BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Amarda Toska: Kėtė vit martohem

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Amarda Toska: Kėtė vit martohem

    Mesazh nga Albatros 3/2/2010, 23:19

    Amarda Toska: Kėtė vit martohem Ami_410

    Nėse mendoni se Amarda Toska ka marrė pushimet, do tė zhgėnjeheni, sepse ajo kėtė vit e ka nisur mė me vrull se kurrė. Pėrveē se marton tė tjerėt (pėrmes agjencisė sė saj domethėnė) ajo ka vendosur tė martohet edhe vetė. Po, po. Kėtė vit Ami do tė jetė nuse prej vėrteti.

    Tani qė ka mbaruar sezoni i spektaklit “Portokalli” ėshtė njė kohė pushimi pėr ju? Si e kaloni kohėn?

    Jo, nuk ėshtė fare kohė pushimi. Edhe pse nuk do tė kem impenjimet televizive pėr dy muaj kohė kur do tė rinisė spektakli pėr mua nuk ėshtė pushim, pasi ma kompenson shumė mirė kohėn e punės biznesi privat. Ndihem shumė mirė qė sapo bėj njė stop nga “Portokalllia” impenjohem totalisht nė punėn time private.

    Ju keni qenė pjesė e “Bluetooth”-it me njė thashetheme se do tė martoheni sė shpejti? Na tregoni tė vėrtetėn, kur e keni parashikuar martesėn?

    Ne kemi vendosur qė kėtė vit tė bėjmė dasmėn tonė, por ėshtė akoma herėt pėr tė folur pėr detaje, sidomos pėr datėn.

    Nuk duam datėn, por nė tė vėrtetė ju keni menduar tashmė si do e organizoni? Fustanin e ka zgjedhur Ami?

    Nuk kemi bėrė asgjė deri tani, jemi nė hapat e para. Si tė gjithė klientėt e tjerė qė janė nė hapat e para, edhe unė po mendoj, po krijoj po nuk kam ende ndonjė ide konkrete. Ose kam shumė por nuk e di ku tė orientohem, jam akoma nė ajėr.

    Ndėrkohė Ami, na trego diēka pėr jetėn me Ermalin, si janė tė ndara punėt nė shtėpinė tuaj?

    Pikė sė pari ne rrimė shumė pak nė shtėpi, sidomos nė kėtė periudhė qė jemi goxha tė impenjuar nė biznes. Plus kėtij fakti po merremi momentalisht me nxjerrjen nė treg tė revistės tonė mė tė re “Ami”, qė do tė flasi vetėm pėr dasma dhe i drejtohet tė gjithė atyre njerėzve qė kanė dėshirė tė marrin informacion pėr dasmat. Revista do tė ketė kuriozitete, dasma reale si janė organizuar, dasma tė ēuditshme, dasma sipas buxheteve tė ndryshme qė kanė mundėsi njerėzit pėr t’i bėrė ato, foto tė ndryshme, personazhe, etj.

    Pėr shembull kush gatuan?

    Po fatmirėsisht gatimin e kemi qejf tė dy, edhe unė e kam qejf edhe Ermali gjithashtu. Ai sidomos bėn mėngjesin sepse ēohet pak mė herėt se unė. Unė ēohem pak mė vonė se jam pak gjumashe (qesh).

    Kush e mban buxhetin nė shtėpi?

    Tė dy kemi njė sirtar qė e kemi tė pėrbashkėt, pėrveē kuletave tona personale.

    Aty ka karta apo dhe para kesh?

    Pėrgjithėsisht kesh. Kartat janė personale.

    Ndėrkohė, jashtė familjes dhe jashtė impenjimeve, fundjava ēfarė ėshtė pėr Amin dhe ku preferoni t’i kaloni pushimet?

    Nuk ėshtė se bėjmė fundjava pushimesh, qė ta lėmė punėn tė premten dhe tė kthehemi tė hėnėn, kėto ndodhin shumė rrallė. Aq mė tepėr qė Ermali sė fundmi ėshtė i impenjuar dhe nė programin e tij “2XL” tė cilin e ka tė shtunėn nė darkė dhe ne na mbetet tė nisemi nė ndonjė udhėtim tė shkurtėr. Sidomos pėr ski sepse ne i praktikojmė shumė sidomos nė dimėr nė periudhėn janar-shkurt dhe na mbetet qė sapo Ermali mbaron emisionin t’i hipim makinės dhe tė shkojmė diku afėr Mavrovė, Mal tė Zi apo Itali dhe kthehemi tė hėnėn nė mėngjes.

    Kėtė vit keni bėrė ski?

    Kemi bėrė. Javėn e kaluar kemi qenė, por me thėnė tė drejtėn na ka mėrzit shumė kjo ngrohja globale sepse nuk ka shumė borė.

    E ke menduar veten nėnė sė shpejti? Ka ndonjė plan pėr kėtė?

    Sigurisht edhe unė si ēdo femėr e mendoj veten nėnė. Si do jem, si do e pėrshtat jetėn time midis punės, karrierės, fėmijės, impenjimeve por plane nuk ka akoma.

    Ka njė gjė pėr tė cilėn Ami do e linte karrierėn?

    Jo. Nėse pėr ndonjė femėr do tė linte karrierėn do ishte ose burri qė do ta pengonte ose do lindte fėmijė ose do fillonte njė punė tjetėr. Unė tė paktėn kėto dy etapa, tė burrit dhe tė punės nė jetėn private i kam kaluar dhe kam treguar se di t’i baraspeshoj dhe t’i mbaj tė dyja. Dhe nė fakt nuk do tė ketė asnjė arsye se publiku ju do shumė dhe ju do pėrherė nė skenė. Edhe unė i dua shumė dhe rrjedhimisht nuk ka njė arsye pse ta lė.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 11:22