e zymta dhe vuajtjet nga vetmia. Shėndeti do kėtė disa probleme si pasoje e mungesės se herėpashershme te gjumit dhe urisė. Mos e lini veten pas dore pėr njė kohe te gjate. Ne planin financiar do jeni shume te zotet dhe do e rregulloni situatėn. Ne pune do lini pėrshtypje te mira dhe do merrni propozime interesante nga shefat, Mos i neglizhoni ato sepse do pendoheni pa fund me vone.

 ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE 

Ujori
Maj 2014


Gjate kėtij muaji duhet me patjetėr te bėni disa ndryshime ne jetėn tuaj ne ēift sepse ne te kundėrt rutina do iu pushtoje dhe do keni probleme. Dėgjojeni sa me shume atė qe keni ne krah dhe pranojini gabimet kur ai t’ua vere ne pah. Mund te merrni edhe surpriza kėtė muaj. Beqaret do kenė njė muaj edhe me te bukur dhe te mbushur me surpriza te kėndshme. Jeta do marre njė tjetėr kuptim pėr ta. Me shėndetin nuk duhet te luani shume. Mos e teproni me alkoolin dhe kujdes me ndryshimet e motit. Financat do mundoheni t’i riorganizoni, por do e keni te vėshtirė. Gjithsesi probleme serioze nuk do ketė. Ne pune duhet me shume durim dhe reflektim pėr t’ia dale mbanė. Ju mund t’ia dilni prandaj mos e humbni besimin tek vetja. Te afėrmit do i keni gjithmonė pranė pėr ēdo gjė.

 ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE ROOSEE 

Peshqit
Maj 2014


Gjate kėtij muaji do ketė surpriza te mėdha pėr jetėn ne ēift. Kėtu pėrfshihen ato pozitivet, por edhe negativet. Mos u mundoni ne asnjė mėnyrė ta gėnjeni partnerin sepse do jete me keq pėr ju. Java e trete do jete me e emocionuesja dhe e me e bukura. Shfrytėzojeni! Beqaret do kenė flirte dhe mundėsi pėr aventura ne javėt e para, me vone mund te ndodhe edhe njė takim me i veēante. Shėndeti do ketė here pas here shqetėsime. Mundohuni qe te mos alarmoheni, por as te mos e lini veten pas dore. Situata financiare do jete e mire nėse mateni disa here para se te kryeni shpenzime. Tregohuni me te organizuar. jeta profesionale do ketė goxha arritje. Do ndiheni edhe me mire me veten dhe te afte pėr te pranuar edhe projekte akoma me te mėdha.

 @ @ @ @ @E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2020, 14:10