Horoskopi 9 qershor 2014!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Horoskopi 9 qershor 2014!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/6/2014, 09:03

Dashi

Partneri/ja do t’ju tregoje sot se ėshtė njė kėnaqėsi e madhe tė tė ketė pranė. Nuk do tė mungojnė surprizat dhe propozimet interesante. Beqaret do tė tėrhiqen mjaft nga njė person qe ka tashme njė lidhje. Mos hidhni hapa te nxituara pėr te cilat do tė pendoheni sė tepėrmi. Financat duhet t’i menaxhoni me maturi dhe kujdes, tė paktėn derisa gjendja tė stabilizohet.

Demi


eta ne ēift do tė jete pėrgjithėsisht e qėndrueshme sot. Nuk do a vini aspak veshtin te tjerėve qe duan te ndėrhyjnė ne lidhjen tuaj dhe do bėni gjithmonė atė qe ndjeni. Beqaret nuk do e gjejnė as sot dashurinė, por nuk do mėrziten sepse miqtė do i ftojnė pėr t’u argėtuar ne mbrėmje. Ne planin financiar ka rrezik te tregoheni te pamatur dhe te bėni gabime te mėdha.

Binjaket

Ndikimi i yjeve do jete mjaft pozitiv gjate kėsaj dite ne jetėn tuaj ne ēift. Do jeni te arsyeshėm dhe do hidhni ēdo hap pasi ta keni menduar mire. Beqaret do kenė dashuri me shikim te pare ne momentin qe me pak e presin. Financat do kenė probleme serioze duke qene se as qe do mendoni fare pėr te nesėrmen. Shpenzimet do jene te konsiderueshme.

Gaforrja

Ambienti ne ēift do jete mjaft i ngrohte gjate kėsaj dite. Si ju ashtu edhe partneri do jeni gati te bėni edhe ēmenduri te vogla pėr te ndezur pasionin. beqaret me ne fund do ndihen te lumtur sepse do fillojnė njė histori dashurie te bukur. Financat do jene me te mira se kohet e fundit sepse ēdo shpenzim do ta kryeni ne mirėmenduar. Nuk priten probleme.

Luani

Jeta juaj ne ēift do jete tėrėsisht rutine gjate kėsaj dite. Nuk do ndodhe asgjė e jashtėzakonshme, por fatmirėsisht nuk do ketė as probleme serioze. Beqaret do vazhdojnė te kėrkojnė personin e duhur duke ėndėrruar me shume sesa duhet. Financat do kėrkojnė patjetėr njė riorganizim sepse pėrndryshe situata mund te dale jashtė kontrollit.

Virgjėresha

Marrėdhėnia nė ēift do tė jete shumė delikate gjatė kėsaj dite tė parė tė javės. Asgjė nuk ka pėr tė shkuar siē e kishit menduar dhe debatet nuk do tė mungojnė pėr asnjė ēast. Beqaret do jene te turpshėm dhe nuk do tė guxojnė te dalin neper takime. Gjendja financiare do tė jete paksa me e mire se disa dite me pare, megjithatė do mbetet ende delikate. Beni kujdes me shpenzimet.

Peshorja


Do keni dėshira te ēmendura sot ne jetėn tuaj ne ēift dhe do bėni ēdo gjė qe partneri t’ua plotėsojė. Shpeshherė do dilni nga realiteti dhe do fluturoni pėrtej hapėsirės. Beqaret do mendojnė shume pėr familjen dhe problemet qe ata kane duke e lėnė pas dore jetėn sentimentale. Financat do fillojnė te rriten pėr shkak te njė promocioni qe do merrni ne pune.

Akrepi


Asgjė ndryshim nuk pritet gjate kėsaj dite ne jetėn tuaj ne ēift. Do bėni miri t’i merrni gjerat si t’iu vijnė dhe jetoni momentin. Beqaret do njihen akoma me mire me dike qe kane takuar kohet e fundit. Nėse gjeni pika te pėrbashkėta mos ngurroni te hidhni edhe ndonjė hap. Pėr te mos pasur probleme financiare duhet te keni shume durim dhe kėmbėngulje.

Shigjetari

Do mundoheni te ruani gjate gjithė kohės sot njė klime sa me te ngrohte ne jetėn tuaj ne ēift dhe do ja dilni mbanė. Edhe partneri do mundohet nga ana e tij t’ua plotėsojė dėshirat. Beqaret duhet t’i gjykojnė mire gjerat para se te hedhin ndonjė hap. Nuk ėshtė koha pėr te bere ēmenduri. Me financat nuk duhet te luani sepse gjendja mund te pėrkeqėsohet.

Bricjapi

Do ndiheni me entuziaste sot pranė atij qe keni ne krah dhe do jeni gati te bėni edhe ndonjė ēmenduri te vogėl se bashku. Beqareve do ju jepen mundėsi pa fund pėr te joshur, por ata nuk do pėrfitojnė aq sa duhet. Te tjera ēėshtje janė me te rėndėsishme pėr ta. Me financat vazhdoni te bėni kujdes. Gjendja do jete e mire nėse shpenzoni me kujdes dhe maturi.

Ujori


Do ju pėlqejnė surprizat e partnerit tuaj sot dhe do e dashuroni me mė shume pasion atė. Ndjenjat do i shprehni si ju ashtu edhe ai. Beqaret do jene shume te qarte pėr atė qe duan te bėjnė, por nuk ka ardhur ende momenti i duhur. Me financat nuk duhet te spekuloni nėse nuk doni te ndesheni me probleme serioze me vone. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.

Peshqit


Do i zgjidhni edhe problemet me te vėshtira qe keni pasur ne ēift gjate kėsaj dite dhe do ndiheni shume me te qete. Diskutimet do jete te qete. Beqaret do kenė njė dite romantike dhe te mbudhur me te papritura. Shfrytėzojeni, por sigurisht duke u menduar mire pėr ēdo hap. Ne planin financiar nuk duhet absolutisht te bėni ēmenduri sepse do mbeteni pa para.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2020, 16:03